Aktualności

Atak Rosji na Ukrainę. „Stań za Ukrainą”. Artyści wzywają światowych przywódców do wsparcia Ukrainy

„Stand up for Ukraine” – Razem dla Ukrainy – to akcja zainicjowana przez Komisję Europejską i rząd Kanady we współpracy z międzynarodową organizacją Global Citizen. W jego ramach znani artyści i osobistości mediów publikują specjalne teledyski i spektakle przygotowane z myślą o wsparciu Ukraińców. Akcja jest odpowiedzią na apel prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o wsparcie Ukrainy.

Odkąd prezydent Rosji Władimir Putin zarządził inwazję na Ukrainę, w konflikcie zginęły setki cywilów i doprowadził do najszybciej narastającego kryzysu uchodźczego w Europie od czasów II wojny światowej – zauważył Global Citizen.

W oświadczeniu na swojej stronie internetowej organizacja podkreśliła, że ​​w ciągu ostatnich kilku tygodni świat zebrał się, by potępić trwającą przemoc i wezwać obywateli do bezpieczeństwa. “Choć głos jest silny, głosy osób na pierwszej linii frontu mają kluczowe znaczenie dla zrozumienia skali potrzeb na Ukrainie. Głosy te wraz z Global Citizen wzywają do natychmiastowego wsparcia dla najbardziej dotkniętych” – pisze.

Artyści razem dla Ukrainy

W ramach akcji „Stand up for Ukraine” znani artyści prezentują teledyski, nagrania i występy na rzecz obywateli Ukrainy. „Wszyscy widzieliśmy, jak horror rozwija się na Ukrainie, więc wiemy, jak rozpaczliwie potrzebują pomocy. Nadszedł czas, abyśmy wszyscy, a zwłaszcza nasi przywódcy, zjednoczyli się na rzecz Ukrainy” – powiedział piosenkarka Katy Perry na Twitterze. .

Do akcji dołącza irlandzki zespół U2. Na profilu zespołu na Twitterze pojawiło się czarno-białe nagranie Bono i The Edge wykonujących akustycznie utwór „Walk On Ukraine”. „Odważni ludzie Ukrainy walczą o swoją wolność – i naszą – w obliczu niewypowiedzianej przemocy i niesprawiedliwej inwazji. Ponad 4 miliony ludzi, głównie kobiet i dzieci, zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, aby ratować życie – to prawie wszystko mieszkańcy Irlandii się przejmują” – napisał U2 w tweecie.

Frontman Bon Jovi opublikował również nagranie w mediach społecznościowych wzywające do wsparcia Ukraińców. – Jestem John Bon Jovi i wspieram Ukrainę. Chcemy, abyście odpowiedzieli na apel aktywistów pracujących na rzecz uchodźców i podjęli natychmiastowe działania na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy i innych krajów – mówi piosenkarka w nagraniu zamieszczonym na Instagramie.

„84 miliony ludzi na całym świecie zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu konfliktów, przemocy, prześladowań i łamania praw człowieka. Musimy stać razem w obronie Ukrainy (#StandUpForUkraine) i uchodźców na całym świecie, aby zapewnić im wsparcie, którego potrzebują ” – czytamy we wpisie artysty.

„Wstawiam się za Ukrainą i uchodźcami na całym świecie. Wzywam światowych przywódców, aby pomogli wszystkim, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów. Upewnij się, że otrzymają wsparcie, którego tak bardzo potrzebują” – napisała piosenkarka Celine Dion.

Lenny Kravitz napisał: „Niech rządzi miłość, a nie wojna. Odwiedź https://globalcitizen.org/ukraine, aby podjąć działania już teraz”.

„Uchodźcy na Ukrainie i na całym świecie potrzebują teraz naszej pomocy. Dołącz do nas i tak jak my, wstawiaj się za Ukrainą i wstawiaj się za przesiedleńcami na całym świecie, ponieważ każdy zasługuje na bezpieczne i humanitarne życie” – powiedział Bruce Springsteen.

Z kolei Adam Lambert podkreślił, że „82,4 mln ludzi na całym świecie zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu konfliktu, przemocy, prześladowań czy łamania praw człowieka”. „Musimy stanąć w obronie Ukrainy i uchodźców na całym świecie, aby zapewnić im wsparcie, którego potrzebują” – dodał.

“Jestem zszokowany widokiem Ukraińców, którzy cierpią – w tym ponad ćwierć miliona osób żyjących tam z HIV. Dołącz do Fundacji Eltona Johna i Global Citizen i, tak jak my, wspieraj Ukrainę, aby pokazać naszym przywódcom, że musimy wspierać Ukraińscy uchodźcy” – napisał Elton John.

„Powiedzieliśmy dobre słowo dla Ukrainy. Prosimy wszystkich, którzy to zobaczą, aby wzmocnili nasz apel – opublikuj, udostępnij filmy aktywistom lub udostępnij ten film – aby nasi światowi przywódcy wiedzieli, że potrzebujemy świata, który będzie bronił Ukrainy i wspierał uchodźców” – zaapelował do Ozzy’ego Osbourne’a.

Włoska grupa Maneskin, zwycięzcy tegorocznej Eurowizji, opublikowała 15-sekundowy fragment swojego najnowszego wydania w mediach społecznościowych, z apelem o pomoc dla rozdartej wojną Ukrainy. „Uchodźcy na Ukrainie i na całym świecie potrzebują pilnej pomocy humanitarnej. Używamy naszego głosu, aby wzywać do działania. Ty też możesz to zrobić. Dołącz do nas, stwórz własny wideorozmowy na temat świata, aby wesprzeć uchodźców” – napisał zespół na Twitterze. Zachęcał też do przekazywania darowizn na Ukrainę.

Zespół Jonas Brothers napisał, że „uchodźcy na Ukrainie i na całym świecie potrzebują pilnej pomocy humanitarnej”. “Ludzie w kryzysie walczą o znalezienie schronienia, żywności i podstawowych artykułów pierwszej potrzeby. Wzywamy światowych przywódców do mobilizacji funduszy na pomoc tym, którzy uciekają przed konfliktem” – dodał.

„Dzisiaj dołączam do Global Citizen, aby podziękować wszystkim sojusznikom, którzy zgłosili się na ochotnika, przekazali darowizny, zabrali głos i ryzykowali życiem w obronie Ukrainy. Ukraińscy uchodźcy i uchodźcy na całym świecie potrzebują pomocy. Odwiedź https://forukraine.com, aby dowiedzieć się jak możesz pomóc”, napisała na Twitterze Oprah Winfrey.

Wspierający głos Polski

Do akcji #StandUpForUkraine dołączają także polscy artyści.

We wpisie na Instagramie piosenkarka Sarsa przywołała słowa prezydenta Ukrainy, który powiedział: – Co może być największym przeciwieństwem w muzyce? Milczenie zniszczonych miast i zamordowanych ludzi.

„Każdy głos jest ważny i może coś zmienić! W dniu 09.04 odbędzie się konferencja zorganizowana przez Przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen. #StandUpForUkraine ma na celu zwrócenie uwagi na to wydarzenie wszystkimi możliwymi kanałami komunikacji, a tym samym zapewnić maksymalną możliwą pomoc finansową państw i instytucji osobom uciekającym przed inwazją na Ukrainę” – napisał artysta na Instagramie. Zamieściła również wideo z jej wykonaniem utworu poświęconego Ukrainie.

“Uchodźcy na Ukrainie i na całym świecie potrzebują naszej pomocy już teraz. Dołącz do nas i Global Citizen. Stań z nami w obronie Ukrainy i wstawiaj się za przesiedleńcami na całym świecie – bo każdy zasługuje na lepsze życie. bezpieczne i ludzkie” – napisał na Instagramie. Igora Walaszka.

– Wspieram Ukrainę i uchodźców na całym świecie. Kryzys na Ukrainie rozwija się w czasie, gdy organizacje humanitarne są w poważnych tarapatach i niedofinansowane. Uchodźcy zasługują na poczucie bezpieczeństwa i godność. Dołącz do mnie i zaapelujmy razem o globalne wsparcie, aby finansowo wesprzeć walkę z tym globalnym kryzysem humanitarnym – mówi Igo na wideo.

OBEJRZYJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button