Aktualności

mówi, że Związek Radziecki przeżył sankcje, więc Rosja może. – Ekskluzywny TSN – tsn.ua.

Putin wyśle ​​na Księżyc białoruskiego astronautę, obiecując Rosjanom wznowienie programu kosmicznego.

Putin wyszedł z bunkra. Formalnie zrobił to, aby negocjować z tym samym zbrodniarzem wojennym co on, samozwańczym prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką. I naprawdę – zagrać prawdziwy show. Okazało się jednak jak Rosjanie.

Putin spotkał się z Łukaszenką w regionie Amuru, w kosmodromie Wostocznyj, w pobliżu samej granicy z Chinami. Dokładnie tam, według zespołu śledczego Bellingcat, może być jego bunkier nuklearny. A Putin wyglądał, delikatnie mówiąc, dziwnie: albo był gładszy, albo miał na sobie kamizelkę kuloodporną o dziesięć rozmiarów większą.

Całe przedstawienie zaczęło się od obietnicy, jaką Putin złożył Łukaszence, że po faktycznym wznowieniu rosyjskiego programu eksploracji Księżyca wyśle ​​na Księżyc białoruskiego astronautę. Jednak cel spektaklu był zupełnie inny – pokazać światu, dlaczego nie zamierza powstrzymać swoich okrucieństw wobec Ukraińców.

TSN.itp przeanalizował kolejne schizofreniczne wypowiedzi Putina, do którego namawiał Łukaszenka, i że odpowiedź na to już jest po drugiej stronie Atlantyku.

Pacjenci Freuda

Na tle wizyty kanclerza Austrii Karla Negammera w Moskwie, który odmówił nie tylko zorganizowania wspólnej konferencji prasowej z Putinem, ale nawet zrobienia z nim zdjęcia do protokołu, Kreml musiał pilnie się zrehabilitować.

We wtorek 12 kwietnia, kiedy Rosja zaczęła przenosić nadbrzeżne systemy rakietowe Bastion (do 600 km) na Przesmyku Karelskim w pobliżu granicy z Finlandią (zaraz po jej złożeniu wniosku o wstąpienie do NATO), do Putina na rosyjskim Dalekim Wschodzie w pierwszej kolejności rzucił się Łukaszenko.

Wśród pogłosek o zakrojonych na szeroką skalę czystkach odpowiedzialnej za Ukrainę 5. Służby FSB i aresztowaniu architekta wojny z Ukrainą Władysława Surkow, Putin nie poddał się, mimo katastrofalnej utraty siły roboczej, która jest już większa niż straty armii sowieckiej w 10 letniej wojnie w Afganistanie. Kreml będzie kontynuował realizację nakreślonego wcześniej planu Sztab Generalny RF. To znaczy, oczywiście, do ostatniego krzepkiego rosyjskiego żołnierza.

W tym samym czasie okrucieństwa machiny śmierci Putina w obwodzie kijowskim, gdzie rosyjscy żołnierze zabijali i gwałcili cywilów, Putin nazwany fałszywą i Łukaszenka – specjalna operacja Wielkiej Brytanii. Podobno na rosyjskim Uralu tych dwóch zabiera jeden psychiatra lub syberyjski szaman, ale bezskutecznie. Nadal będziesz musiał odpowiedzieć przed trybunałem.

Najzabawniejsze było jednak obserwowanie, jak Putin usprawiedliwia załamanie rosyjskiej gospodarki. Według rosyjskiego szefa bunkra, jeśli ich statków nie można wysłać do portów europejskich, na pewno będzie inne miejsce, w którym można je faktycznie wysłać, żeby nie w trzech literach na raz.

W tym samym czasie Putin przypomniał sobie lot Jurija Gagarina w kosmos. Na przykład, jeśli wtedy ZSRR w warunkach całkowitej izolacji technologicznej „osiągnął tak wielkie sukcesy, to dzisiejsza Rosja z nowoczesną technologią nie będzie w stanie dalej rozwijać swojego programu kosmicznego”. Śmiej się, nieważne, bo cały świat wie, że Rosja w tamtym czasie po prostu ukradła te technologie.

Ofensywa na Donbas

Cóż, podczas gdy Rosjanie nadal giną za szalonego zbrodniarza wojennego, w NATO przewidują, że drugi etap wielkiej ofensywy rosyjskiej, teraz w Donbasie, będzie szerszy i bardziej krwawy. To samo ogłoszono w Pentagonie we wtorek 12 kwietnia.

Według rzecznika Departamentu Obrony USA Johna Jeż, Rosja wciąż ma dużą siłę ognia do rzucenia na Donbas. W związku z tym, że gromadzą wszystkie swoje siły i koncentrują je na mniejszym geograficznie obszarze Wschodu (24 lutego jakoś zdecydowali się na zintensyfikowanie ofensywy na trzech frontach), wojna może stać się dłuższa i bardziej krwawa.

Jednak John Kirby mówi, że Waszyngton stawia tylko na zwycięstwo Kijowa. Dlatego według amerykańskiej prasy Stany Zjednoczone już teraz rozważają możliwość dostarczenia Ukrainie broni dalekiego zasięgu, w tym broni ciężkiej, artylerii, a nawet systemów, które pozwolą Ukrainie uderzyć na rosyjskie lotniska wojskowe. Na przykład zdjęcia satelitarne opublikowane kilka dni temu wyraźnie pokazują, że Rosjanie skoncentrowali w bazie lotniczej dużą liczbę myśliwców. w Woroneżu.

Według CNN, duży konwój rosyjskiego sprzętu wojskowego zmierzający w kierunku Donbasu, został zauważony w pobliżu wsi Matviyiv Kurgan w obwodzie rostowskim. Jednak do tej pory Putin nie osiągnął żadnego ze swoich celów. Nawet doszczętnie zniszczony Mariupol, Rosjanie nie potrafią uchwycić w 100%. Brytyjskie Ministerstwo Obrony ma własne wyjaśnienie fiaska Kremla.

„Co najmniej sześciu rosyjskich generałów zginęło w akcji. 2151 rosyjskich pojazdów, artylerii i samolotów zostało uszkodzonych, porzuconych, zniszczonych lub schwytanych – trzy razy więcej niż na Ukrainie. Rosyjskie wojska przypadkowo zestrzeliły własny samolot…” – powiedział Londyn. . plan wojny Rosjan.

Ponadto Stany Zjednoczone aktywnie promują temat dzierżawy ziemi dla Ukrainy. Senat zrobił już pierwszy krok – uchwalił ustawę. Teraz to zależy od Izby Reprezentantów, która nadal działa w dystryktach. Nie ma jednak wątpliwości, że uda mu się tam głosować i udać się do podpisu Bidena.

Co to daje Ukrainie? Szybsze tempo i wzrost pomocy wojskowej. Tak, nie będzie za darmo. Ale spłacanie tych pożyczek będzie możliwe przez długi czas. Ale w ogóle nie musisz płacić za uszkodzony lub zniszczony sprzęt.

Warto zauważyć, że ostatni raz program dzierżawy gruntów działał podczas II wojny światowej. W tym czasie Stany Zjednoczone udzieliły pomocy wszystkim, którzy walczyli z nazistowskimi Niemcami. Teraz koła historii mogą obrócić się dla Rosjan w przeciwnym kierunku.

Dokument przeszedł przez Senat. Izba Reprezentantów obecnie nie działa w okręgach. Kiedy wrócimy, będziemy pracować nad zatwierdzeniem i zwiększeniem tej pomocy. Za kilka tygodni dokonamy przeglądu tej ustawy i będziemy ją promować przed przyjęciem. „Osobiście uważam, że następne rozmieszczenie wsparcia wojskowego USA powinno przybrać formę programu dzierżawy ziemi” – powiedział TSN.ua Jason Crowe, członek amerykańskiej Izby Reprezentantów z Kolorado.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button