Aktualności

Ofensywa rosyjska zaczęła słabnąć. “Ewakuacja niemożliwa” | wiadomości ze świata

Zobacz wideo
Cmentarz samochodowy w Buczy. Rosjanie spalili samochody uciekających z miasta cywilów

Rosyjskie wojska wkroczyły do ​​miasta Kreminna – trwają tam walki ukraiskimi siły. Szef władz obwodu ługańskiego Serhij Haydai poinformował na Facebooku, że „okupanci przejęli kontrolę nad Kreminną”. “Walka trwa. Ewakuacja miasta nie jest już możliwa. Wysiedla się ludzi z Siewierodoniecka, Lisiczańskiej, Popasnej i Rubiżnego” – powiedział.

Atak rakietowy na LwówAtak rakietowy na Lwów, co najmniej pięć wybuchów. „Pobyt w schronach”

Wojna na Ukrainie. Rozpoczęła się ofensywa w Ługańsku. Władze: Nie wychodź ze swojej kryjówki!

Jak dodał, Rosjanie zaczęli strzelać do cywilów próbujących uciec z miasta. „W Kreminnej najeźdźcy ostrzelali cywilny samochód. Wcześniej zginęły cztery osoby, a jedna została ranna” – napisał. „Nie wychodź ze swojej kryjówki! Nie próbuj samodzielnie opuszczać Kreminny! To jest niebezpieczne ! – odwołał się Serhij Haydaj.

Szef obwodu ługańskiego powiedział również, że siły rosyjskie zaatakowały region również nocą. W Lisiczańsku spłonęło 15 budynków mieszkalnych. Ucierpiały też mienie w Rubiżnem – z gruzów trzech domów ewakuowano siedmiu mieszkańców, a dwie ranne trafiły do ​​szpitala w Siewierodoniecku. Co najmniej dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne podczas ostrzału Złotoja.

Więcej aktualności na stronie głównej Gazeta.pl

Rosjanie chcą przejąć pełną kontrolę nad Mariupolem

Ukraiński Sztab Generalny poinformował w porannym komunikacie, że Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej kończą formowanie ofensywnej grupy we Wschodniej Strefie Operacyjnej. „Wróg kontynuuje również ataki rakietowe i bombowe na infrastrukturę krytyczną na Ukrainie. […] Swoje główne wysiłki skoncentrował na terenach miast Kreminna, Popasna i Rubiżne, próbując uzyskać pełną kontrolę nad miastem Mariupol” – powiedział. Wojska rosyjskie przeprowadziły również atak w okolicach Siewierodoniecka i Zaporoża.

Raport pokazuje również, że Rosja próbował zaatakować okolice wsi Dmytrówka i Dibrowne w rejonie charkowskim, a jego celem było wzmocnienie Dońca Siewierskiego na lewym brzegu rzeki. Według ukraińskiego Sztabu Generalnego Rosjanie ponieśli na tych terenach straty i nie zrealizowali swoich celów. Charków nadal jest częściowo blokowany przez rosyjskich najeźdźców. Według ukraińskiego Sztabu Generalnego najeźdźca chce przekroczyć administracyjne granice obwodu chersońskiego.

Według strony ukraińskiej Rosjanie wystrzelili rakiety w rejon dniepropietrowska. Większość pocisków została zestrzelona przez obronę powietrzną, ale inne spowodowały znaczne uszkodzenia. W rejonie Synelnikowa są dwie ofiary. Tam pocisk trafił w infrastrukturę. Ratownicy wyszli biedny. Atak w rejonie Pawłohradu nie zaszkodził, pożar zniszczył infrastrukturę kolejową.

W obwodzie donieckim i ługańskim obrońcy Ukrainy odparli dwanaście ataków wroga, zniszczyli dziesięć czołgów, piętnaście jednostek pancernych i pięć pojazdów, a także pięć wrogich systemów artyleryjskich. Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy zestrzeliły poprzedniego dnia pięć celów powietrznych: a samolottrzy śmigłowce i bezzałogowy statek powietrzny.

Według Sztabu Generalnego Ukrainy do tej pory zginęło około 20 600 osób. Rosyjscy żołnierze. Rosjanie również stracili m.in.w. 790 czołgów, 167 samolotów i 147 helikopterów.

Krążownik MoskwaUkraina. Nowe zdjęcia krążownika “Moskwa”. „Zostali zabici, ranni, zaginęli”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button