Aktualności

Ramzan Kadyrow grozi Ukrainie. „Teraz zaczyna się prawdziwa operacja specjalna”

Ramzan Kadyrow, przywódca Czeczenii dał się poznać ponownie. W sieci pojawiło się nagranie, które Kadyrow miał opublikować na swoim kanale Telegram. To krótki film, w którym Kadyrow dzieli się swoimi przemyśleniami na temat toczącej się na Ukrainie wojny.

Teraz zaczyna się prawdziwa operacja specjalna – mówi, prawdopodobnie odnosząc się do zbliżającej się rosyjskiej ofensywy na wschodniej Ukrainie. To tu Władimir Poutine teraz skoncentrował wszystkie swoje siły i, jak ostrzega ukraiński Sztab Generalny, formuje linie do nowych operacji wojskowych.

Kadyrow również złożył oświadczenie “wezwanie” do ukraińskich żołnierzyktórzy „z nieznanych powodów wciąż nie uciekli”. – Uciekaj, zejdź ze swoich pozycji. Idź tam, gdzie są wojska rosyjskie. Nakarmią cię i podadzą wodę, powiedział.

Wypowiedź Kadyrowa zawiera także pochwałę dla rosyjskiego przywódcy Władimira Putina. Jednak w rosyjskim prezydencie jest też „szpilka”. Kadyrow zdecydował krytykować negocjacje pokojowe z Ukrainą. Według niego na Ukrainie „nie ma rządu”, co oznacza, że ​​nie ma z kim rozmawiać. – Jest tam tylko grupa bandytów – powiedział.

Kadyrow również chwali swój lud za odwagę i zachęca do walki. Należy jednak zauważyć, że obecność Kadyrowców na Ukrainie była od początku wojny przedmiotem wielu spekulacji. Wczesne doniesienia wskazywały, że Kadyrowowie mieli misję zabicia ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Ty jednak im się nie udało.

Pod koniec marca Radio Swoboda podało, że po dwóch tygodniach walk na Ukrainie Kadyrowery zostały wycofane na Białoruś po tym, jak setki z nich zginęło z rąk Ukraińców. Wcześniej Kadyrowscy nie mieli jednak wcale walczyć, lecz terroryzować podbite przez Rosjan miasta i strzelać do propagandowych produkcji. na potrzeby Kremla.

Tydzień temu Ramzan Kadyrow zapewniał, że ofensywa na wschodzie nie będzie jedyną, do której przygotowują się wojska rosyjskie i ich sojusznicy. W nagraniu Telegramu przekonywał, że po przejęciu kontroli nad wschodnią ścianą kraju, Rosjanie wrócą do Kijowa, który ostatecznie zajmą.

Jednak groźby Kadyrowa szybko zostały wyśmiane. W Internecie pojawiły się filmy, w których od razu ujawniono działania oddziałów czeczeńskiego przywódcy. Okazało się, że to kolejna wersja propagandy tej grupy. Do nagrań mieli strzelaj w powietrze lub na światłach i pustych budynkach. Termin przylgnął do niego w sieci „Cykające oddziały Kadyrowa”.

Ramzan Kadyrow jest uważany za jeden z Najzagorzalsi sojusznicy Władimira Putina. Potwierdza to chociażby fakt, że w pierwszych dniach sprowokowanej przez Rosję wojny z Ukrainą Kadyrow pojawił się na froncie.

Silnym zwolennikiem Putina jest oficjalnie przywódcą Czeczenii. Jest synem byłego prezydenta Czeczenii Achmata Kadyrowa, zamordowanego w 2004 roku. Ramzan Kadyrow za panowania ojca był szefem służby bezpieczeństwapo przejęciu władzy w kraju rozwinął formację, tworząc osobistą grupę zbrojną znaną jako Kadyrowcy. To żołnierze słynący ze szczególnego okrucieństwa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Check Also
Close
Back to top button