Aktualności

Ukraina NA ŻYWO. Rosja stawia ultimatum. Zdjęcia i najnowsze informacje o wojnie 18.04.2022 r.

Wojna na Ukrainie trwa od 24 lutego. W Mariupolu toczą się ciężkie walki. Rosjanie wezwali do poddania się i postawili obrońcom miasta ultimatum. Na żywo publikujemy najnowsze wiadomości, zdjęcia i filmy. Całodobowa relacja z rosyjskiej inwazji na Ukrainę w RadioZET.pl.

Wojna na Ukrainie – relacja na żywo

Wojna na żywo na Ukrainie. Rosjanie 24 lutego rozpoczęli inwazję na naszego wschodniego sąsiada, atakując go ze wszystkich możliwych stron: morza, powietrza i lądu. Po kilkudniowym ostrzale obiektów strategicznych Rosjanie rozpoczęli ostrzał budynków cywilnych. Wraz z brakiem postępów brutalność wojsk rosyjskich wobec ludności cywilnej nasiliła się. Liczba ofiar śmiertelnych wciąż rośnie.

Ukraina kontra Rosja: relacje na żywo

Czym są walki, gdzie się odbywają i jak Kijów przygotowuje się do ataku, można śledzić na żywo przez całą dobę na RadioZET.pl. Codziennie publikujemy zdjęcia i filmy z różnych miejsc na Ukrainie, zamieszczane przez świadków na froncie. Komunikaty zawierają również wypowiedzi ekspertów i polityków na temat bieżących wydarzeń na Ukrainie oraz możliwych scenariuszy zakończenia wojny z Rosją.

Mariupol: Rosja stawia ultimatum

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że jeśli siły ukraińskie walczące w Mariupolu złożą broń od godziny 6 rano czasu moskiewskiego (5 rano czasu polskiego), ich życie zostanie oszczędzone – podała agencja Reuters, powołując się na oświadczenie rosyjskiej agencji Tass. .

Rosja wcześniej deklarowała, że ​​zlikwidowała wszystkie ośrodki miejskiego oporu w Mariupolu. Według strony rosyjskiej pozostali bojownicy ukraińscy i zagraniczni są zabarykadowani w hucie Azowstal.

Tass cytuje rosyjskiego generała pułkownika Michaiła Mizincewa, który powiedział, że oferta Moskwy była podyktowana „katastroficzną sytuacją” w obiekcie, a także „czysto ludzkimi wartościami”. Rosjanin dodał: „Gwarantujemy, że życie wszystkich, którzy złożą broń, zostanie oszczędzone”. Zgodnie z warunkami proponowanej umowy, pozostali obrońcy opuściliby obiekt bez broni i amunicji między 6:00 a 13:00 czasu moskiewskiego. Reuters poinformował, że władze Kijowa nie zareagowały od razu na propozycję.

Czy Putin zaatakuje Ukrainę bronią chemiczną?

Wołodymyr Zełenski poinformował, że Rosja przygotowuje się do ataków z użyciem broni chemicznej. Mówił w ten sam sposób Joe Biden. 22 marca amerykański prezydent wskazał, że skuteczna obrona Ukraińców może postawić Władimira Putina „plecami do muru”, co może skłonić go do uciekania się do broni chemicznej.

– Świadczy o tym rozpowszechnianie przez Rosję fałszywych informacji, że Stany Zjednoczone zgromadziły na Ukrainie broń chemiczną. To akcja mająca na celu odwrócenie uwagi od intencji rosyjskiego przywódcy. To wyraźny znak, że on (Putin) rozważa użycie obu tych broni, powiedział Biden.

RadioZET.pl/PAP

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button