gwiazdy

10 razy gwiazdy wzywały do ​​ponownego uruchomienia własnego filmu

Kiedy Eddie Murphy, Meryl Streep i Nic Cage zostali wezwani!

Hollywood słynie z przerabiania kultowych, kultowych filmów. Najczęściej te przeróbki nie dorównują jakością oryginałowi.

Zapowiedź jakiegokolwiek remake’u budzi obawy fanów filmu OG. Tego można się spodziewać. Ale, co zaskakujące (lub nie), były chwile, kiedy remake’i zostały wywołane przez aktorów lub reżyserów oryginalnego filmu. Oto 10 takich przypadków:

1.

Kiedy Robert Englund nazwał remake 2010 Koszmar na ulicy Elm “przeziębienie.”

Kino nowej linii / Via tenor.com

Robert Englund jest znany z odgrywania kultowej roli Freddy’ego Kruegera w filmie Koszmar na ulicy Elm. Kiedy film został ponownie nakręcony w 2010 roku, postać została przedstawiona przez Jackie Earle Haley i OG wydaje się mieć z tym problemy.

„Myślałem, że film był trochę zimny. Tak naprawdę nie dano nam czasu, aby zobaczyć dzieci, kiedy były normalne, zanim były szalone i nawiedzane przez Freddy’ego. To sprawiło, że trudniej było się z nimi połączyć, trudniej było przejmować się tym, co się z nimi stało ,” on powiedział. „Myślę, że zmiana na bardziej „realistyczny” makijaż z roztopionymi rysami pozbawiła postać dużo siły. Silny nos i podbródek w makijażu, który nosiłem, nadają Freddy’emu obecność i moc. Freddy jakby lubił być zły, lubił swoją pracę. Jackie poszedł inną drogą.

2.

Kiedy Jerry Lewis nie był zadowolony z roli Eddiego Murphy’ego w remake’u swojego filmu z 1963 roku z 1996 roku, Orzechowy Profesor.

© Uniwersalna/Dzięki uprzejmości Everett Collection

„Kiedy musiał robić bzdury, stracił mnie. Właściwie powiedziałem jego redaktorowi, że jeśli chce ode mnie czegoś więcej na poziomie kreatywnym, powiedz mu, żeby wyciągnął całą sekwencję” – powiedział w wywiad z Entertainment Weekly. „To, co zrobiłem, było doskonałe. A wszystko, co zamierzasz zrobić, to zmniejszyć tę doskonałość, pozwalając komuś to zrobić. Nie będę przez to ponownie przechodził”.

3.

Kiedy Macaulay Culkin zacienił Sam w domu restart, Dom Słodki Dom Sam.

Emma Mcintyre / Getty Images dla Gucci

W 2019 roku Disney ogłosił ponowne uruchomienie Sam w domu seria. Gwiazda OG Sam w domu filmy, Macaulay Culkin, zabrał na Twittera, aby wyrazić swój brak zainteresowania nowym filmem:

4.

Kiedy Gene Wilder nazwał wersję 2005 roku Charlie i fabryka czekolady obelga.”

Warner Bros. Zdjęcia / Via tenor.com

„Myślę, że to zniewaga. To prawdopodobnie Warner Bros”. zniewaga”, Wilder powiedział w wywiadzie z 2013 r. z Turner Classic Movies o remake’u Tima Burtona z 1971 roku Charlie i fabryka czekolady w którym Wilder zagrał kultową rolę Willy’ego Wonki. Powiedział, że „nie dbał o reżysera” i uważał, że Johnny Depp był dobrym aktorem.

5.

Kiedy Angela Lansbury powiedziała, że ​​jest „tak nieszczęśliwa” z powodu remake’u z 2004 roku Kandydat mandżurski.

United Artists / Via tenor.com

„Jestem taki nieszczęśliwy” Lansbury ujawniona felietonistce amerykańskiej Liz Smith, w 2004 roku, kiedy ukazał się remake. „Tak mi przykro, że musieli zepsuć coś, co było tak doskonałe”. Postać, którą Lansbury grał w wersji z 1962 roku, została przedstawiona przez Meryl Streep w remake’u. Lansbury powiedziała również, że ma „wielki podziw” dla Streepa i że prawdopodobnie nie powinna była brać tej roli.

6.

Kiedy Leslie Jones odwołała się do decyzji o porzuceniu kobiecego składu dla Pogromcy duchów 3.

Jon Kopaloff / Getty Images dla NRDC

„Tak obraźliwe. Jak nas pieprzyć. Nie liczyliśmy. To jak coś, co zrobiłby Trump. (Głos Trumpa) „Przerobię duchów pogromców, lepiej z mężczyznami, będą ogromne. Te kobiety nie są pogromcami duchów. Ugh, tak denerwujące. Taki ruch reklam***. I nie obchodzi mnie, że coś mówię!” ona tweetował po ogłoszeniu przywrócenia oryginalnej obsady Pogromcy duchów i porzucić całą kobiecą obsadę Pogromcy duchów (2016) został zrobiony.

7.

Kiedy Michael Caine powiedział, że Jude Law „źle zrozumiał postać” w remake’u z 2004 roku Alfiego.

Lewis Gilbert / Via tenor.com

Michael Caine, który przedstawił tytułową rolę Alfiego Cartwrighta w oryginalnym filmie z 1966 roku, nie był zadowolony z roli Jude’a Lawa. „Pod koniec filmu Alfie mówi:„ O co w tym wszystkim chodzi?” Ale w chwili, gdy Jude idzie dalej, widzisz młodego mężczyznę, który dokładnie wie, o co w tym wszystkim chodzi.Alfie był rodzajem niewinnego błędu, bzykając ptaki tu i ówdzie dla ładnej kruszonki, na koniec zastanawia się, dlaczego wszyscy są wkurzeni na niego. Jude, wyglądając tak mądrze, wyglądał, jakby to było celowe i stało się złowrogie zamiast zabawne. Po prostu stał się jakimś facetem, który nie dba o kobiety, po prostu je pieprzy i zostawia – samca szowinistycznej świni, ale z wiedzą. Zagrałem niewinnego samca szowinistycznej świni” wyjaśniono.

8.

Kiedy reżyser Abel Ferrara nie był zadowolony z tego, że Nic Cage gra rolę Harveya Keitela w remake’u jego kultowego filmu z 1992 roku w reżyserii Wernera Herzoga z 2009 roku, Zły porucznik.

Ivan Romano / Getty Images

Casting był jednym z nielicznych problemów, jakie doświadczony filmowiec miał z remake’iem. Nie był raczej zadowolony z wynagrodzenia Cage’a za robienie Zły porucznik: Port of Call Nowy Orlean, zarówno. „Nienawidzę tych ludzi – są do bani… To kiepskie. Nie mogę uwierzyć, że Nic Cage próbuje zagrać tę rolę. To znaczy, gdyby dzieciak potrzebował pieniędzy… To tak, jak powiedział Harvey Keitel: „Jeśli facet potrzebował pieniędzy, jeśli przyszedł do nas i powiedział: „Moja kariera jest na fali”, dałbym mu przerwę”. Ale żeby wziąć 2 miliony – to znaczy, nasz film nie kosztował połowy 2 milionów. Ten film był nakręcony na krwi i flakach, człowieku. Więc naprawdę chciałbym, żeby mnie to nie zdenerwowało tak bardzo jak… Nikt nas nie pytał aby to zrobić. Nikt nie podszedł do nas i nie zapytał: „Zrobiłbyś to?”. Daj nam 8 milionów dolarów, coś wymyślimy. Dają mi dwadzieścia kawałków i mówią: „Idź się pieprzyć”. Daj spokój! Nie płacą Harveyowi nic, nie płacą mu dwóch centów. Ed Pressman jest do bani w piekle, kropka. Możesz to wydrukować”. powiedział w wywiadzie z Filmowiec Czasopismo.

9.

Kiedy Tomas Alfredson nie był zadowolony z tego, że Amerykanie przerobili swój film z 2008 roku Wpuść właściwego.

John Phillips / Getty Images

W 2010 roku Matt Reeves przerobił film Alfredsona, Wpuść właściwego, pod tytulem Wpuść mnie i, delikatnie mówiąc, Alfredson nie był zadowolony. „Przeróbki powinny być wykonane z filmów, które nie są zbyt dobre, co daje szansę na naprawienie wszystkiego, co poszło nie tak” powiedział w 2008 roku. „Jestem bardzo dumny z mojego filmu i uważam, że jest świetny, ale Amerykanie mogą mieć inne zdanie. Najsmutniejsze byłoby dla mnie, gdyby ta piękna historia stała się czymś mainstreamowym”.

10.

Kiedy sir Alan Parker powiedział, że poczuł się „napadnięty” decyzją MGM o przerobieniu jego dramatu muzycznego z 1980 roku, Sława.

Stephane Cardinale – Corbis / Corbis przez Getty Images

W wywiad z The Telegraph, Parker ujawnił, że nie otrzymał oficjalnego komunikatu na temat remake’u i nikt nie zwrócił się do niego w sprawie remake’u filmu z 2009 roku. „Nigdy nie miałem ani jednego telefonu od nikogo — ze studia, od producentów — w sprawie tego remake’u. Nikt mi o tym nie mówił. Mówienie tego jest absolutnym nonsensem. Sława jest moje. Spędziłem miesiące z dziećmi w szkole, a potem spędziłem rok na kręceniu filmu. Wykonujesz pracę i sprawiasz, że jest tak dobra, jak to tylko możliwe, i starasz się ją chronić. Następnie, ponieważ prawa autorskie są własnością studia, jak w przypadku prawie wszystkich amerykańskich filmów fabularnych, mogą zrobić taki remake. To bardzo drażniące. Nie ma innej dziedziny sztuki, w której można to zrobić” – powiedział Parker. Zapytany o swoje wrażenia z oglądania remake’u, powiedział, że czuł się „napadnięty”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button