filmy

11 filmów, które spotkały się z reakcją, zanim się pojawiły

Ptak śpiewający była ostatnią rzeczą, jakiej potrzebował 2020 rok.

1.

Zwiastun nadchodzącego filmu, Perswazja (2022), spotkał się ostatnio z wieloma reakcja w mediach społecznościowych za komediowy ton i niewierność materiałowi źródłowemu.

Obejrzyj ten film na YouTube

Netflix / Via youtube

W filmie, opartym na powieści Jane Austen o tym samym tytule, gwiazdy Dakota Johnson jak Ania, kto „musi wybrać między pozostawieniem przeszłości za sobą a słuchaniem jej serca, jeśli chodzi o drugą szansę”.

Główną krytyką zwiastuna wydawała się być jego nowoczesność. „Wygląda na to, że usunęli najciekawszą część historii Jane Austin: ówczesne otoczenie społeczne i kobiety zmuszone do poruszania się w nich. To wydaje się być współczesnym dramatem dla nastolatków w XVIII-wiecznym stroju. Nie, dziękuję” jeden Użytkownik Twittera napisał.

2.

Ptak śpiewający (2020), dystopijny thriller oparty na pandemii COVID-19, spotkał się z uniwersalnością krytyka zaraz po ogłoszeniu projektu.

STX Rozrywka / Kolekcja Everett

Film, w którym występują KJ Apa a Sofia Carson ma miejsce w 2024 roku, w świecie, w którym COVID-19 zmutował w jeszcze bardziej śmiercionośny COVID-23, co skutkuje przymusowymi obozami kwarantanny. „Czytanie w pokoju powinno być oferowane jako fakultatywne w szkole średniej” – jeden z użytkowników Twittera napisał w odpowiedzi na przyczepę.

Obejrzyj ten film na YouTube

Filmy STX / Via youtube

Scenarzysta i reżyser Adam Mason odniósł się do kontrowersji w wywiad z BuzzFeed News: „Całkowicie rozumiem, jeśli chcesz być jak„ pierdolić ten film ”, ale podstawowe przesłanie związane z tym filmem jest dla mnie pełne nadziei. To właśnie próbowałem przekazać. w jakikolwiek sposób próbując zrobić negatywny film, który wykorzystuje to, co według czyichś standardów jest okropnym, strasznym czasem”.

STX Entertainment/Dzięki uprzejmości kolekcja Everett

3.

Przyczepa dla Drogi Evan Hansen (2021) wywołał natychmiastowy sprzeciw wobec obsadzenia 27-letniego wówczas Bena Platta jako ucznia szkoły średniej.

Universal Pictures / Dzięki uprzejmości Everett Collection

Chociaż Platt grał tę postać w oryginalnym Broadwayu, który zdobył wiele nagród Tony, wielu uważało, że wyrósł z tej roli. Inni krytykowany użycie w filmie odmładzającego makijażu, co według niektórych miało odwrotny wpływ na Platta.

@ayellowlamp / NBC / Via Twitter: @ayellowlamp

Platt bronił castingu w wywiad z Zachem Sangiem: Ludzie lubią mieć do powiedzenia coś negatywnego, niezależnie od tego, co to jest. A więc jeśli moja rzecz jest czymś, nad czym w ogóle nie mogę kontrolować – czyli w moim wieku – to włącz to. Cieszę się, że nie chodzi o występ, mój głos ani cokolwiek, co ma znaczenie”.

4.

Taylor Swift w obliczu reakcja kiedy ogłosiła swoje zaangażowanie w nadchodzącą filmową adaptację powieści z 2018 roku, Gdzie śpiewają Crawdads. Autorka książki, Delia Owens, ma co najmniej problematyczną przeszłość.

Ten 2010 artykuł wyjaśnia to szczegółowo, ale w zasadzie Owens i jej mąż są poszukiwani* w Zambii za przesłuchanie w sprawie morderstwa. Powieść została oskarżona o posiadanie niepokojące paralele do rzeczywistego incydentu, a także zarzutów anty-czarnoskórych.

William Campbell / Corbis przez Getty Images

*Sama Owens nie jest uważana za podejrzanego w sprawie, ale kilka źródeł to potwierdza zasugerował jej pasierb i mąż mogą być zaangażowani.

Nie trzeba dodawać, że nadchodzący film jest kontrowersyjny. Gdzie śpiewają Crawdads ukaże się 15 lipca 2022 roku.

Michele K. Short / Sony Pictures Entertainment / Dzięki uprzejmości Everett Collection

5.

Pogromcy duchów (2016), w którym występują głównie kobiety, spotkał się z natychmiastową reakcją online, gdy zadebiutował zwiastun. W tym czasie był to najbardziej nielubiany zwiastun filmu w historii YouTube.

Obejrzyj ten film na YouTube

Sony Pictures Rozrywka / Via youtube

Film był również spamowane ze słabymi ocenami na IMDb przed jego wydaniem. Dyrektor Paul Feig zaadresowany reakcja na Twitterze: „Ciekawe, jak kręcenie filmu z mężczyznami w głównych rolach jest normalne, ale robienie filmu z kobietami w głównych rolach to „sztuczka”. #its2014”.

Bank zdjęć Bravo / NBCU za pośrednictwem Getty Images

„Chciałem tylko najzabawniejszych ludzi, a najzabawniejszymi ludźmi, których znam, są te kobiety” – powiedział Feig dziennikarzom i fanom na wydarzenie na działce Sony w Culver City. „Nie powinno o to chodzić. Pogromcy duchów jest dla wszystkich.”

Film ma ocena zatwierdzenia 73% na Rotten Tomatoes.

Hopper Stone / Columbia Pictures / Dzięki uprzejmości Everett Collection

6.

Koty (2019) był prawie skazany na porażkę, gdy tylko oficjalny zwiastun spadł. Natychmiast pojawiły się media społecznościowe zalany z kpijącymi memami i negatywnymi reakcjami.

Obejrzyj ten film na YouTube

Obrazy uniwersalne / Via youtube

W szczególności ludzie krytykowali efekty CGI.

Universal Pictures / Bravo / @N8_K_W / Via Twitter: @N8_K_W

Odpowiedź faktycznie skłoniła filmowców do zmiany CGI. Reżyser Tom Hooper wyjaśnił w an wywiad z Empire: „Skończyliśmy zdjęcia dopiero w marcu, więc wszystkie efekty wizualne [in the trailer] były na dość wczesnym etapie. Być może w niektórych odpowiedziach były jakieś wskazówki, jak dalej ewoluować [the production]. Kiedy obejrzysz gotowy film, zobaczysz, że niektóre projekty kotów zmieniły się od tamtego czasu, a także z pewnością wzrosło nasze zrozumienie, jak wykorzystać technologię, aby działały”.

Po zwolnieniu, Koty był bombą kasową i krytycznie skażony. Ma ocena zatwierdzenia 19% na Rotten Tomatoes.

Universal Pictures / Kolekcja Everett

7.

W podobnym tonie Jeż Sonic (2020) był właściwie opóźniony ponieważ ludzie byli tak przestraszeni projektem Sonica w początkowym zwiastunie.

Paramount Pictures / Kolekcja Everett

Reżyser Jeff Fowler podziękował fani na Twitterze za ich krytykę: „Przesłanie jest głośne i jasne… nie jesteś zadowolony z projektu i chcesz zmian. To się stanie”.

Dziękuję za wsparcie. I krytyka. Wiadomość jest głośna i wyraźna… nie jesteś zadowolony z projektu & chcesz zmian. To się stanie. Wszyscy w Paramount & Sega jest w pełni zaangażowana w uczynienie tej postaci NAJLEPSZĄ, jaką może być… #sonicmovie #gottafixfast 🔧✌️

@fowltown / Twitter

8.

Duch w muszli (2017) — który został zaadaptowany z japońskiej mangi o tej samej nazwie — był krytykowany do odlewania Scarlett Johanssonbiała kobieta, jako postać, która w materiale źródłowym była Azjatką.

Jasin Boland / Paramount / Dzięki uprzejmości Everett Collection

Według ScreenCrush, Paramount i DreamWorks również próbowały nadać Johanssonowi „wygląd wschodnioazjatycki”, zmieniając CGI w postprodukcji. Eksperyment został podobno złomowany, ale i tak spotkał się z krytyką.

Johansson później odniósł się do luzu w wywiad z Marie Clare: „Nigdy nie odważyłabym się zagrać innej rasy. Różnorodność jest ważna w Hollywood i nigdy nie chciałabym czuć się, jakbym grała postać, która była obraźliwa. prowadzenie go to taka rzadka okazja. Z pewnością czuję ogromną presję tego — ciężar tak dużej nieruchomości na moich barkach”.

Gregg Deguire / FilmMagic / Getty Images

Duch w muszli ma i ocena zatwierdzenia 43% na Rotten Tomatoes.

Paramount / Dzięki uprzejmości Everett Collection

Film, będący adaptacją serii mang o tej samej nazwie, został skrytykowany za obsadzenie w roli głównej Nata Wolffa, białego aktora, Light Turner. Tak jak Duch w muszlipostać Wolffa w materiale źródłowym była japońska.

Jon Kopaloff / Getty Images

Producent Roy Lee bronił wyboru obsady w ciągu kilku lat wywiad z BuzzFeed News: „Rozumiem krytykę… Jeśli nasza wersja Notatnik śmierci został osadzony w Japonii i [featured] znaki o japońskiej nazwie lub japońskim pochodzeniu. … To interpretacja tej historii w innej kulturze, więc nastąpią pewne oczywiste zmiany. Niektórzy je polubią, inni mogą nie”.

James Dittiger / Netflix / Dzięki uprzejmości Everett Collection

10.

Kiedy przyczepa do Dawca (2014) został wydany, niektórzy fani materiału źródłowego byli smutny że był kolorowy, a nie czarno-biały. Dla kontekstu postacie w księdze nie widzą koloru.

Obejrzyj ten film na YouTube

Firma Weinstein / Via youtube

Jednak film skończyło się w końcu zawierający czarno-biały materiał filmowy. Zaczyna się w czerni i bieli, a następnie przechodzi w kolor, gdy bohater, Jonas, zyskuje zdolność widzenia w kolorze.

Firma Weinstein / Kolekcja Everett

Dawca ma i ocena zatwierdzenia 35% na Rotten Tomatoes.

Firma Weinstein/Dzięki uprzejmości Kolekcja Everett

11.

Wreszcie, Film Emoji (2017) spotkał się z przytłaczającą negatywnością w mediach społecznościowych, gdy tylko ukazał się pierwszy zwiastun. Teaser otrzymał ponad 22 000 nie lubi w YouTube w ciągu 24 godzin od jej wydania.

Obejrzyj ten film na YouTube

Sony Zdjęcia / Via youtube

Film również wygenerował spór kiedy Sony opublikowało Film z emotikonami parodia Opowieść podręcznej jako wizerunek promocyjny. Tweet został usunięty.

Film Emoji ma 6% ocena zatwierdzenia na zgniłych pomidorach.

Sony Pictures / Columbia Pictures / Everett Collection

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button