sport

2022 Finał Pucharu Stanleya – kto wygrywa szósty mecz gry Avalanche-Lightning?

Finał Pucharu Stanleya potrwa co najmniej sześć meczów w tym roku po wygranej Tampa Bay Lightning Gra 5 3-2, utrzymując Colorado Avalanche z dala od Pucharu przez co najmniej dwa dni.

Gra 6 jest niedziela w Tampie (8 ET, ABC i ESPN+). Kiedy Colorado prowadzi w serii 3-2, jakie są klucze do zwycięstwa dla każdej ze stron? Jak pewni są w bramce? A kto wyjdzie zwycięsko?

Więcej: Harmonogram Finału Pucharu Stanleya

Droga do zwycięstwa Avs

Kristen Shilton: Kolorado wyraźnie wie, jak pokonać Tampa Bay: graj szybko, stwarzaj okazje do pośpiechu i bądź wybredny w szczegółach dotyczących ucieczki. Cokolwiek mniej, a Błyskawica znajdzie sposoby, aby odepchnąć i wykorzystać. Lawina dominowała na początku tej serii w strefie neutralnej. Ostatnio tak się nie stało. Kolorado nie generuje już tak szybkich rozruchów, jak kiedyś. Jeśli już, to Avalanche wyglądały najlepiej w trzeciej tercji i dogrywce w meczach od czasu 7:0, w którym osiągnęli Gra 2.

Jeśli Colorado zamierza polecieć do domu z Pucharem Stanleya po meczu 6, musi wrócić do ataku. Nie ma sensu bać się popełniania błędów w tym momencie, o co Avalanche wydawała się być zaniepokojona przez większość gry 5.

Zamknięcie Błyskawicy nie jest łatwe; gdyby tak było, nie żyliby w play-offach. Tampa Bay przegrała w trzech z czterech serii. Kolorado musi wykazać się znacznie większą desperacją w swojej grze, aby zamknąć grupę Błyskawicy, która ma przodować w sprzęgle. Avalanche mają talent i narzędzia potrzebne do wykończenia Tampa Bay. To, co muszą przekazać w Game 6, to instynkt zabójcy, który był na czele ich wczesnych występów. Colorado spisało się znakomicie na drogach w tych play-offach, przechodząc 7-1 przez cztery serie.

„Byliśmy dobrzy, ponieważ po prostu gramy w naszą grę niezależnie od miejsca” – powiedział trener Avs Jared Bednar po meczu 5. „Chłopaki kopali w trasie. Widzieliśmy to przez cały sezon. Widziałem, jak naprawdę awansuje do play-offów. Chłopaki przychodzą głodni i gotowi do gry i gry dla naszej tożsamości. Więc to 60 minut wysiłku tutaj. Myślałem, że mecz w Tampie, który wygraliśmy [4-3 in OT in Game 4]staliśmy się silniejsi w miarę postępu gry”.

bawić się

1:46

Kevin Weekes mówi, że lawina nie zdołała zamknąć Błyskawicy na domowym lodzie w grze 5.


Ścieżka do zwycięstwa dla Błyskawicy

Grzegorz Wyszyński: Błyskawica uwierzyła w swój przepis na pokonanie wszystkich serii Avalanche. Tyle tylko, że w pierwszych dwóch meczach ich składniki zostały zepsute przez fatalne starty – wielobramkowe deficyty w pierwszych 10 minutach, które były częściowo spowodowane przedwczesnymi rzutami karnymi. Ale w ostatnich trzech meczach zaczęli gotować, prowadząc po pierwszym okresie we wszystkich trzech konkursach.

„Możesz zobaczyć, co może się stać. Wygrana gra 3, gra 4 przechodzi do dogrywki, to była zacięta gra. W ten sposób chcemy to zachować, tak chcemy grać” – kapitan Steven Stamkos powiedział. „Znamy ich dynamiczny zestaw umiejętności. Jeśli potrafimy zachować dyscyplinę, trzymaj się z dala od pola karnego, staraj się eliminować ich umiejętności tak bardzo, jak tylko możesz. są tak ciasne.”

Lightning dobrze gra w ciasnych grach. Polegają na bramkarzu Andriej Wasilewskijak na przykład solidny wynik 35-save, który uzyskali w grze 5, i świetna obrona zespołu, która się utrzymała Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog, Mikko Rantanen oraz Nazem Kadri bez bramki w grze 5.

Ale mogą wygrać te ciasne mecze tylko wtedy, gdy zdobędą wystarczającą liczbę punktów. Czasami pochodzi to z nieprawdopodobnych źródeł, takich jak obrońca Jan Rutta. Często pochodzi od graczy sprzęgła, takich jak Ondrej Palatktórego 11 goli w tym sezonie ma go w rozmowie z Conn Smythe.

„Nawet nie wiem, co jeszcze mogę powiedzieć, żeby opisać chłopaków” – powiedział trener Lightning, Jon Cooper. „Jesteś w serii, Puchar w budynku. Jesteś w świetnym środowisku dla gospodarzy. A jak pokazujesz grę? Wszystko, co właśnie zrobiliśmy. , zdobywaj punkty w grze o władzę. A kiedy potrzebujesz wielkiego gola na końcu, dostajesz go.


Kontrola zaufania bramkarza

Szylton: umieściłbym Darcy Kuemper na 7,5/10 w skali ufności.

Bednar nie dał Kuemperowi ogromnego poparcia, nazywając jego występ w piątym meczu „OK”, ale potem Kuemper oddał Rutcie łatwego do zatrzymania gola w play-offach, więc być może Bednar nie był daleko.

Kuemper był niekonsekwentny. Nie stanowiło to większego problemu, ponieważ Kolorado było przed nim wyjątkowe, więc względna przeciętność Kuempera czasami nie wymagała nadmiernej analizy. Tampa Bay nie jest zwykłym przeciwnikiem, a Wasilewski nie jest zwykłym netminderem. Kuemperowi jest teraz więcej uwagi niż kiedykolwiek, a Wasilewski pokonał go.

Biorąc to pod uwagę, Kuemper był rewelacyjny (minus jeden) Wiktor Hedman dozwolonego gola bekhendowego) w wygranym meczu 4 w Kolorado. Właśnie tam Lawina potrzebuje go w grze 6. Jest praktycznie oczywiste, że Kuemper zrezygnuje z jednego złego gola. To byłoby do opanowania. Myślę, że Kuemper może pokonać Błyskawicę, jeśli nie bezpośrednio Wasilewskiego. Najważniejszą rzeczą jest to, że nie pozwala Bednarowi – ani czemukolwiek innemu – przeszkadzać mu mentalnie przed kolejną krytyczną grą.

bawić się

0:38

Jan Rutta strzelił swojego pierwszego gola w play-offach, przemykając krążek Darcy’ego Kuempera, aby postawić Bolts na 1-0.

Wyszyński: Moje zaufanie do Wasilewskiego wynosi około dziewięciu na 10.

Nie sądzę, żeby miał taką aurę, jaką miał w poprzednich rundach. Nadal wykonuje kilka chybionych ciosów, które dają Avalanche drugą szansę. Ogrywa Kuempera, ale w grze 5 miał tylko 0,28 gola zaoszczędzonych powyżej oczekiwanych.

Zaufanie Błyskawicy do Wasilewskiego to w zasadzie 11 na 10.

„W ciągu ostatnich trzech lat grał najwięcej w hokeja, więcej niż ktokolwiek inny. Facet po prostu to ma” – skrzydłowy Pat Maroon powiedział. „Każdej nocy znajduje sposób. To imponujące. Sposób, w jaki robi to w sezonie zasadniczym, grając ponad 50 meczów, trzy rundy play-off. Gra przez całe 60 minut. Więc jest facetem”.


Czego szukamy w grze 6

Szylton: Co się stało z finiszem Nathana MacKinnona?

Jest olśniewający do oglądania z krążkiem. Potrafi przebić klamkę przez budkę telefoniczną. Ale dlaczego jego strzelona bramka wyparowała w finale pucharu? Tak, MacKinnon otrzymuje najtrudniejsze mecze liniowe. Technicznie zarejestrował gola, gdy podanie Mikko Rantanena wypadło z jego łyżwy w meczu 4. MacKinnon miał przebłyski świetności w tej serii, które nie przynoszą goli. Ale MacKinnon musi faktycznie wystrzelić krążki. To nigdy nie było bardziej konieczne niż teraz, na zakręcie krytycznie ważnego klinkieru.

Gracze zawsze mówią, że najważniejszą rzeczą jest generowanie okazji, a MacKinnon wyraźnie to robi. Ale zostało mu niewiele pasa startowego, aby pomóc lawinie, pojawiając się w protokole z wymiernymi rezultatami. Jeśli MacKinnon jest zmienionym człowiekiem, za którego wszyscy go uważają, i gra na luzie, to jest to moment, aby pokazać to celnymi golami z kija, zamiast jeździć na łyżwach.

Wyszyński: Czy będziemy świadkami punktu zwrotnego dla drużyn specjalnych w finale Pucharu Stanleya?

Czynnikiem X w grze 5 był Błyskawica, która ostatecznie przekształciła się w grę o władzę po raz drugi z 18 okazji. Nikita KucherovCelem ‘a na przewagę 4 na 3 było to, że zabrakło im dodatkowego wyniku w przegranych dogrywkach w grach 1 i 4.

„Gra o władzę trochę się zmagała” – powiedział Stamkos. „Oczywiście wielki moment w grze. Mam nadzieję, że z tego również możemy uzyskać trochę pewności”.

Tymczasem karne zabójstwo pokazało się najlepiej. Po raz pierwszy w pięciu meczach Avalanche nie strzelił gola w grze o władzę, pokonując wcześniej 6 na 13 z przewagą mężczyzn. Ale kluczowa liczba to dwa, tak jak w liczbie sztuk władzy, które Lightning przekazał Kolorado. Była to druga prosta gra, w której ograniczyli Avalanche do dwóch rozgrywek o władzę. To jest ogromne.


Prognozy wyniku końcowego

Szylton: Nadal uważam, że Kolorado jest lepszym zespołem. A Avalanche nie przegrało kolejnych meczów w play-offach. Tampa Bay jest imponująco odporna. Błyskawica naprawdę zostawia to wszystko na lodzie każdej nocy, a gra 5 pokazała, że ​​są tylko odważni. Jeśli Colorado może grać przez całe 60 minut, tak jak przez ostatnie 20 tego meczu, i jeśli Kuemper może być jego najlepszym ja, Avalanche powinien znaleźć sposób. 4-2 Kolorado.

Wyszyński: Moje preseries przewidywania to Avalanche w szóstej i będę się tego trzymać. Kuemper musi być lepszy, a MacKinnon, Landeskog i Rantanen muszą zapewnić znacznie większą dominację. Myślę, że tak. Lubię, gdy wygrają kolejny mocno rozegrany mecz w Tampie i wreszcie ponownie podbiją Puchar. 3-2 Kolorado.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button