sport

Bellator 282 wyniki: Johnny Eblen dominuje nad Gegardem Mousasim, aby zdobyć tytuł wagi średniej, Danny Sabatello rzuca się do półfinałów

Johnny Eblen jest nowym mistrzem wagi średniej Bellator.

W oszałamiającym przedstawieniu niepokonany 30-latek zdeklasował Gegard Musasi zarówno na nogach, jak i na ziemi, aby zgarnąć karty wyników sędziów i wygrać krzywą jednomyślną decyzję (50-45, 50-45, 50-45) w piątek wieczorem w głównym turnieju Bellator 282.

Dla Eblena (12:0) zwycięstwo nigdy nie budziło wątpliwości. Amerykanka wagi średniej wykazała się czymś do udowodnienia, porzucając Mousasiego (49-8-2) w rundzie otwierającej z mocną salwą ciosów i prawie wysyłając legendę do domu wcześniej.

Mousasi przeżył do rogu, ale rozmach już nigdy nie wrócił na jego korzyść. Eblen rzucał za drugim i przyklejał się do Mousasiego jak klej na macie. Pobił również Mousasiego za pomocą połączonego ataku uderzającego, gdy tylko akcja odbiła nogi, pozostawiając byłego dwukrotnego mistrza niezdolnego do wyjścia z pierwszego biegu.

Godnym uwagi zrządzeniem losu był podobny widok do tego, który rozegrał się w kwietniu 2010 roku, kiedy jeden z głównych trenerów Eblena w ATT — Muhammed „Król Mo” Lawal — zaszokował świat MMA, wykorzystując swoje zapasy do zdenerwowania Mousasiego i odebrania tytułu wagi półciężkiej Strikeforce przez decyzję.

„Czuję się dobrze. Ten cały tydzień wydawał się właściwy” — powiedział podekscytowany Eblen, gdy świętował Lawal. „Nie czułem, żeby cokolwiek było większe ode mnie. Po prostu cały czas byłem we właściwym miejscu. To wydaje się właściwe. Nie wiem, co robię dobrze, ale do cholery, to jest przyjemne.

Eblen jest teraz 8-0 w klatce Bellatora, podczas gdy Mousasi spadł do 7-2 w awansie.

W głównym wydarzeniu wieczoru Danny Sabatello czynił dobre na swoich słowach, dominując Leandro Fig z własnym nieustępliwym atakiem zapaśniczym, aby wygrać jednostronną jednomyślną decyzję (49-46, 49-46, 49-46) i awansować do meczu półfinałowego z tymczasowym mistrzem wagi koguciej Bellator Raufeon Stots w trwającym 135-funtowym Grand Prix promocji.

Sabatello (13-1) strzelił obalenia we wszystkich pięciu rundach i znęcał się nad Higo (21-5) twardą ziemią i stałym naciskiem na matę przez długie odcinki walki. Najlepsze momenty Higo nadszedł w rundzie 2, kiedy odwrócił kontrolę naziemną Sabatello, używając uchwytu kimury, aby wziąć plecy zuchwałego Amerykanina i zatopić się w trójkącie ciała. Higo okładał Sabatello łokciami i ciosami przez resztę rundy, a nawet groził duszeniem z tyłu, jednak Sabatello przeżył i wrócił do pracy w rundzie 3.

Pod koniec Higo był wyczerpany, a Sabatello dobijał do woli, wspierając góry śmieciowej gadki, którą rzucił Higo w czołówce, a wszystko to, będąc pożądliwie wygwizdanym przez tłum w Mohegan Sun Arena w Uncasville w stanie Connecticut.

„Powiedziano mi, że jeśli przysiądę w wywiadzie po walce, mogę zostać ukarany grzywną” – powiedział Sabatello do chóru drwin. „Więc to dobrze, że nie obchodzi mnie ***! Właśnie pokonałem absolutne zwierzę i nikt z was nie zrobi s***! Chcesz coś zrobić? Wejdź tutaj i zrób coś.

Stots następnie wszedł do klatki i odciął własną promocję, zanim wdał się w napiętą walkę ze swoim półfinałowym wrogiem.

„On był do dupy! To gówno było okropne! To było straszny!” Stots ryknął do ogromnego aplauzu. “Przeklęty. Wszystko, co możesz zrobić, to siłować się, bracie. O mój Boże. Hej, chcę pogratulować Danny’emu Sabatello, ponieważ zdobyłeś sobie dupę.

W innym miejscu w nawiasie nie było łatwo, ale Magomed Magomedov również przebił swój bilet do półfinału — i zrobił to, stając się pierwszym człowiekiem, który skończył weteranem UFC Enrique Barzola. W dzikiej walce, Magomiedow (19-2) ostatecznie poddał Barzolę (18-6-2) przez duszenie gilotynowe w czwartej rundzie, aby awansować do pojedynku z Niejednolita mieszanka.

Magomiedow i Barzola walczyli przez cały czas trwania zawodów. Magomiedow wykonał większość swojej najlepszej pracy na nogach, a Barzola wielokrotnie chciał przenieść akcję na parkiet. Barzola zapewnił sobie każde swoje pierwsze pięć prób obalenia w pierwszych 10 minutach i kilkakrotnie odbił Rosjanina, jednak Magomiedow konsekwentnie był w stanie uciec i trafić Peruwiańczyka zaciekłymi lewymi rękami i wirującymi atakami.

Gdy rundy się przeciągały, Magomiedow zaczął rozszyfrowywać czas Barzoli podczas jego prób obalenia, co ostatecznie doprowadziło do sekwencji końcowej. To było coś pięknego — jednym płynnym ruchem Magomiedow wił się w zręcznym, gilotynowym duszeniu podczas kolejnej próby obalenia i ścisnął z całej siły, by wydobyć pierwszy w karierze Barzoli. Oficjalne zakończenie konkursu nastąpiło w 1:27 rundzie 4.

„Wiedziałem, że będzie się ze mną zmagał. Po drugiej rundzie powiedziałem swoim narożnikom: „Teraz go dogonię”. Widziałeś, co się stało – powiedział Magomiedow.

W pierwszej walce z kartą główną, Oddział Brennan kontynuował swoją brutalną trasę powrotną z TKO w drugiej rundzie z Kassius Kayne.

Rywalizując po raz drugi od czasu jego pięcioletniej przerwy z powodu walki z uzależnieniem od narkotyków, Ward (16-6) wyszedł w ogniu, łapiąc Kayne’a (12-8) mocnymi ciosami i wielokrotnie ciągnąc go na matę przez całe otwarcie rama. Ward kontynuował to upalne tempo w rundzie 2, kołysząc Kayne serią potężnych strzałów wzdłuż ogrodzenia, zanim przekonał sędziego Marca Goddarda do wskoczenia i przerwania walki po uderzeniu masywną prawą ręką w ciało Kayne.

Był to kolejny przykład sposobów „zabij albo daj się zabić” Warda. 33-letni mieszkaniec Connecticut jeszcze nie osiągnął wyników sędziów w swoich 18 walkach w karierze z Bellatorem.

„Ludzie mówią: „Och, on jest na głównej karcie, jest na głównej karcie. Na podkarcie są mistrzowie świata” — powiedział Ward. „Jestem na głównej karcie, bo kurwa kończę posiłek. To jest to co robię.”

Pełne wyniki Bellator 282 można zobaczyć poniżej.

Karta główna

  • Johnny Eblen pok. Gegarda Moussiego przez jednogłośną decyzję (50-45, 50-45, 50-45)
  • Danny Sabatello pok. Leandro Fig przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-46, 49-46)
  • Magomed Magomedov pok. Enrique Barzola przez poddanie (duszenie gilotynowe), runda 4, 1:27
  • Oddział Brennan pok. Kassius Kayne przez TKO (ciosy) w rundzie 2, 1:11

Karta wstępna (Powtórka o walkach MMA)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button