filmy

Dawni hollywoodzcy producenci opowiadają o filmach z kościelnej Księgi Mormona

Starszy Michael A. Dunn miał karierę w filmie i telewizji, zanim został powołany jako Siedemdziesiąty Władz Naczelnych Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w 2021 roku.

Były dyrektor zarządzający BYUtv oraz BYUradio nie był pewien, czego się spodziewać, kiedy został powołany do służby w komitecie nadzorującym projekt Wideo z Księgi Mormona.

To, co do tej pory zaobserwował w projekcie — zwłaszcza dbałość o szczegóły — zrobiło na nim ogromne wrażenie.

„To, co jest przytłaczające, a pracowałem nad wieloma wysokiej klasy produkcjami w swojej karierze, to nic, co mogłoby się z tym równać” — powiedział Starszy Dunn. „Doceniłem dokładność i szczegółowość 10-krotnie w stosunku do tego, do czego byłem przyzwyczajony, a pracowałem w Hollywood, pracowałem wszędzie. To jest na najwyższym poziomie.

Starszy Dunn i inni z doświadczeniem w filmie i telewizji rozmawiali z mediami na wydarzenie w Provo 17 czerwcagdzie kościół kręci piąty i ostatni sezon filmów z Księgi Mormona.

Kościół opublikował również podgląd wideo z sezonu 4, który przedstawia wygląd wskrzeszony Zbawiciel Jezus Chrystus do starożytnych Ameryk. Sezon 4 ma się ukazać jesienią tego roku.

Seria filmów z Księgą Mormona jest dostępna za darmo w ponad 15 językach na stronie kościoła Aplikacja Księga Mormonakościół Kanał Youtube, ten strona kościoła lub w Biblioteka Ewangelii.

Spojrzenie na wnętrze dzięki filmom z Księgi Mormona

Bill Elliott wie coś o wielkich produkcjach. Pracował jako starszy reżyser w NBC przez 23 lata, pracując przy programach takich jak „ER” i „The West Wing”. Nakręcił także filmy na całym świecie, zanim znalazł zatrudnienie w kościele.

Dyrektor mediów Bill Elliott bierze udział w ostatnim sezonie kręcenia filmów Księgi Mormona w produkcji Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.

Reżyser mediów Bill Elliott weźmie udział w ostatnim sezonie kręcenia filmów Księgi Mormona w Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w LDS Motion Picture Studios South w Provo w piątek, 17 czerwca 2022 r.

Laura Seitz, Deseret News

Jako dyrektor ds. mediów w kościelnym Departamencie Kapłaństwa i Rodziny, Elliott zaczął od kościelne filmy biblijne i od samego początku był zaangażowany w tworzenie filmów z Księgą Mormona.

Jednym z pierwszych kroków w tym procesie było zbadanie przemówień z konferencji generalnej.

„Przyglądaliśmy się wszystkim przemówieniom konferencyjnym w ciągu ostatnich 50 lat i chcieliśmy zobaczyć, które wersety z Księgi Mormona są najczęściej cytowane” — powiedział. Przebadali także różne wydziały kościelne, aby dowiedzieć się, które wersety są najczęściej cytowane.

„Z tego wszystkiego zaczęliśmy to zawężać” – powiedział Elliott. „Nie chodzi o zastępowanie pism świętych. To jest trampolina do studiowania pism świętych. Jeśli podobał Ci się film, przeczytaj książkę — jest niesamowita. Więc to jest to, co czujemy, że zrobiliśmy. Staraliśmy się wziąć te historie, stworzyć je, aby były bardziej dostępne”.

Po rozpoczęciu zdjęć jedną z pierwszych rzeczy, które zauważył Elliott, była jakość ekipy.

Obsada i ekipa przygotowują się do nakręcenia kilku nocnych scen odcinka 6 w piątym sezonie serii „Filmy z Księgi Mormona” w Goshen w stanie Utah.

Obsada i ekipa przygotowują się do nakręcenia kilku scen nocnych odcinka 6 w sezonie 5 serii „Książka Mormona Wideo”, 25 maja 2022 r. w Goshen w stanie Utah.

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich

„Ci faceci są tak utalentowani i wykwalifikowani, jak wszyscy, z którymi kiedykolwiek pracowałem” – powiedział.

Kolejną unikalną cechą projektu była scenografia.

„Zestawy, które zbudowaliśmy, sposób, w jaki mają zbudowałem je ze styropianu, aby zaoszczędzić pieniądzei mieć utalentowanych dyrektorów artystycznych i ludzi, którzy po prostu tworzą coś takiego, a to, co mamy na planie Goshen Jerusalem, jest niesamowite ”- powiedział Elliott.

Różnica między filmami z Hollywood i Księgi Mormona

Dla Starszego Dunna oglądanie filmów z Księgi Mormona, które „ożywają”, było „potężnym przeżyciem na głęboki sposób” — powiedział.

Położono również nacisk na „zrobienie tego dobrze”.

Projektanci kostiumów i scenografii współpracują z członkami obsady podczas kręcenia szóstego odcinka piątego sezonu „Księgi Mormona Wideo” w Goshen w stanie Utah.

Projektanci kostiumów i scenografii współpracują z członkiem obsady podczas kręcenia szóstego odcinka piątego sezonu „Book of Mormon Videos”, 25 maja 2022 r. w Goshen w stanie Utah.

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich

„Pod wieloma względami stawka jest tutaj znacznie wyższa” – powiedział. „Brałem udział w produkcjach za milion dolarów, w których każdy dzień jest kosztowny. Tutaj jest kwestia zrobienia tego dobrze. W tym przypadku „wystarczająco dobre” nie wystarczy. Musi być dokładny”.

Starszy Dunn kontynuował: „Jeżeli zuchwałe twierdzenie, że Księga Mormona jest najwłaściwszą księgą ze wszystkich na ziemi, myślę, że nie musimy robić zbyt dużego skoku logiki, aby powiedzieć, że film musi być najdokładniejszy, ponieważ dobrze. I nie to, że możesz to zrobić, ponieważ są słabości, są niuanse i są interpretacje, nawet w filmie o takim charakterze. Ale powiedziałbym, że ante jest zdecydowanie w górę z tą konkretną produkcją.”

Przez lata ponad 1200 członków obsady i ekipy, w tym 200 wolontariuszy, było zaangażowanych w projekt „Filmy z Księgi Mormona”.

Przez lata ponad 1200 członków obsady i ekipy, w tym 200 wolontariuszy, było zaangażowanych w projekt „Filmy z Księgi Mormona”. Fragmenty odcinka 6 sezonu 5 zostały nakręcone 25 maja 2022 roku w Goshen w stanie Utah.

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich

Praktycznie każdy, kto pracuje nad filmami, czuje, że był przygotowany, by tam być i wnosić swój wkład, powiedział Elliott.

„Każdy członek załogi czuje, że został tu umieszczony, aby być tutaj w tym czasie, i często rezygnował z innych prac w Disneyu, Hallmarku lub innych projektach, ponieważ chce tu być” – powiedział dyrektor mediów. „Prawdopodobnie 90% załogi było tu przez wszystkie pięć sezonów. Wracają, ponieważ jest to coś wyjątkowego i przez resztę życia będą patrzeć wstecz i mówić: „Byłem tego częścią”.

Dla Elliotta kolejna różnica między współpracą z gwiazdami Hollywood a zespołem produkującym filmy z Księgi Mormona jest widoczna na początku każdego dnia.

„Zanim zaczniemy… każdy dzień zaczyna się od słowa modlitwy” – powiedział Elliott. „A kiedy widzisz (obsada i ekipa) modlących się i dziękujących Bogu, że mają szansę pracować nad takim produktem — który sprowadza Ducha i świadczy o Jezusie Chrystusie — uświadamia ci to, że pracujesz z czymś wyjątkowym .

„Nie chodzi tylko o robienie filmów. Chodzi o dzielenie się świadectwem o Zbawicielu ze światem za pośrednictwem medium, które jest prawdopodobnie najbardziej popularne, jakie kiedykolwiek znał świat”.

Nastoletni aktorzy przygotowują się do sfilmowania sceny „The Stripling Warriors” 17 czerwca 2022 roku.

Nastoletni aktorzy przygotowują się do sfilmowania sceny z filmu „Wojownicy młodzieńców” 17 czerwca 2022 r. Relacja z Księgi Mormona opowiada historię dwóch tysięcy młodych mężczyzn i ich wiary w Boga. Historia zostanie przedstawiona w piątym sezonie „Filmy z Księgi Mormona”.

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button