filmy

Doctor Strange 2 ujawnia oficjalne nazwy 14 wszechświatów, które odwiedzono

Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa otworzył drzwi do niezliczonych innych wszechświatów z tyłu Stephen Strange oraz Ameryka Chavez. Gdy Wanda Maximoff Elizabeth Olsen staje się bardziej niebezpieczna niż kiedykolwiek i zagraża wszystkiemu, co istnieje w głównym MCU, mistrzowie magii musieli oprzeć się na amerykańskiej wiedzy o innych wszechświatach, aby ocalić swój własny.

Podczas gdy na stole pozostało mnóstwo materiałów spoza Earth-616, fani kontynuacji w szybkim tempie przemierzali inne wersje Ziemi. Większość filmu skupiała się na Ziemi-838, w którym mieścił się gwiazdorski zespół Illuminati z niesamowitymi postaciami, takimi jak Kapitan Carter Hayley AtwellReed Richards Johna Krasińskiego i Charles Xavier w reżyserii Patricka Stewarta.

Z tylko dwie godziny i sześć minut działania aby pokazać wszystko, co Multiverse miał do zaoferowania, nie było wystarczająco dużo czasu na odkrywanie wielu innych światów poza tymi dwoma, które były najczęściej prezentowane.

Jednak na początku historii była jedna sekwencja, która pokazała fanom tylko przebłysk tego, jak duży był naprawdę Multiverse MCU, gdy po raz pierwszy pokazano moce Ameryki. Teraz nowy raport rzucił jeszcze więcej światła na to, co widzowie widzieli w tym momencie przed lądowaniem na alternatywnym dachu w Nowym Jorku.

Nazwano alternatywne wszechświaty Doctor Strange 2

W rozmowie z przed i po, Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa Kierownik ds. efektów wizualnych, Alexis Wajsbrot, wyjaśnił kilkanaście rzeczywistości, które pojawiły się podczas wczesnej sekwencji przeskakiwania przez wszechświaty z Doctorem Strangem i Ameryką Chavez.

Doktor Strange Living Tribunal
Podziwiać

1.) Świat żywych posągów trybunału był zawsze pierwszym, który zespół chciał odwiedzić po opuszczeniu Kamar-Taj, m.in. ogromne głowy przypominające Żywe Trybunały z komiksów Marvela.

„Chcieliśmy zacząć w Kamar-Taj, więc zawsze będzie jakiś widok na Kamar-Taj, który będzie bardzo teleskopowy. Stworzyliśmy koncepcję bardzo wcześnie, która była z powrotem w pierwszej wersji, która nazywała się Giant Świat świątynny lub świat gigantycznych posągów Indian. W pewnym momencie zmieniono go na świat stanu Żywego Trybunału, który faktycznie istnieje w komiksach Marvela.

2.) Jeden świat, który prawie tego nie zrobił, to Świat kanionu Szturmktóry w pewnym sensie oddał hołd filmowi 127 godzin:

W pewnym momencie ten świat omal nie spadł, bo trochę przypominał zdjęcia z Wielkiego Kanionu w Spider-Man: Bez drogi do domu. Ten jest teraz trochę bardziej podobny do filmu 127 godzin z Jamesem Franco”.

3.) Strange i Chavez przechodzą przez świat zbudowany w całości z plastrów miodu, który zawierał również gigantyczne pszczoły latające wokół pary. Świat o strukturze plastra miodu było wyzwaniem dla zespołu, aby nie było nudno, co skłoniło ich do: “wlać trochę wody…dla przejścia” więc działał lepiej z następującymi wszechświatami:

W pewnym momencie nasz producent linii powiedział: „A co ze światem Honeycomb?”. Wszyscy powiedzieliśmy: „Hej, super. Zróbmy koncepcję Honeycomb World. I wszystkim się to podobało. W ciągu ostatnich trzech tygodni zaczęliśmy czuć: „Czego potrzebuje ten świat?”. Jako artyści myśleliśmy: „To nudne, musimy wnieść trochę życia”. Pomyśleliśmy wtedy, że jeśli coś żyje w Honeycomb World, to muszą to być gigantyczne pszczoły. Zaczęliśmy więc zasiedlać pszczoły olbrzymie. Skończyło się na tym, że dodaliśmy trochę wody, aby przejście działało lepiej z następną, gdy jesteśmy pod wodą”.

4.) Lustrzany świat przeszło od bycia czymś w rodzaju świata maszynowego do bardziej szklanego, co stało się trudne do wykonania ze względu na konieczność wypełniania wnętrza każdej użytej struktury:

Animator Mike Brunet przedstawił ideę świata maszyn. Co stało się szklanym światem, co ostatecznie okazało się nieco bardziej ekonomiczne, ponieważ w przypadku szklanego świata, oczywiście, musisz zbudować wnętrze każdego budynku”.

Doktor Strange Cube World
Podziwiać

5.) Od początku produkcji zespół chciał uwzględnić sześcienny świat, który został pokazany w zwiastunach, gdy twarz Strange wydawała się rozdzielać na małe pojedyncze pudełka. Rozmiary kostek zmieniały się wielokrotnie w trakcie opracowywania, aby uniknąć nadania tej chwili wygląd “zbyt krwawe:”

To był ten, który dodaliśmy od samego początku – świat, w którym nagle wszyscy zamienili się w sześciany. To było bardzo techniczne, aby włosy przyczepiły się do kostek i pocięły je, gdy były jeszcze animowane. Zrobiliśmy wiele różnych wersji tego, jak chcielibyśmy poszerzyć różne rzeczy. Najpierw emitowaliśmy małe kostki i pokroiliśmy Dziwne, ale to było zbyt krwawe, więc zmieniliśmy podejście.

6.) Świat malowania został opisany jako “duża symulacja postaci” z „jakaś symulacja również w tle”, i stworzył jeden z zabawniejszych momentów w filmie, jak powiedział America Chavez Strange „nie chcesz tam utknąć”.

Doktor Strange Świat komiksów
Podziwiać

7.) Podczas gdy Świat komiksów był widziany przez wielu widzów, jak ukłon w stronę animowanego programu MCU Co jeśli…?, bardziej miał być hołdem dla komiksu jako całości. Aby to zrobić, zespół użył znacznie żywszych kolorów i większego nacisku na „cienie i linie” każdej postaci i budynku.

„Co ciekawe, to nigdy nie miało być Co jeśli…? Jajko wielkanocne. Zawsze miał to być komiksowy jajko wielkanocne. Dlatego projekt Świata Komiksów bardzo różni się od Co jeśli…?, który jest znacznie bardziej stylizowany. To znacznie więcej o wpływie niektórych komiksów. Jeśli czytasz komiksy o Spider-Manie lub Doktorze Strange, zobaczysz, że kolory są bardzo żywe, więc ten świat zawsze miał taki być. Istnieje wiele kompozycji DMP niektórych cieni i linii, a wszystko to, ponieważ był to najlepszy sposób na zrobienie tego świata.

8.) Strange i Chavez również znaleźli się w Postapokaliptyczny światktóry pokazał, co by się stało w Mściciele jeśli zespół „zagubiony i… Nowy Jork (został) całkowicie zmiażdżony”.

Doktor Strange pod wodą
Podziwiać

9.) Podwodny świat miał trudne zadanie pokazania twarzy Ameryki w zbliżeniu, wraz z koniecznością stymulowania tego, co Płaszcz Lewitacji będzie robił w wodzie:

W Underwater World przechodzimy od czasu rzeczywistego do slow-mo i idziemy pod wodę! Musieliśmy zbliżyć się do twarzy Ameryki i symulować tę pelerynę. To było naprawdę trudne”.

10.) Z Stary Nowy Jork, zespół postanowił uczynić przejście z Podwodnego Świata o wiele bardziej efektownym, umieszczając kilka ryb w przedniej szybie i na ulicach. W rzeczywistości zostało to zrobione dość późno na etapie produkcji, a w wizualizacjach znalazło się nawet jajko wielkanocne reżysera Sama Raimiego:

„Na tym świecie przez długi czas nie było tłumu ani samochodów, a potem w ciągu ostatnich trzech tygodni powiedzieliśmy: ‘Cóż, co możemy zrobić, aby ożywić?’ Dodaliśmy więc ryby pochodzące z Podwodnego Świata, które spadają na samochody i drogę.To pomysł od Janka, aby upewnić się, że ryby wpadają na przednią szybę na Nowy Jork.Ryby wpadające na przednią szybę zostały zrobione w ciągu ostatnich dwóch tygodni produkcji. Dodaliśmy też samochody z ludźmi w samochodach i tłumem, to było bardzo, bardzo późno. Jest tu easter egg od Sama Raimiego i Boba Murawskiego, redaktora, mają tę firmę Grindhouse Releasing, która jest na jedną z taksówek”.

11.) Spider-Man: Daleko od domu odcisnął swoje piętno na Doktor Strange sequel z Świat fajek, z dronami Stark Tech latającymi po ulicach:

„Jajko wielkanocne są tu drony z Spider-Man: Daleko od domua to, co zrobiliśmy, polegało na przejściu z nowojorskiej taksówki na drony, są one ustawione w ten sam sposób.

12.) Dzika kraina oddał bezpośredni hołd Savage World Marvel Comics, który jest w szczególności dom klasycznego złoczyńcy X-Men Magneto. To był świat, w którym drużyna grała od samego początku i to było po prostu „naprawdę fajny pomysł” że artyści VFX chcieli użyć:

Od samego początku mieliśmy mieć świat dżungli. Następnie w rozmowie z Marvelem okazało się, że istnieje podobny świat, który już istniał we wszechświecie Marvela, zwany Savage World, gdzie były gigantyczne dinozaury. Wydawało się to naprawdę fajnym pomysłem, więc przeprowadziliśmy klasyczną walkę T-Rexa z Triceratopsem”.

13.) W wersji filmu IMAX fani widzą pełny widok Świat Hydry, który zawierał sterowiec z logo Hydra na jego końcu. To był świat, który miał utknąć w latach 30. XX wieku w alternatywnej rzeczywistości, w której Hydra faktycznie doszła do władzy:

To jest jak stary świat w Nowym Jorku. Jeśli obejrzysz to w IMAX, na gigantycznym skoku znajduje się jajko wielkanocne, które jest jajkiem wielkanocnym Hydry. Nie jest to widoczne w wydaniu 2:35, jest widoczne tylko w IMAX. Umieściliśmy na nim logo Hydry. Naszym pierwotnym pomysłem był świat, który utknął w latach 30. i którą przejęła Hydra”.

14.) Był inny świat, który nie trafił do filmu, nazwany Świat Jamesa Turrella”, co odnosiłoby się do artysty, który wiedział, jak wykorzystać światło w intrygujących i błyskotliwych dziełach:

„Jedynym światem, który mieliśmy, był świat„ Jamesa Turrella ”, który jest artystą, który tworzy bardzo proste dzieła ze światłem. Szkoda, ponieważ było to bardzo proste do zrobienia, ale nie dokonał ostatecznego cięcia”.

Zbadane szaleństwo Doktora Strange 2 w Multiverse

– Czy malowaliśmy w jednym z nich?

Doktor Strange 2 może nie zbadał wszystkie 73 wszechświaty, które Ameryka Chavez powiedziała, że ​​odwiedziłaale wystarczyło rzucić okiem na kilka, aby pokazać, jak ogromny jest naprawdę MCU Multiverse.

Artyści zajmujący się efektami wizualnymi potwierdzili użycie wielu pisanek w tych różnych alternatywnych rzeczywistościach, w tym odniesienia do X-Men wraz z kiwa głową pierwszemu superbohaterowi MCU w Iron Man. Widząc, jak wizualizacje w każdym świecie zazębiają się ze sobą, tworzyło niesamowitą sekwencję wydarzeń, nawet trwającą tylko minutę, ponieważ Strange i Chavez widzieli dokładnie, do czego zdolny jest młody bohater.

W tej chwili nie jest jasne, kiedy MCU ponownie odwiedzi któryś z tych innych wszechświatów, które po raz pierwszy naprawdę ożyły w tym filmie oraz Spider-Man: Bez drogi do domu przed tym. Można śmiało powiedzieć, że Ameryka Chavez niedługo powróci do gry obok innych Avengers i Young Avengers w niezbyt odległej przyszłościdając kolejną okazję do ponownego otwarcia drzwi do innych światów.

Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa nadal gra w kinach i będzie dostępne do streamowania w Disney+ od 22 czerwca.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button