gwiazdy

Japońska księżniczka Mako Komuro spaceruje ramię w ramię z mężem z plebsu w Nowym Jorku

Była japońska księżniczka Mako Komuro z Akishino została zauważona i przebywała w Nowym Jorku ze swoim pospolitym mężem, Keiem Komuro. W czwartek szczęśliwa para szła ręka w rękę po Midtown.

Mako, lat 30, wyszczupliła się w zielonej spódnicy z czarną koszulą i swetrem, w połączeniu z prostymi sznurowanymi butami. Związała swoje długie, brązowe włosy w luźny kucyk i pozostawiła potarganą grzywkę.

Jej szykowny mąż, również 30-letni, miał elegancką figurę w czarnym garniturze i niebieskiej koszuli. Dodał czarny pasek i buty oraz niósł jasnoszarą torbę na laptopa. Związał też włosy w kucyk.

Para w końcu poszła własnymi drogami, a Mako udała się na Amish Market, sklep spożywczy, który często odwiedza.

Ta skromna para przeniosła się na Manhattan po tym, jak zrezygnowała z królewskiego tytułu, aby poślubić ukochaną z college’u w październiku ubiegłego roku w małej cywilnej ceremonii.

Mako i Komuro nie zwracali na siebie uwagi, mieszkając w luksusowym mieszkaniu z jedną sypialnią w mieście i uważa się, że są niezależni finansowo.

Była japońska księżniczka Mako Komuro z Akishino została zauważona i przebywała w Nowym Jorku w czwartek ze swoim pospolitym mężem, Keiem Komuro

Była japońska księżniczka Mako Komuro z Akishino została zauważona i przebywała w Nowym Jorku w czwartek ze swoim pospolitym mężem, Keiem Komuro

Para spacerowała ramię w ramię przez Midtown, gdy była księżniczka wycinała przyczynową figurę w zielonej spódnicy i czarnym pocie

Para spacerowała ramię w ramię przez Midtown, gdy była księżniczka wycinała przyczynową figurę w zielonej spódnicy i czarnym pocie

Była księżniczka była uprawniona do wypłaty 1,3 miliona dolarów od rządu japońskiego po zrezygnowaniu ze statusu szlachcica, ale odrzuciła to.

Mako, siostrzenica panującego cesarza Naruhito, podobno wykorzystuje swoje doświadczenie w historii sztuki, podobno służąc jako nieopłacany wolontariusz w Metropolitan Museum of Art.

Według Japan Times „Była w szczególności zaangażowana w przygotowanie wystawy obrazów inspirowanych życiem mnicha z XIII wieku, który podróżował po Japonii, wprowadzając buddyzm”.

Mako ukończyła sztukę i dziedzictwo kulturowe na Międzynarodowym Uniwersytecie Chrześcijańskim w Japonii, gdzie poznała swojego męża.

Jej mąż miał na sobie czarny garnitur, niebieską koszulę i nosił etui na laptopa

Jej mąż miał na sobie czarny garnitur, niebieską koszulę i nosił etui na laptopa

Oboje związali włosy w kucyki, gdy razem przemierzali Wielkie Jabłko.  Para mieszka tu od ślubu

Oboje związali włosy w kucyki, gdy razem przemierzali Wielkie Jabłko. Para mieszka tu od ślubu

Następnie studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Edynburskim w Szkocji, po czym uzyskała tytuł magistra w dziedzinie muzeów i galerii sztuki na Uniwersytecie w Leicester w Anglii.

– Jest wykwalifikowana i prawdopodobnie zajmuje się sztukami w kolekcji. Ogólnie rzecz biorąc, jest to praca, która wymaga wielu przygotowań i często oznacza spędzanie dużej ilości czasu w bibliotece” – powiedział People były kurator w Met.

Podczas gdy ona robi karierę w świecie sztuki, jej mąż walczy o zaliczenie baru stanu Nowy Jork.

Aspirujący prawnik po raz pierwszy przystąpił do egzaminu z nowojorskiego adwokata w lipcu zeszłego roku, trzy miesiące przed ślubem z Mako, ale w listopadzie ujawniono, że oblał.

Według japońskiego nadawcy NHK, zadzwonił do Okuno Yoshihiko — szefa japońskiej firmy prawniczej, w której wcześniej pracował — aby powiedzieć mu, że nie zdał.

Komuro przystąpił do egzaminu po raz drugi w lutym, ale kiedy wyniki zostały opublikowane online w kwietniu, jego nazwisko nie znalazło się wśród osób, które zdały.

Nowy Jork nie nakłada limitu ani ograniczeń na liczbę prób zdania egzaminu przez daną osobę, co oznacza, że ​​może zdawać go tyle razy, ile chce.

Następny bar jest oferowany pod koniec lipca.

Komuro wcześniej pracował w banku i we francuskiej restauracji w Japonii, zanim przeniósł się do Nowego Jorku na studia prawnicze. Jego ojciec zmarł, gdy był w szkole podstawowej, a wychowywał go owdowiała matka Kayo.

Poznał Mako w 2013 roku, kiedy oboje studiowali na Międzynarodowym Uniwersytecie Chrześcijańskim pod Tokio. Para „nieoficjalnie się zaręczyła” w 2017 roku i planowała zawiązać węzeł w listopadzie 2018 roku.

Początkowo wiadomość została przyjęta z zachwytem w Japonii, ale potem wybuchł skandal, gdy odkryto, że jego matka, Kayo, nie spłaciła pożyczki w wysokości 4 milionów jenów (35 000 dolarów) od byłego narzeczonego, częściowo na opłacenie czesnego.

Kontrowersje doprowadziły krytyków do sugerowania, że ​​Komuro poślubił ówczesną księżniczkę tylko dla pieniędzy lub sławy.

Później widziano ją, jak zmierzała w stronę Amish Market, gdzie również niosła pasującą torbę

Później widziano ją, jak zmierzała w stronę Amish Market, gdzie również niosła pasującą torbę

Dawną księżniczkę widziano przechodzącą pod ścianą kolorowych kwiatów

Dawną księżniczkę widziano przechodzącą pod ścianą kolorowych kwiatów

Komuro wydał 24-stronicowe oświadczenie na temat pieniędzy, twierdząc, że jego matka uważa, że ​​to prezent, a nie pożyczka. W końcu powiedział, że go spłaci, choć nie wiadomo, czy kiedykolwiek został zwrócony.

Pomimo zamieszania miłość Komuro i Mako przetrwała, a ona ogłosiła, że ​​​​posuwa się naprzód z małżeństwem w 2020 roku.

„Jesteśmy dla siebie niezastąpieni — kimś, na kim można polegać zarówno w szczęśliwych, jak i nieszczęśliwych czasach” – powiedziała. „Tak więc małżeństwo jest dla nas niezbędnym wyborem, abyśmy żyli, pielęgnując i chroniąc nasze uczucia”.

Tylko męskim członkom japońskiej rodziny cesarskiej wolno poślubić plebejusz, a Mako musiała zrezygnować z czegoś więcej niż tylko z tytułu królewskiego, by poślubić Komuro.

Ma nazwisko po raz pierwszy w życiu po ślubie i jest teraz znana jako Mako Komuro. Musiała też zdobyć paszport, aby podróżować, coś, czego nie potrzebowała jako królewska.

Mako nie może już mieszkać w Pałacu Cesarskim, a jeśli ona i Komuro mają synów, nie będą oni w linii sukcesji tylko dla mężczyzn. Nigdy nie może wrócić do dynastii, nawet jeśli jej małżeństwo zakończy się rozwodem.

Tylko trzech krewnych Mako, w tym 86-letni wujek Masahito, książę Hitachi, może zastąpić 62-letniego cesarza Naruhito, zgodnie z obowiązującym prawem cesarskiego gospodarstwa domowego.

Pozostali to 56-letni ojciec Mako, książę Fumihito, który jest bratem cesarza, i jej 15-letni brat, książę Hisahito.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button