gwiazdy

Niepokojąca historia Priscilli Presley o spotkaniu z Elvisem w wieku 14 lat

Jeśli kupisz niezależnie sprawdzony produkt lub usługę za pośrednictwem linku na naszej stronie internetowej, SheKnows może otrzymać prowizję partnerską.

Rock and roll nie jest obcy mroczniejszym motywom: dlaczego inaczej byłoby zdanie „Seks, narkotyki i rock n roll?” Jednak w każdym gatunku supergwiazd są dobre jajka i niezbyt dobre jajka – i niestety rock and roll nie jest inny. Jeśli znasz rocka, wiesz Elvis Presley. A jeśli znasz Elvisa, znasz jego kultową żonę Priscilla Presley. Jednak to, co wielu uważało za bajkowy ślub, który uosabiał lata 60., było znacznie mroczniejsze, niż mogli sobie wyobrazić nawet najwięksi fani. Nawet ci, którzy już od niechcenia wiedzą, że Priscilla była dość młoda, kiedy poznała Elvisa — 14 lat do 24 lat Elvisa — szczegóły ich zalotów mogą nie być na pierwszy rzut oka. Napisane w Priscilla Presleywłasne słowa dla Ludzie w 1985 roku specyficzna historia o tym, jak król rock and rolla spotkał i pozyskał swoją jedyną żonę, może być trudna do zniesienia dla niektórych fanów.


Priscilla i Elvis poznali się w 1959 roku. Jako bachor sił powietrznych ciągle się przemieszczała, ale w tym momencie ona i jej rodzina osiedlili się w małym miasteczku w Niemczech. Elvis i Priscilla spotkali się wkrótce potem na imprezie, na którą Priscilla została zaproszona przez przyjaciela rodziny.

Kiedy ona i Elvis spotkali się, natychmiast powiedziała mu, że jest w dziewiątej klasie, na co podobno powiedział: „Dlaczego jesteś tylko dzieckiem” w jej artykule z 1985 roku dla Ludzie. Ale kilka nocy później zabrał to dziecko do swojego pokoju, ponieważ jak Priscilla wspominała, powiedział: „Chcę być z tobą sam, Priscilla. Wejdziesz na górę do mojego pokoju?

Spędzali razem całą noc, widząc się miesiącami, ale według Priscilli nigdy się nie kochali. Priscilla pisze, że raz po raz powtarzał: „Mamy dużo czasu, maleńka”. Wkrótce spędzali razem każdą noc, co okazało się zbyt trudne dla ucznia. Jej oceny zaczęły się pogarszać, a ona słusznie się zmęczyła — więc dał jej leki, żeby nie zasnęła.

„Moi rodzice byli zdezorientowani i zdezorientowani naszym związkiem. Próbowaliśmy sprawić, by uwierzyli, że to było właściwe i platoniczne, a oni chcieli mi uwierzyć” – pisze o tym czasie Priscilla. „Mieliśmy nocny rytuał. Około 10 lub 11 Elvis spoglądał na mnie i patrzył w kierunku schodów. Wtedy naiwnie zakładając, że nikt nie wie, dokąd zmierzam, od niechcenia idź do jego sypialni, gdzie leżałem na jego łóżku, czekając na jego pojawienie się. „Słodycz”, mówił, obejmując mnie ramionami. – Jesteś taka ładna, kochanie. A potem całowaliśmy długie, głębokie, namiętne pocałunki”.

Wkrótce Elvis przygotowywał ją do takiego obrazu, jaki chciał: kupując jej odsłaniające ubrania i wkładając makijaż, którego nie chciała: „Nałożył makijaż tak mocno, że nie można było stwierdzić, czy moje oczy są czarne, niebieskie czy czarne i niebieski. Tego właśnie chciał Elvis.

Elvis również wielokrotnie naciskał na nią, że musi pozostać dla niego dziewicą: „Chcę, żebyś wróciła taka, jaką jesteś teraz”, wyszeptał tuż przed świtem. „’I pamiętaj, zawsze będę wiedział’”.

Była mu oddana, ale on nie był.

Według biograf Peter Guralnick w Careless Love: The Unmaking of Elvis PresleyElvis spotykał się również z 19-latką Elisabeth Stefaniak w tym samym czasie, kiedy był z Priscillą. Twierdziła, że ​​powstrzymali się od seksu z powodu strachu Elvisa przed ciążą. Ale podobnie jak jego związek z Priscillą, to nie powstrzymało go od sypiania ze Stefaniakiem każdej nocy przez jakiś czas i „wygłupiania się”.

Wraz z tym miał romans z kolegą gwiazdą Ann-Margret, za którą podobno szalał – wszystko w tym samym okresie.

Lata później Priscilla wprowadziła się do Elvisa w Graceland na jego prośbę. Zaręczyli się tuż przed Bożym Narodzeniem w 1966 roku, kiedy miała 21 lat miał prawie 32 lata. 1 maja 1967 roku pobrali się na prywatnej ceremonii w Las Vegas i polecieli do Palm Springs na miesiąc miodowy. Według Priscilli autobiografia, Elvis i japo raz pierwszy uprawiali seks tej nocy.

„Elvis i ja” Priscilli Presley

7,49 USD, pierwotnie 8,99 USD

na Amazon.com

Kup Teraz

Zapisać się

Dokładnie dziewięć miesięcy później, 1 lutego 1968, mieli córka o imieniu Lisa Marie Presley.

Burzliwy związek trwał przez sześć lat, aż Priscilla opuściła go po raz ostatni. W swojej autobiografii powiedziała, że ​​jej „poczucie zaniedbania i samotności” skłoniło ją do romansu z ich instruktorem karate Mike’em Stone’em. Powiedziała Elvisowi, kiedy odeszła, że ​​„znalazła siebie po raz pierwszy”.

Rozstali się w 1972 roku, a rozwód sfinalizował w następnym roku. Zgodnie z biografią Na końcu Samotnej Ulicy, wyszli polubownie, trzymając się za ręce.

Do dziś Priscilla wypowiada się pozytywnie o Elvisie i chwali nowy film Baza Luhrmanna z Austinem Butlerem, którego premiera odbędzie się w tym tygodniu. Niemniej jednak niektórych działań, które opisuje Elvisa, nie da się obronić. Jak Elvis wychodzi w kinachważne jest, aby poznać wszystkie fakty dotyczące człowieka, którego tak wielu uwielbia.

Zanim pójdziesz, kliknij tutaj zobaczyć rodzinę Elvisa i Priscilli na zdjęciach.

Lazy załadowany obraz

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button