filmy

Obsada „Niedźwiedzia” i twórcy rozmawiają o pierwszym sezonie

Letnia telewizja właśnie stała się gorętsza wraz z pojawieniem się Niedźwiedź.

FX show opowiada o utalentowanej szefowej kuchni o imieniu Carmen „Carmy” Berzatto, której kwitnąca kariera schodzi na dalszy plan, gdy wraca do swojego rodzinnego Chicago po stracie brata Michaela w wyniku samobójstwa. Carmy, grana przez niesamowitych Jeremy Allen Whitemusi uporać się z tragedią, jednocześnie dziedzicząc ogromną odpowiedzialność za prowadzenie rodzinnego sklepu z kanapkami — The Original Beef of Chicagoland.

Nieczęsto zdarza się, że przedstawienie przykuwa moją uwagę w ciągu pierwszych pięciu minut Niedźwiedź zrobił. To, jak program zaczyna wszystko, nadaje ton temu, co nadejdzie, a ta otwierająca scena była wszystkim, czego potrzebowałem, aby wiedzieć, że zostaję na tę przejażdżkę. Spektakl zaczyna się od sennej sekwencji, w której Carmy staje twarzą w twarz z niedźwiedziem brunatnym w klatce na moście nad rzeką Chicago. Niedźwiedź nagle go atakuje i budzi się na środku sklepowej kuchni. Marzenia to narzędzia, które lubią inne wielkie programy Atlanta (Hiro Murai jest także producentem wykonawczym Niedźwiedź) oraz Soprano opowiadali swoją historię w przeszłości, więc wszystko jest już na dobrym początku.

The Bear Season 1 Recenzja Wywiady z obsadą
Obraz za pośrednictwem FX

Podczas gdy Niedźwiedźpierwszy sezon przeboju Hulu odbył się 23 czerwca, a dwa pierwsze odcinki serialu miały swoją premierę na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku 12 czerwca. scena, współtwórca serialu i scenarzystka, Joanna Calo, mówi, że celem było zaangażowanie widzów na tyle, aby zmusili ich do odłożenia telefonów. „Musisz nakłonić ludzi do oglądania więcej!” Calo mówi Complexowi ze śmiechem. „Tak duża część tego programu jest inspirowana filmem, świetnymi starymi filmami i myślę, że ten pomysł po prostu chwyci cię od razu – żartuję, że cię oszukałem – ale jest to sposób, aby ludzie wiedzieli, że będziesz chciał usiąść do tego i uważać”.

White otworzył się również na temat kręcenia tej sceny. „To fajne otwarcie. Widziałem ostatnią część odcinka 1 i jest tam efekt dźwiękowy, którego wcześniej nie było, gdy palnik ma problemy z uruchomieniem, co moim zdaniem było naprawdę fajne” – mówi Complexowi gwiazda serialu. „Kręciliśmy tę scenę przez całą noc. Zamknęliśmy ten most na głównej przecznicy w centrum Chicago. Mieliśmy wspaniałego kaskadera z głową niedźwiedzia i sprawili, że wyglądało to niesamowicie. Wygląda wyjątkowo. Jestem podekscytowany za każdym razem, gdy widzę początek odcinka”.

Aktor udał się z powrotem do Chicago, aby nakręcić ten nowy serial po tym, jak zagrał w Showtime’s Bezwstydny przez 11 sezonów jako Lip Gallagher. „Bardzo kocham to miasto” – powiedział o ponownej pracy w tym mieście. „Jeśli masz gdzieś utknąć, to przynajmniej Chicago. To też było ciekawe, bo to inna wersja Chicago. Głównym celem tego programu jest tyle jedzenia, więc miałem te wszystkie niesamowite doświadczenia. Poszedłem do kilku naprawdę niesamowitych restauracji, więc z dnia na dzień było zupełnie inaczej niż było? Bezwstydny”. White bez wysiłku przeprowadził show Showtime, kiedy Emmy Rossum odeszła po sezonie 9, i robi to samo w Niedźwiedźco czyni Carmy jedną z najbardziej fascynujących postaci w telewizji.

The Bear Season 1 Recenzja Wywiady z obsadą
Obraz za pośrednictwem FX

Pełne niepokoju sny Carmy’ego wynikają z presji związanej z utrzymaniem małej restauracji przy jednoczesnym tłumieniu własnych uczuć, problemów wewnętrznych i bólu związanego z utratą brata. Nie ma dużo miejsca ani czasu, aby przetworzyć swój smutek, próbując utrzymać firmę na powierzchni, a wszystko to podczas pracy z wyzywającym personelem kuchennym (który składa się z kilku żywych postaci), które sprawiają, że jego praca jest jeszcze trudniejsza. „Carmy wraca do domu i mierzy się z wieloma rzeczami, przed którymi od dawna ucieka” – mówi. „To właśnie uderzyło mnie w postaci i serialu, który jest dla mnie naprawdę interesujący. Postać właśnie przeszła przez najbardziej traumatyczne [moment] swojego życia, a potem musi wrócić do domu i stawić czoła wszystkim tym duchom. To tworzy naprawdę świetny dramat, a także komedię”.

Niedźwiedź jest o jedzeniu, rodzinie i szaleństwie, które zakulisowe prowadzi do prowadzenia restauracji. W każdym odcinku pojawia się poczucie pilności, stresu i niepokoju, a napięcie rzadko się rozprasza, nawet w spokojniejszych momentach serialu. Istnieje poczucie wewnętrznego zamieszania, które przytłacza bohaterów, ponieważ wszyscy zmagają się z własnymi problemami i konsternacją związaną z tym, kim są, ich karierami i dokąd zmierzają. „Tak, ten program dotyczy kuchni” — dodaje Calo. „Ale tak naprawdę chodzi o to, co jest w tych postaciach io większe rzeczy, z którymi mają do czynienia i dla Carmy, to jego rodzina i wszystkie demony, które nawiedzają go od dawna”.

Niedźwiedź Obsada
Obraz przez Getty

Fabuła prowadzenia małej firmy jest również niezwykle na czasie. Washington Post niedawno oszacowałem, że około 70 000 restauracji i barów zamknięty w 2020 r. prawdopodobnie z powodu pandemii. Chociaż program tak naprawdę nie wspomina o COVID-19, wiele osób może odnieść się do zmagań, z jakimi borykają się bohaterowie, próbując prowadzić małą firmę. „Ten pomysł na przetrwanie w biznesie jest również czymś, co wielu z nas, zwłaszcza w branży restauracyjnej, trzyma się na włosku” – mówi Calo. „To ciekawy czas, aby porozmawiać o tym, jak te firmy działają i jak przetrwają. Miejmy nadzieję, że ludzie będą mogli stawić czoła stawce złamania, radzenia sobie z rodziną i powrotu do domu, czy to z powodu porażki, choroby, śmierci czy komfortu”.

Wprowadził dyrektor Christopher Storer Kanadyjski szef kuchni Matty Matheson jako współproducent, a szef kuchni debiutuje w serialu jako złota rączka Neil Frank. Matheson otrzymał zadanie utrzymania autentyczności tego, jak to jest pracować w kuchni, uwiarygodnienia umiejętności kulinarnych aktorów i szczegółów funkcjonowania branży restauracyjnej.

The Bear Season 1 Recenzja Wywiady z obsadą
Obraz za pośrednictwem FX

Matheson rozumie również aktualność programu z pierwszej ręki. „Małe firmy rodzinne są zawsze o włos od upadku. Tym właśnie jest ten program” — mówi Matheson Complex. „Życie nie jest prostą linią. Spektakl opowiada o relacjach rodzinnych i nie byciu świetnym w życiu, a następnie o próbie pojawienia się. Staramy się pokazać życie na życiowych warunkach; życie jest do bani, jest ciężkie, jest bezkompromisowe, ale wszyscy musimy pojawiać się każdego dnia, aby spróbować, aby to działało.”

Częścią pracy Mathesona jest trenowanie aktorów, aby ich portrety szefów kuchni i kucharzy były dokładne, a jeśli kiedykolwiek pracowałeś w restauracji, będziesz w stanie zauważyć szczegóły i dbałość o każdą ze scen. Aktorzy sami gotują w serialu dzięki intensywnemu procesowi szkoleniowemu, który wysłał niektórych z nich do szkół kulinarnych w Kalifornii i aż do Danii, a także obsadził ich występy w niektórych ekskluzywnych restauracjach.

Recenzja 1. sezonu niedźwiedzia
Obraz za pośrednictwem FX

„Przed pokazem byłem bezużyteczny” – mówi White o swoich umiejętnościach kulinarnych. „Produkcja była świetna i odbyłem dwutygodniowy szybki kurs w szkole w Pasadenie, Instytucie Edukacji Kulinarnej, który był cudowny. A potem pracowałem w kilku restauracjach z gwiazdkami Michelin. Restauracja, w której spędziłam najwięcej czasu, to Pasjoli. Szef kuchni Dave [Beran] naprawdę mnie przygarnął. Pozwolił mi gotować na linii, przygotowywałam się tam. Wszyscy byli naprawdę wspaniali i wspierający”.

Taka drobiazgowa opieka i chęć, aby serial był tak autentyczny, jak to, co twórcy i obsada mają nadzieję, że widzowie zauważą w serialu. „Mam nadzieję, że połączą się z rodzinnym aspektem kuchni. To, czego naprawdę pragnę bardziej niż czegokolwiek, to dla ludzi, którzy naprawdę pracują na tyłach domu, kucharzy, szefów kuchni, mam nadzieję, że to dla nich brzmi prawdziwie” – mówi White. „Jeśli możemy pokazać to ludziom, którzy naprawdę żyli w tym świecie i myślą, że to prawda i uczciwość, to nam się udało”.

The Bear Season 1 Recenzja Wywiady z obsadą
Obraz za pośrednictwem FX

Niedźwiedź to rodzaj programu, który przykuwa twoją uwagę i nie odpuszcza. Każdy z bohaterów czuje, że skrywa wielką tajemnicę swojego życia, krzywd, przeszłości i ambicji, które muszą ukryć w kuchni — ale jasne jest, że wszyscy tam mają ten sam cel. Wydajność White’a jest wyjątkowa. Jest udręczony, załamany i boryka się z własnymi problemami, ale wciąż udaje mu się prowadzić swój zespół i stworzyć rodzinę ze swoich pracowników, a wszystko to jednocześnie opłakując stratę swojego starszego brata – osoby, którą kochał i którą najbardziej podziwiał, ale której miał skomplikowana relacja z.

Związek Carmy z Sydney, granym przez komika Ayo Edebiri, rozkwita w pierwszym sezonie i staje się podstawą odrodzenia restauracji. Oboje są profesjonalnymi kucharzami, którzy mieli smak chwały, dopóki życie nie wezwało ich z powrotem do domu, ale mają to, czego potrzeba i wiedzę, jak prowadzić udaną kuchnię. Napięcie między Carmy i najlepszym przyjacielem jego brata Richiem (Ebon Moss-Bachrach) jest tak silne, ale ich wspólne sceny wydobywają z obu aktorów to, co najlepsze. Ogólnie chemia między obsadą – w której występują również Abby Elliott, Lionel Boyce, Liza Colón-Zayas i Edwin Lee Gibson – jest elektryzująca i dodaje magii, pilności i wysokiej energii, które sprawiają, że serial jest wspaniały. (W sezonie pojawiają się również niesamowite kamee, których nie zepsujemy tutaj, ale ty) potrzebować zobaczyć na własne oczy.)

The Bear Season 1 Recenzja Wywiady z obsadą
Obraz przez Hulu

„Czujemy się tak szczęśliwi, że mogliśmy zrobić serial, zwłaszcza z obsadą, z którą musieliśmy to zrobić, z Mattym jako naszym producentem, to absolutnie marzenie” – dodaje Calo. „To także historia o robieniu tego razem i byciu dla siebie nawzajem, nawet jeśli trochę się nienawidzicie, kiedy to robicie, musimy to zrobić razem, aby wszystko działało”.

Miłośnikom jedzenia z pewnością spodoba się półgodzinna, oryginalna seria, a tym, którzy nigdy nie pracowali w branży usługowej, pomoże to zrozumieć harówkę i ciężką pracę, jakiej wymagają szefowie kuchni i personel restauracji, aby przygotować swoje ulubione posiłki.

Wszystkie odcinki sezonu 1 z Niedźwiedź są teraz dostępne do przesyłania strumieniowego tylko na Hulu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button