sport

Serena Williams wraca na Wimbledon

Symbol zastępczy podczas ładowania działań artykułu

WIMBLEDON, Anglia — Niesamowita dusza przechodząca przez drzwi i wchodząca po schodach na podium w eleganckim pokoju przesłuchań Wimbledonu w sobotę okazała się być Sereną Williams, nazwiskiem, które może zabrzmieć dzwonkiem i obecnością, która może sprawić, że Wimbledon poczuje się bardziej kompletny. Okazuje się, że nie mogła znieść myśli, że ostatni Wimbledon będzie jej ostatnim Wimbledonem.

„Szczerze mówiąc, to było dużo motywacji” – powiedziała jej skróconego Wimbledonu 2021, kiedy otworzyła jeden mecz na korcie centralnym, w pierwszym secie z Aliaksandrą Sasnovich zagrała z wynikiem 3:3, potem straciła równowagę, poczuła, jak ugina się jej prawa noga i odchodzi z różnymi formami bólu. „Wiesz, ona jest wielką mistrzynią i to smutna historia”, powiedziała Sasnovich tego dnia, jej własny ojciec powiedział jej, że od dawna marzył, że może przeciwstawić się Williamsowi na korcie centralnym.

Pozostała część tego Wimbledonu plus długi grind trzech głównych tytułów od tego czasu odbyła się bez Williamsa, pozostawiając umysły zarówno wścibskie, jak i racjonalne, aby wyczuć zbliżającą się emeryturę. Jednak przez cały czas ten nieszczęsny mecz nr 111 w 23-letniej karierze Wimbledonu po prostu nie nadawał się do finału i „zawsze był czymś, co odkąd ten mecz się skończył, zawsze o tym myślałem” – powiedział Williams i coś, co „absolutnie” zapewniło przebicie się przez harówkę. Oto więc mecz nr 112 i 24 lata w pierwszej rundzie we wtorek przeciwko Harmony Tan, 24-letnia Francuzka na 113. miejscu.

Z archiwów: Poślizgnięcie, łzy spadają, a oferta Sereny Williams na numer majora 24 kończy się w pierwszej rundzie na Wimbledonie

Williams szeregi nr 1204, co czyni ją prawdopodobnie najlepszą zawodniczką nr 1204 w historii sportu. Kiedyś wygrała Australian Open (2007) z 81 miejsca. W deblu z Ons Jabeur w Eastbourne w zeszłym tygodniu i w praktyce powiedziała: „Czułam się lepiej przygotowana, niż myślałam, że chciałabym miesiąc temu lub dwa miesiące temu lub trzy miesiące temu. Dużo więcej.”

Powiedziała, że ​​zeszłego lata napięła się, żeby zrobić US Open w 2021 roku, ale jej ścięgno podkolanowe zaprotestowało i przyszedł moment, w którym zdała sobie sprawę, że „nie dam rady”, więc „zawiesiła moje rakiety” i nazwała to „ ciężka kontuzja. („To nie było zabawne”, powiedziała.) Tak więc przez kolejne miesiące: „Nie wiem”, powiedziała. „Nie przeszedłem na emeryturę. Po prostu musiałem wyzdrowieć fizycznie, psychicznie i tak, szczerze mówiąc, nie miałem żadnych planów. Nie wiedziałem, kiedy wrócę, nie wiedziałem, jak wrócę, a oczywiście Wimbledon to świetne miejsce i po prostu się udało”.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Wimbledonie 2022

Nie chcąc zamykać swojej kariery w Wimbledonie w rozpaczy z rekordem meczowym 98-13, siedem tytułów i cztery występy finalistówwróciła w wieku 40 lat, wróciła do gry w tenisa singlowego po raz pierwszy od tamtego ponurego 3-3 i wróciła brzmiąc raczej jak Tiger Woods na Mistrzostwach Masters i PGA, kiedy tamta gwiazda oceniła, czy jest w stanie wygrać.

„Znasz odpowiedź na to pytanie”, powiedział Williams na pytanie o to, co może stanowić tutaj dobry wynik.

Do śmiechu w pokoju dodała: „Chodź, teraz”.

Powiedziała: „Mam wysokie cele, ale też zobaczymy. Nie odpowiem na to.”

Skorzystała z tego prawa, aby nie odpowiadać w dwóch kwestiach, Decyzja Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w sprawie Roe kontra Wade z piątkua Cała decyzja klubu Anglii z kwietnia zakazująca graczom rosyjskim i białoruskim z udziału w tym roku z powodu inwazji na Ukrainę. W sprawie Roe vs. Wade powiedziała: „Tak, myślę, że to bardzo interesujące pytanie. Nie mam żadnych myśli, którymi mógłbym się podzielić w związku z tą decyzją”. O Ukrainie powiedziała: „Kolejny ciężki temat, który obejmuje ogromną ilość polityki, z tego, co rozumiem, i rządu, i zamierzam od tego odejść”.

Mówiła czule o wielu sprawach: jej rok prawie poza grą, jej zdumienie, że ma film, który pomogła w produkcji („Król Ryszard”) nominowana do Oscara za najlepszy film, za zaangażowanie w pracę jako inwestor. „Szczerze, było zupełnie inaczej” – powiedziała. „Część mnie czuje, że to trochę więcej w moim życiu niż turnieje” i lekko się roześmiała.

„Kiedy masz firmę venture, musisz iść na całość i zdecydowanie zajmuje to dosłownie cały mój dodatkowy czas” – powiedziała. „I jest fajnie. Obecnie jestem poza biurem przez kilka następnych tygodni. Jeśli wyślesz do mnie e-mail, otrzymasz powiadomienie „poza biurem””, powiedziała z cytatami z powietrza. „Bardzo kocham to, co robię. Uwielbiam inwestować w firmy. A potem Oskary były naprawdę zabawne, po prostu cała trasa, cała trasa w tym momencie była niesamowita, być częścią tak niesamowitego filmu, było czymś, o czym po prostu nie myślisz. W najlepszym razie myślisz o wygraniu Wielkiego Szlema, a nie o nominacji do Oscara za wyprodukowany przez siebie film, więc było to całkiem niesamowite”.

Feinstein: Rafael Nadal — łaskawy, czarujący i genialny — jest najlepszy w tenisie

Na pytanie o zdrowie psychiczne zwraca uwagę na swoją długowieczność, którą teraz przypisuje jej rozsądkowi w liczbie turniejów. „Często myślę, że podświadomie robię sobie przerwy” – powiedziała. „W całej mojej karierze nigdy nie grałem tak dużo, jak następny zawodnik. I myślę, że to wszystko było podświadome, ja dbałem o siebie i wiedziałem, jak o siebie zadbać. Wielu ludzi musi się tego nauczyć i myślę, że to było coś, co moi rodzice we mnie wbudowali, na przykład, zostało to już we mnie zaprogramowane, więc było to po prostu coś, co zawsze robiłem naturalnie”.

Teraz ma 40 lat i jest tutaj, i jak ujął to finalista French Open Coco Gauff w sobotę: „Myślę, że za każdym razem, gdy bierze udział w turnieju, zawsze jest pretendentem do zwycięstwa, nawet jeśli nie grała od roku”. Wtedy Williams powiedział: „Kto wie, gdzie pojawię się następny? Musisz być gotowy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button