sport

Tabela liderów Travelers Championship 2022: Xander Schauffele odpiera Patricka Cantlay, aby utrzymać prowadzenie w trzeciej rundzie

Został zakwestionowany, był zagrożony, aw pewnym momencie nawet zremisował, ale pod koniec trzeciej rundy mistrzostw Travellers w sobotę Xander Schauffele ledwo utrzymał przewagę nad resztą stawki. W niedzielę pojedzie po swoje pierwsze zwycięstwo w indywidualnym turnieju PGA Tour od stycznia 2019 roku.

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, ostatnim razem, gdy Schauffele wygrał PGA Tour, Collin Morikawa – który ma teraz na koncie sześć zwycięstw w PGA Tour i DP World Tour – był w Kalifornii i jeszcze osiem wydarzeń dzieliło go od przejścia na zawodowstwo.

Schauffele prowadzi przez jednego z Patrickiem Cantlayem, z którym połączył siły w swoim ostatnim zwycięstwie w PGA Tour – drużynowym zwycięstwie w Zurich Classic na początku tego sezonu. Cantlay strzelił rundę dnia w sobotę i zamienił stratę pięciu uderzeń na początku rundy 3 w różnicę jednego uderzenia przed finałem.

Oto spojrzenie na to, jak rozegrały się ich trzecie rundy i czego można się spodziewać w niedzielę.

Lider

1. Xander Schauffele (-17 lat): Nawet na ostatnim dołku w sobotę wyglądało na to, że Schauffele może stracić prowadzenie. Kiedy zerwał się, miał pięć punktów nad Cantlay i cztery na kilku wczesnych ładowaczach, a Schauffele zaczął na tyle silny, by utrzymać przewagę. Jednak w połowie rundy utknął w martwym punkcie, rozgrywając pierwsze sześć dołków na drugiej dziewiątce w 1 over.

Odbił się z birdie na numerach 16 i 17 – z których ten ostatni prawie przewrócił szpilkę – a także par putt sprzęgło na końcu, aby utrzymać swój wąski margines. W sumie był to miły dzień dla Schauffele, biorąc pod uwagę, ile ciosów przyjął od innych rywali. To, czy uda mu się to zrobić przez dwa kolejne dni, zadecyduje o wyniku tego turnieju.

Zastanów się też nad tym: według Data Golfa Schauffele od jesieni 2015 roku wszedł do finałowej rundy turnieju prowadząc lub zremisował siedem razy. z nich i wygrał dwa z siedmiu. To jest coś do zapamiętania, kiedy robi to w niedzielne popołudnie.

Pole danych

Inni rywale

2. Patryk Cantlay (-16)

3. Sahit Theegala (-14)

4. Kevin Kisner (-13)

T5. Martin Laird, KH Lee (-12)

Cantlay jest oczywiście największym zawodnikiem z tej grupy, a jego 63 w sobotę było tak łatwe, jak 63s. Był putterem zero (tzn. nie zdobywał ani nie tracił uderzeń do boiska) i prowadził boisko w uderzeniach zdobytych na podejściu, a także z tee na green.

Cantlay nie jest jednak najlepszą historią z tej grupy. To byłaby Theegala, która rywalizowała w Phoenix Open na początku tego roku i płakał po zbliżeniu się do play-off między, przypadkowo, Cantlay i Scottie Scheffler, który wygrał. Grał świetnie w golfa przez większość roku, od czasu The Players w marcu i niedawnej pierwszej dziesiątki na Memoriale, bez żadnych nieudanych cięć. Wygrana tutaj byłaby dla niego wspaniałym zakończeniem wspaniałego sezonu debiutanckiego (był też tylko drugi debiutant, który wygrał w Tour w tym roku).

Amator walczy

Amator Michael Thorbjornsen – który jest 20-letnim juniorem w Stanford – strzelił 77-69 w zeszłym tygodniu na Brookline, by nie zagrać w meczu w USA, ale w tym tygodniu odbił i jest T7 po trzech rundach, sześć przegrany. Schauffele. Prawdopodobnie nie ma okazji, by zejść na szczyt tej tablicy i zostać pierwszym amatorem od trzech dekad, który wygrał zawody PGA Tour, ale całe to doświadczenie było dla niego przyjemnością i radością z oglądania.

„Myślę, że jedną rzeczą, która może pomóc, jest wygranie lub zajęcie drugiego lub trzeciego miejsca, i tak nie dostanę wynagrodzenia, więc to dla mnie po prostu kolejny turniej” – powiedział Thorbjornsen. „To tylko jedna runda golfa, po prostu próbuję zrobić to samo, co dzisiaj. Skoncentruj się na moim zamachu, tak jak upewniam się, że dotrę do określonych pozycji i myślę, że jutro nie będę żałował”.

W ostatniej rundzie jest sparowany z Webbem Simpsonem.

Wycieczka kumpli

Cantlay i Schauffele są znani z szybkich przyjaciół i wakacyjnych kumpli. Nie wiem, czy to im pomaga, czy boli w niedzielę, ponieważ odnosi się do wygrania tego turnieju golfowego – oboje myślą, że to pomaga – ale z pewnością będzie to temat do dyskusji przez cały czas. Jeśli pęd pójdzie we właściwy sposób, miejmy nadzieję, że zobaczymy więcej strzałów, tak jak w sobotę nr 17.

„Będzie fajnie”, powiedział Schauffele. „Nie mogłem się doczekać gry z Patem w ostatniej rundzie. Nie spotykamy się zbyt często w parach w regularnych turniejach, tylko w tych drużynowych. Mamy więc pewien poziom komfortu, grając ze sobą i mam nadzieję to się opłaca i miejmy nadzieję, że uda nam się zrobić dużo ptaszków”.

„Myślę, że to, że gram z nim, prawdopodobnie pomaga, ponieważ naprawdę dobrze znam jego grę” – dodał. „Mogę go trochę zrzucić, jeśli w ogóle. Jutro będzie bardzo fajnie. Nie mogłem się doczekać, żeby się z nim wybić z Patem nie we wtorek”.

“Miło jest być z Xanderem,” powiedział Cantlay. „Właściwie nie graliśmy razem aż tak dużo w turniejach, może tylko trzy razy w ciągu ostatnich trzech, czterech lat. Więc dobrze będzie znów z nim wyjść. Mam nadzieję, że obaj grają naprawdę dobrego golfa”.

Zaktualizowane kursy i typy

Oto spojrzenie na zaktualizowane kursy z 18 dołkami do rozegrania za pośrednictwem Caesars Sportsbook.

  • Łopata Xandera: +110
  • Patryk Cantlay: +130
  • Sahith Theegala: 11-1
  • Kevin Kisner: 20-1
  • KH Lee: 30-1
  • Scottie Scheffler: 50-1
  • Webb Simpson: 50-1
  • Martin Laird: 50-1

Daj mi Schefflera na 50-1 tutaj. Ma siedem lat, ale jest w stanie strzelić 61 lub 62 na tym polu golfowym, co z pewnością może wystarczyć. Nie kocham Schauffele na +110, a gdybym miał wybrać jednego z gości na szczycie, wybrałbym Cantlay na nieco dłuższy numer, mimo że Schauffele jest nieco niedoceniany grając z tej pozycji. Mógłbym też namówić Theegalę, która jest trzecia w stawce pod względem uderzeń zdobytych z tee na zielone (Scheffler jest czwarty).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button