gwiazdy

Wewnątrz niekonwencjonalnego małżeństwa i rozwodu Elvisa i Priscilli Presley

Dziewczyna mogła sobie tylko wyobrazić, że zwróciła na siebie uwagę ulubionego piosenkarza, ale było to w dużej mierze rzeczywistością dla Priscilla Anna Beaulieu kiedy poznała piosenkarkę „Hound Dog” Elvis Presley. Z wyczekiwaną biografią Elvis trafiając do kin, fani „Króla” są podekscytowani podróżą w głąb wspomnień i poznaniem związku pary.

Od mikrofonu do kamery Elvis szybko udowodnił, że nie jest tylko ładną twarzą i wyjątkowym głosem. Zagrał w kilku filmach, w tym w swoim debiucie Kochaj mnie czule, ale wkrótce potem został powołany do wojska. Z dumą zgodził się wstąpić do wojska i ostatecznie awansował na sierżanta. Podczas pobytu w Niemczech po raz pierwszy spotkał 14-letnią Priscillę, która później została jego żoną i największym zwolennikiem, nawet po jego śmierci.

Przypadkowe spotkanie, w którym Elvis po raz pierwszy spotkał Priscillę.

Podczas służby w wojsku (i niejako kontynuując prowadzenie list przebojów z niewydaną muzyką), Elvis został wysłany do Niemiec w 1958. Rok później poznał Priscillę Beaulieu podczas imprezy w domu przyjaciela. Priscilla mieszkała tam z rodziną po tym, jak jej ojczym został tam przeniesiony przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych. Piosenkarz “Jailhouse Rock” szybko się nią zakochał i byli w zasadzie nierozłączni podczas całego pobytu w Niemczech.

eingeschränkte rechte für bestimmte redaktionelle kunden in deutschland ograniczone prawa dla określonych klientów redakcyjnych w niemczech presley, elvis, 08011935 16081977 , piosenkarz, aktor, usa , left image elvis przed odlotem do USA z lotniska wojskowego we frankfurcie, po odbyciu służby wojskowej w niemczech, prawe zdjęcie macha do niego jego przyjaciółka priscilla beaulieu, która później została jego żoną fot. ullstein bild za pośrednictwem getty images

Elvis (po lewej) wraca do USA po odbyciu służby wojskowej, a Priscila (po prawej) macha do niego, gdy odchodzi.

ullstein obraz Dtl.Obrazy Getty

Nowy, młody romans nagle przybrał obrót, gdy Elvis ostatecznie wyjechał z Niemiec w 1960 roku. Po tym, jak media prześladowały ją (zamierzona gra słów), aby porozmawiać o ich krótkim związku, Priscilla usłyszała pogłoski o związku piosenkarki z aktorką Nancy Sinatrą i pomyślała, że Nigdy więcej nie rozmawiam z Elvisem.

Ku zaskoczeniu Priscilli, nawet po powrocie do USA, Elvis upewnił się, że pozostaje w kontakcie. W końcu rodzice Priscilli zgodzili się, by pozwoliła jej odwiedzić Króla na dwa tygodnie pod bardzo ścisłymi zasadami. Po pewnym przekonaniu, że dwa tygodnie zamieniły się w Priscilla powoli przechodząca do Posiadłość Elvisa w Memphis, Graceland.

Para miała dość niekonwencjonalne małżeństwo.

Po latach mieszkania w Graceland, podtrzymywania burzliwego stylu życia gwiazd rocka i wirujących plotek o romansach z hollywoodzkimi gwiazdkami, Elvis oświadczył się Priscilli tuż przed Bożym Narodzeniem 1966 roku. Elvis, 32 lata, i Priscilla, 22 lata, wzięli ślub w Las Vegas w maju 1967 roku.

stany zjednoczone 1 maja zdjęcia ślubne Elvisa Presleya z Priscilla 1 maja 1967 zdjęcie: michael ochs archivesgetty images

Elvis Presley i Priscilla biorą ślub po latach „zalotów” 1 maja 1967 roku.

Archiwum Michaela OchsaObrazy Getty

8-minutowy ślub wywołał napięcie między nimi, ponieważ niektórzy przyjaciele Elvisa nie popierali związku i podobno powiedział, że czuł, iż „nie miał wyboru”.

Elvis i Priscilla powitali córkę, ale zdecydowali, że najlepiej będzie rozejść się.

Dokładnie dziewięć miesięcy do dnia ślubu Priscilla urodziła jedyne dziecko pary, Lisa Marie Presley. Według książki Priscilli Elvis i ja, nie była przygotowana do ciąży. Nawet podczas ciąży Priscilla martwiła się o zasadność plotek, które krążyły wokół romansu Elvisa z Nancy Sinatrą. Ku jej zdziwieniu, aktorka zaproponowała, że ​​zorganizuje dla niej baby shower gdzie wydawało się, że dobrze się ze sobą dogadują.

priscilla presley, lisa marie presley zdjęcie elvisa presleya autorstwa magma agencywireimage

Elvis i Priscilla spędzają czas z córką Lisą Marie.

Agencja MagmaObrazy Getty

Sprawy przybrały nieoczekiwany obrót po tym, jak Elvis poprosił o separację próbną, w której odpowiedziała: „Masz to. Po prostu powiedz mi, kiedy mam odejść”. Dwa miesiące później Priscilla urodziła Lisa Marie.

Podczas kręcenia Żyj trochę, kochaj trochę w 1968 roku Elvisa nie było na dłuższy czas, a Priscilla zdecydowała się wziąć prywatne lekcje tańca. Rozpoczęła krótki romans ze swoim instruktorem iw swojej książce przyznała się do żalu, mówiąc: „Wyszłam z tego, zdając sobie sprawę, że potrzebuję znacznie więcej w związku z Elvisem”.

Z perspektywy fanów małżeństwo pary wydawało się szczęśliwe, ale gdy kariera Elvisa rosła (chociaż jego zdrowie nadal się pogarszało), Priscilla i Lisa zostały w Graceland same. Po niezliczonych plotkach o romansach ze swoimi koleżankami, oboje zdecydowali się na rozwód w 1973 r.. Po ośmiu latach małżeństwa Priscilla i Elvis pozostali blisko siebie, a nawet trzymali się, opuszczając gmach sądu po sfinalizowaniu ich rozwodu.

Elvis Presley i Priscilla na rozprawie rozwodowej

Archiwum Michaela OchsaObrazy Getty

Priscilla otrzymała Graceland i kontynuuje spuściznę Elvisa do dziś.

Pomimo rozwodu Priscilla pozostała ważną osobą w życiu Elvisa. On również wspierał karierę Priscilli, w tym pomógł jej otworzyć pierwszy sklep w 1973 roku. Piosenkarka mieszkała w Graceland do 16 sierpnia 1977 roku, kiedy to znaleziono go nieprzytomnego na terenie posiadłości w wieku zaledwie 42 lat.

priscilla Presley podczas zdjęć z Graceland 4 maja 1982 w Graceland w Memphis, Tennessee, Stany Zjednoczone Zdjęcie autorstwa ron galellaron Kolekcja galelli przez getty images

Priscilla w Graceland w 1982 roku.

Ron GalellaObrazy Getty

Memphis, tn 27 marca priscilla Presley słucha przemówienia sekretarza wewnętrznego Gale'a Norton Grupa fanów Elvisa na trawniku przed Graceland 27 marca 2006 w Memphis, Tennessee Graceland, dawnym domu króla rock'n'rolla, Elvisa Presleya , został wyznaczony jako narodowy zabytek historyczny, mniej niż 2500 historycznych miejsc nosi tytułowe zdjęcie autorstwa mike browngetty images

Priscilla w Graceland w 2006 roku.

Mike BrownObrazy Getty

Po jego śmierci córka Elvisa, Lisa Marie, została nazwana jedyny spadkobierca spadku. Później, w 1982 roku, Priscilla ogłosiła, że ​​ich dom w Graceland stanie się muzeum pamięci zmarłego piosenkarza i będzie otwarty dla publiczności. Otrzymała kontrolę nad Elvis Presley Enterprises i od tego czasu pomogła zachować dziedzictwo Elvisa, w tym udzielić jej błogosławieństwa na nową biografię z 2022 roku, Elvis.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią oraz importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom podać ich adresy e-mail. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści na piano.io

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button