sport

Wyniki PFL 5: Mattheus Scheffel denerwuje Bruno Cappelozza, Stevie Ray klepie Anthony’ego Pettisa twisterem

To była niesamowita noc w piątek wieczorem w Atlancie z mistrzem wagi ciężkiej 2021 Bruno Cappelozza podchodzi do walki z Mattheusem Scheffelem i Antoniego Pettisa podsłuchiwany przez szalone zgłoszenie w PFL 5.

Scheffel wszedł do turnieju głównego jako znacznie słabszy, po tym jak został wyeliminowany w swoim debiucie w PFL w kwietniu. Ale „Buffa” zagrał jeden z najlepszych występów w swojej karierze, wyprzedzając Cappelozza w wojnie na trzy rundy. Cappelozza i Scheffel spędzili prawie całą walkę na nogach, a każdy z nich miał swoje chwile, ale to siła i siła Scheffela uniosły dzień, gdy kołysał byłego mistrza w pierwszej rundzie i przewyższał go przez resztę walka o zdobycie 29-28 kart wyników od wszystkich trzech sędziów.

Na nieszczęście dla Scheffela mógł właśnie pokonał byłego mistrza, ale to nie wystarczyło, aby przebić jego bilet do play-off wagi ciężkiej. Zamiast tego Cappelozza, dzięki strzeleniu nokautu w pierwszej rundzie w jego walce z Stuart Austin w PFL 2zacisnął ziarno nr 4 i wezmą udział Denis Goltsov w półfinale wagi ciężkiej jeszcze w tym roku.

Stevie Ray denerwuje Anthony’ego Pettisa szokującą uległością

Niepokoje trwały w głównym turnieju, a Stevie Ray zapewnił sobie największą wygraną w swojej karierze. Weterynarz UFC i PFL poddał Anthony’ego Pettisa w drugiej rundzie zmodyfikowanym twisterem – zwanym przez zespół transmisyjny „zmodyfikowaną blokadą ciała” – aby zapewnić sobie miejsce w play-offach wagi lekkiej.

Po pierwszej rundzie w tę i z powrotem, Ray był w stanie odwrócić próbę obalenia Pettisa w drugiej i odbić się, blokując się w trójkącie ciała. Kiedy Pettis próbował się wydostać, został złapany w korbę kręgosłupa, a Ray zmusił się do stuknięcia, po czym Pettis wił się z bólu. Zwycięstwo przyniosło Rayowi pięć punktów, co wystarczyło, aby wślizgnąć się do czwartego miejsca rozstawienia turnieju wagi lekkiej, w którym ponownie zmierzy się z Pettisem – jeśli Pettis jest w stanie konkurować.

Klidson Abreu dusi Renan Ferreira

Klidson Abreu przyszedł wieczorem i potrzebował dobrego występu, aby dostać się do play-off wagi ciężkiej, i chociaż zdominował Renana Ferreirę, to nie wystarczyło, aby dostać się do półfinału. Abreu stłumił Ferrerię bezlitosnymi obaleniami i uderzeniem w ziemię, ale ponieważ nie był w stanie zapewnić sobie mety, Abreu zdobył tylko trzy punkty, zwiększając swój wynik w sezonie do sześciu. Na nieszczęście dla Abreu, Ferreria również ma sześć punktów, ale jego przyszło dzięki poddaniu w pierwszej rundzie i sposobie, w jaki skonstruowane są zasady PFL, co daje Ferrerii przewagę, nawet nad człowiekiem, który go zdominował. W rezultacie Abreu wejdzie jako pierwszy zastępca do półfinałów wagi ciężkiej, a Ferreria weźmie udział Ante Delija.

Chris Wade nokautuje Kyle Bochniak

Chris Wade przypieczętował ostatnią walkę w wadze piórkowej w sezonie zasadniczym w 2022 roku, pokonując Kyle’a Bochniaka kopnięciem w głowę i wykonując kolejne ciosy w pierwszej rundzie. Wade na początku pierwszej rundy rzucił kopniakiem w głowę, rzucając Bochniaka na kolana, a Wade nie przegapił okazji, skacząc na rozkołysanego przeciwnika i waląc go pięściami, dopóki nie interweniował sędzia. Przerwa nastąpiła zaledwie 70 sekund po rozpoczęciu walki i zapewniła Wade najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Teraz będzie musiał stawić czoła Brendan Loughnane w pierwszej rundzie play-offów.

Ante Delija trwa dłużej Groby Shelton

Ante Delija zapewnił sobie miejsce w playoffs PFL, wygrywając bez natchnienia z Sheltonem Gravesem w walce o główną kartę wagi ciężkiej. Wicemistrz wagi ciężkiej z 2021 roku nie zrobił większego wrażenia w swoim zwycięstwie w fazie playoff, przewyższając Gravesa w trzech rundach. Największym momentem walki było prawdopodobnie starcie głów, które rozdzieliło nos Deliji i przyniosło Gravesowi odjęcie punktów, co dało Delii 29-27 punktów na całej planszy. Delija zmierzy się z Renan Ferreria w pierwszej rundzie półfinałów.

Bubba Jenkins dominuje Reinaldo Exon

Bubba Jenkins zdołał zapewnić sobie wejście do swoich drugich z rzędu play-offów PFL, zdominował Reinaldo Eksona ze swoimi lepszymi zapasami w drodze do zgarnięcia kart wyników z trzema 30-27. Jenkins popisywał się lepszą grą uderzeniową w zrywach, ale głównie wykorzystywał swój zapaśniczy rodowód, aby wielokrotnie pokonać Eksona, zapewniając w tym czasie kilka dobrych uderzeń. Jenkins zmierzy się następnym razem Ryoji Kudo w półfinale turnieju wagi piórkowej.

Denis Goltsov walczy z Denisem Goltsovem Maurice Greene

W głównym otwieraczu kart Denis Goltsov przebił swój bilet do play-off wagi ciężkiej, pokonując Maurice’a Greene’a. Greene po prostu nie miał odpowiedzi na zapasy i grappling Goltsova, który wielokrotnie zdobywał obalenia i groził poddaniem z najwyższej pozycji. Ostatecznie Goltsov zgarnął trzy bramki 30-27 iz 9 punktami przejdzie do półfinału wagi ciężkiej PFL, gdzie zmierzy się z mistrzem 2021, Bruno Cappelozza.

Dwaj zawodnicy wstępni zapewniają sobie miejsca w play-offach wagi piórkowej PFL.

W pierwszych dwóch walkach tego wieczoru Brendan Loughnane i Ryoji Kudo zajęli miejsca w play-off wagi piórkowej, a Kudo znokautował Aleksandra Kwiaty w pierwszej rundzie, aby zdobyć sześć punktów, a Loughnane podejmując zaciekłą jednomyślną decyzję o późnej wymianie temu Huskic. Loughnane wchodzi do play-offów z numerem 4, podczas gdy Kudo, dzięki swojemu wykończeniu w pierwszej rundzie, wchodzi z numerem 2.

Sprawdź pełne wyniki PFL 5 poniżej.

Karta główna

Mateusz Scheffel pok. Bruno Cappelozza przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

Stevie Ray pok. Anthony Pettis przez poddanie (trójkąt ze zmodyfikowanym ciałem), runda 2, 3:57

Klidson Abreu pok. Renan Ferreira przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)

Chris Wade pok. Kyle Bochniak przez TKO (kopnięcie w głowę i ciosy), runda 1, 1:10

Ante Delija pok. Shelton Graves przez jednogłośną decyzję (29-27, 29-27, 29-27)

Bubba Jenkins pok. Reinaldo Eksona przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)

Denis Goltsov pok. Maurice Greene przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)

Karta wstępna

Lance Palmer pok. Sheymona Moraesa jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 30-27)

Juan Adams pok. Sama Keia przez TKO (ciosy), runda 2, 2:30

Ryoji Kudo pok. Alexander Flores przez KO (cios), runda 1, 2:52

Brendan Loughnane pok. Ago Huskica przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 30-27)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button