sport

Bryce Harper złamał lewy kciuk

Bryce Harpersezon może być zagrożony po tym, jak panujący NL MVP doznał złamania kciuka w sobotnim meczu z Padres. Okładzina Blake Snell w czwartej inningu Harper musiał uchylić się, aby uniknąć szybkiej piłki z prędkością 97 mil na godzinę, która poszybowała w górę iw dół, ale boisko wciąż trafiło Harpera w jego lewą rękę, pozostawiając sługusa z Phillies z widocznym bólem.

Harper natychmiast opuścił grę, a Phillies wkrótce potem ogłosili, że wstępne testy ujawniły złamanie. Więcej szczegółów poznamy po dalszych testach, a prezes operacji baseballowych Dave Dombrowski powiedział dziennikarzom (m.in. Matt Gelb . w Atletyce), że jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy Harper będzie wymagał operacji. W związku z tym drzwi nie są zamknięte przed potencjalnym powrotem Harpera, jak Dombrowski jest „mam nadzieję, że kiedyś wróci”.

Jeśli wymagana jest operacja, Harperowi grozi przeoczenie pozostałej części kampanii 2022. Chociaż każdy konkretny uraz jest inny, dla porównania, Jean Segura zostało podarowane oś czasu odzyskiwania 10-12 tygodni po tym, jak drugi bazowy w Filadelfii doznał złamania palca pod koniec maja i musiał przejść operację.

Utrata Segury była wystarczająco brutalnym wynikiem dla Phils, ale zespół odbił się, by zaliczyć najlepszy miesiąc sezonu. Phillies mieli rekord 22-29 pod byłym menedżerem Joe Girardiale po tym, jak Girardi został zwolniony, a Rob Thomson awansował ze stanowiska trenera ławkowego na tymczasowego menedżera, Philadelphia szybko przejechała 15:6 przez pierwsze 21 meczów Thomsona jako kapitana.

Bryce Harper

Ta seria sprawiła, że ​​Phillies zdołali ponownie przekroczyć granicę .500 (37-35) i ruszyli do dzisiejszej akcji, a trzy mecze odpadły od NL dzikich kart. Jednak trudno sobie wyobrazić, że Filadelfia pozostanie w wyścigu bez wkładu Harpera w ogólnie rozczarowujący skład. Bez Harpera i Segury, Kyle’a Schwarbera oraz Rhys Hoskins są jedynymi bywalcami, którzy osiągają wyniki znacznie powyżej średniej.

Harper już przeżywa ból, ponieważ mała łza UCL ograniczyła go do służby DH na ponad dwa miesiące. Ogólnie rzecz biorąc, Harper monopolizujący spot DH nie pomógł Filadelfii, tak jak Schwarber i… Nick Castellanos zostali zmuszeni do codziennych ról w narożniku, ze szkodą dla obrony Phillies. (I prawdopodobnie wykroczenie Castellanosa, który miał za sobą nienajlepszy rok na talerzu). Plusem jest to, że kij Harpera wciąż płonął, ponieważ wykonał 15 home runów i cięcie .320/.385/.602 do dzisiejszego meczu z Padres.

Łza Harpera UCL jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Jeśli Phils pozostaną w tyle w wyścigu posezonowym, Harper może zdecydować się przestać opóźniać nieuniknione i poddać się operacji łokcia, tym samym zamykając go na 2022, ale prawdopodobnie zapewniając, że nie przegapi niewiele lub żadnego z sezonu 2023.

Kontuzje od dawna były podrzędnym wątkiem kariery Harpera, jednak w ostatnich latach był stosunkowo trwały, grając w 515 z możliwych 546 meczów z lat 2018-21. Przez to wszystko Harper kontynuował produkcję na poziomie Cooperstown, w tym swoją kampanię MVP w zeszłym roku. Po wcześniejszym zdobyciu wyróżnienia NL MVP z Nationals w 2015 roku, Harper został piątym graczem w historii baseballu, który zdobył MVP w wielu drużynach, osiągając .309/.429/.615 z 35 home runami i najlepszymi w lidze 42 deblami z Phillies w zeszłym sezonie.

Niestety, ta produkcja mogła tylko pomóc Philsom w osiągnięciu rekordu 82-80 – wystarczająco, aby zdobyć serię dziewięciu kolejnych nieudanych sezonów, ale nie na tyle, aby przywrócić klub do play-offów. 13-letni kontrakt Harpera o wartości 330 milionów dolarów czyni go łatwym celem krytyki, jednak brak sukcesów na boisku Phillies nie jest winą Harpera, biorąc pod uwagę jego ogromną liczbę w ciągu ponad trzech lat w Filadelfii.

W najbliższym czasie nieobecność Harpera zwalnia miejsce DH na udział w oznaczonym czasie Schwarber/Castellanos, co może stworzyć okazję do dużego ulepszenia defensywy. Dombrowski powiedział, że Mickey Moniak jest powołany do zajęcia miejsca Harper’s w aktywnym składzie, choć Moniak nie jest idealnym rozwiązaniem na co dzień. Na razie plan Phillies wydawałby się polegać na umieszczeniu jednego z Castellanos lub Schwarbera w DH w regularnym składzie, drugiego w zakręcie outfield spot i rotacji Moniaka, Odubel Herreraoraz Matt Vierling obejmujące pozostałe dwie pozycje z pola. Na farmie Scott Kingery, Justina Williamsa, Jorge Bonifaciooraz Dustin Peterson są wszystkie opcje, ale żadna z nich nie znajduje się na liście 40-osobowej.

Wymiana byłaby dla Phillies jednym ze sposobów rozwiązania tej sytuacji, ponieważ nawet jeśli Harper odejdzie na sezon, Phils nie od razu machają białą flagą, aby w końcu zakończyć suszę w play-off. To powiedziawszy, Dombrowski mógł poczekać na status Harpera, zanim określi zakres przyszłego posunięcia – gdyby Harper mógł uniknąć operacji, może to zwiększyć szanse Phillies na zdobycie bardziej sprawdzonego codziennego zapolowego, a nie być może komplementarnego elementu.

Dla fanów Phillies szukających srebrnej podszewki oczywistym zestawieniem są Braves 2021, którzy mieli zaledwie 44-44 lata, kiedy Ronald Acuna Jr. zerwał swój ACL 10 lipca. Podczas gdy Atlanta wydawała się skazana na zagładę, Braves zmienili swoją mieszankę outfield, wymieniając się Eddie Rosario, Joc Pedersen, Adam Duvalloraz Jorge Soler przed ostatecznym terminem wymiany i skończyło się toczeniem aż do mistrzostw World Series.

Chociaż myślenie, że taki scenariusz może się wydarzyć w innym zespole NL East w drugim sezonie z rzędu, może być naciągane, Dombrowski nie jest obcy agresywnemu przetasowaniu składu. Sposób, w jaki Phillies odbiły się w czerwcu, tchnął nowe życie w sezon zespołu, a przejście na tryb sprzedawcy przed terminem wymagałoby natychmiastowego i nagłego spowolnienia.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Obrazy sportowe USA Today

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button