gwiazdy

Elvis Presley Wartość netto po śmierci: wynagrodzenie, ile kosztuje Graceland

Przewiń, aby zobaczyć więcej zdjęć

Od jego skromnych początków w Mississippi do jego rezydencji Graceland w Memphis, Wartość netto Elvisa Presleya w chwili jego śmierci była fortuną godną króla – zwłaszcza, gdy mówimy o samym królu rock’n’rolla. Jednak jego wartość netto pod koniec życia blednie w porównaniu z tym, ile warta jest dziś posiadłość Presleya.

Przed nami zagłębiamy się we wszystko, co trzeba wiedzieć o wartości netto Elvisa Presleya, na podstawie tego, ile miał w banku po jego śmierć w 1977 r., który odziedziczył swoją ogromną fortunę i przekształcił Graceland w to, czym jest dzisiaj. Ale najpierw spójrzmy wstecz na wczesne dni króla, zanim jego biodra „Hound Dog” szturmem podbiły świat.

Urodzony w Tupelo w stanie Mississippi 8 stycznia 1935 roku, Elvis Aron Presley był wychowywany przez rodziców z klasy robotniczej jako jedyne dziecko po tym, jak jego brat bliźniak Jesse zmarł w łonie matki przed urodzeniem. Elvis był oddany swoim rodzicom, zwłaszcza matce Gladys, która prowadziła zwarty dom, podczas gdy jego ojciec, Vernon, wykonywał dorywcze prace, aby związać koniec z końcem. Często się przeprowadzali i przenosili, ale ich wiara jako rodzina była zawsze stała. Elvis i jego rodzice uczęszczali razem do Kościoła Zgromadzenia Bożego przez całe swoje dzieciństwo i to właśnie w kościele Elvis po raz pierwszy został wystawiony na moc muzyki. Ballady gospel, a także popularny jazz tamtych czasów, wywarły na niego ogromny wpływ w nadchodzących latach.

GLADYS PRESLEY, ELVIS PRESLEY, VERNON PRESLEY, 1938

Zdjęcie: dzięki uprzejmości Everett Collection.

W swoje 11. urodziny w 1946 roku Presley dostał swoją pierwszą gitarę w prezencie od matki. Jednak dopiero po tym, jak jego rodzina przeniosła się do Memphis w stanie Tennessee, Elvis zaczął odczuwać pierwszy smak muzycznego sukcesu po wygraniu konkursu talentów w liceum. Po ukończeniu Humes High w 1953 Elvis pracował w kilku miejscach, jednocześnie realizując swoje marzenia o zostaniu profesjonalnym piosenkarzem. Chociaż Elvis nie potrafił czytać ani pisać muzyki (a nawet wypadł z lekcji muzyki jako dziecko), miał smykałkę do grania i śpiewania ze słuchu.

Później w tym samym roku Elvis nagrał swoje pierwsze demo w czymś, co później było znane jako Sun Studio. Młody Elvis wywarł trwałe wrażenie na szefie wytwórni Samu Philipsie, który poprosił Elvisa o powrót do studia i nagranie tego, co stało się jego pierwszym dużym hitem, „That’s All Right”, który został wydany w 1954 roku. Reszta, jak mówią, jest historią. Pod koniec dekady Elvis był jednym z najbardziej znanych artystów na świecie, wydając serię singli z pierwszych list przebojów i występując w wielu programach telewizyjnych, filmach i audycjach radiowych w całym kraju.

Jaka była wartość netto Elvisa Presleya w chwili jego śmierci?

Po prawie 30 latach w biznesie, wartość netto Elvisa Presleya w chwili jego śmierci była całkiem pokaźna. Według Wartość netto celebrytówkról rock’n’rolla był wart około 5 milionów dolarów w chwili jego śmierci w sierpniu 1977 roku. Po uwzględnieniu inflacji wartość netto Elvisa Presleya w chwili jego śmierci wynosiłaby około 20 milionów dolarów według dzisiejszych standardów.

Elvis Presley

Zdjęcie: Kolekcja Everetta.

Chociaż 5 milionów dolarów nie jest bez znaczenia, było to znacznie mniej niż to, co zarobił w ciągu dwóch dekad przed śmiercią. Elvis spalił miliony w nieruchomościach, jego rozwód z Priscilla Presley, jego uzależnienie od leków na receptę i jego otoczenie, składające się z wielu członków rodziny i bliskich przyjaciół. Jego największym dotychczasowym wydatkiem był zakup i utrzymanie jego rezydencji Graceland w Memphis, która każdego roku zdobywa miliony jako historyczny obiekt turystyczny. Warto również zauważyć, że majątek Presleyów nadal zarabia setki milionów dolarów dzięki opłatom licencyjnym po śmierci króla. Ale do kogo idą te wszystkie pieniądze? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co wiemy.

Kto odziedziczył pieniądze Elvisa Presleya?

Po śmierci Elvisa w sierpniu 1977 roku w wieku 42 lat, wokalista „Jailhouse Rock” zostawił swoją fortunę ojcu, babci i córce Lisie Marie, którą w 1968 roku powitał z byłą żoną Priscillą Presley. Matka Elvisa Gladys zmarła wiele lat wcześniej w 1958 roku – stąd jej wykluczenie z jego testamentu.

Po śmierci dziadka i prababki, odpowiednio w 1979 i 1980 roku, Lisa Marie pozostała jedyną spadkobierczynią bogactw jej ojca, które do tego momentu spadły do ​​około miliona dolarów z powodu podatków od Graceland i innych rosnących kosztów. . Biorąc pod uwagę, że Lisa Marie była jeszcze dzieckiem, jej matka, Priscilla, została głównym wykonawcą testamentu jej byłego męża, zgodnie z testamentem jej byłego teścia.

Elvis Presley, Priscilla Presley, Lisa Marie Presley

Zdjęcie: dzięki uprzejmości Everett Collection.

Pomimo niechlujnego rozłamu, Priscilla postawiła sobie za cel oddanie hołdu dziedzictwu króla, zakładając Elvis Presley Enterprises i przekształcając Graceland w muzeum. Zanim Lisa Marie była na tyle dorosła, by przejąć kontrolę nad zaufaniem ojca, Priscilla powiększyła spadek po córce do około 100 milionów dolarów. A jeszcze w 2017 roku Lisa Marie otrzymywała szacunkową miesięczną płatność w wysokości 100 000 USD miesięcznie z majątku swojego ojca, zgodnie z ORAZ! Aktualności.

Ile jest dzisiaj wart Elvis?

Według Forbes, majątek Elvisa Presleya czyni go jednym z najbogatszych nieżyjących dziś celebrytów. Publikacja szacuje, że posiadłość Presley zarobiła 23 miliony dolarów tylko w 2020 roku. Większość tych pieniędzy trafia do firmy Graceland, która w typowym roku zarabia około 10 milionów dolarów rocznie. Podsumowując, posiadłość Presley jest warta od 400 do 500 milionów dolarów od 2020 roku, według dyrektora zarządzającego nieruchomością Presley, cytowanego w raporcie przez Toczący Kamień.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości Berkley.

Aby dowiedzieć się więcej o Elvisie, przeczytaj pamiętnik Priscilli Presley z 1986 r., Elvis i ja: prawdziwa historia miłości między Priscillą Presley a królem rock’n’rolla
. W książce Priscilla prowadzi czytelników przez jej relacje z Elvisem, od momentu ich spotkania, przez małżeństwo, po romanse i ewentualny rozwód. The New York Times Bestseller ujawnia również nigdy nie wyjaśnione szczegóły dotyczące związku Priscilli i Elvisa oraz dlaczego nadal uważa ich więź za „nierozerwalną” dekady po jego śmierci. Opisany jako „hołd zarówno dla człowieka, jak i legendy”, którym był Elvis, Elvis i ja to obowiązkowa lektura dla każdego fana Elvisa i napisana przez kobietę, która go kochała – jej własnymi słowami.

Naszą misją w STYLECASTER jest dostarczanie stylu ludziom, dlatego oferujemy tylko produkty, które naszym zdaniem pokochasz tak samo jak my. Pamiętaj, że jeśli kupisz coś, klikając link w tej historii, możemy otrzymać niewielką prowizję od sprzedaży.

Nowy biuletyn rozrywkowy

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button