filmy

Film Don’t Lie: Jaden Ivey może idealnie pasować obok Cade’a Cunninghama, jeśli włoży pracę w

The Projekt NBA realistycznie nie mógł upaść lepiej dla Troya Weavera i Tłoki z Detroit. The Pistons spadły o dwa miejsca do nr 5 w nocy na loterii, co wyglądało na duży cios, biorąc pod uwagę, że w drafcie znalazła się wielka trójka konsensusu, a Detroit desperacko szukało wysokiej klasy talentu, aby połączyć się z Cade Cunninghamem.

Przed przystąpieniem do draftu osobiście uważałem, że istnieje 70% szans, że Jaden Ivey zostanie wybrany na 4. miejsce, czy to przez Królowie Sacramento lub za pośrednictwem zespołu, który handluje na King’s Pick. Jak się okazało, Kings poszło ze swoim ulubionym graczem w Keegan Murray, a wybuchowy obrońca Purdue wpadł prosto na okrążenia Pistons jako wybuchowe uzupełnienie Cunninghama.

To połączenie z Cade było gorącą debatą w społeczności Pistons. Powiedziałem, że chociaż nie uważam, że jest to idealna para obok Cunninghama, nadal jest bardzo dobra. Z tym stwierdzeniem chciałbym jednak umieścić jeden główny IF. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy Jaden Ivey jest skłonny zaakceptować bycie drugorzędnym twórcą i grać z piłką za procent gry, który będzie wymagany, aby grał u boku Cade’a.

Zacznijmy od jego umiejętności rozgrywania piłki bez piłki, w której Ivey robił więcej niż to, z czego zdałem sobie sprawę, przechodząc do mojego załamania. Jest wiele rzeczy, w których wybiega z podstawowych, przesuniętych ekranów, a nawet kilka bardziej obiecujących, w których można zobaczyć, jak czyta swojego obrońcę, aby zdecydować, gdzie wykonać ruch w oparciu o to, jak obrona atakowała ekran. Jeśli Ivey naprawdę ma odnieść sukces w roli poza piłką, myślę, że musi być bardziej chętnym i skutecznym kuterem, gdy akcja dzieje się z dala od niego. Wiele osób wspomniało o liczbie rzeczy, w których po prostu „stał w kącie i obserwował”.

Myślę, że to dobry moment, aby szybko wspomnieć o odstępach między podłogami lub ich braku, z którymi Ivey pracował w zeszłym sezonie w Purdue. Prawie zawsze tworzyli skład z 2 „dużymi” i prowadzili dużo swojej ofensywy przez te duże. To właśnie sprawia, że ​​wiele osób wierzy, że możemy zobaczyć jeszcze więcej potencjału Ivey’a odblokowanego, gdy gra on, miejmy nadzieję, na bardziej rozstawionej podłodze z miejscem do operowania na linii z tymi cięciami lub piłką w rękach.

Operowanie w pasie lub atakowanie go jest absolutnie umiejętnością, która najbardziej ekscytuje mnie w Jaden Ivey. Niezależnie od tego, czy był w okresie przejściowym, gdzie był wyjątkowo skuteczny, czy też działał jako Pick N Roll Ball Handler (jego najczęściej używany PlayType według inSTAT), wykorzystuje swój atletyczny charakter i wybucha, aby wywierać presję na obronę. Odszedłem nawet od mojego studium filmowego trochę bardziej zachęcony bardziej „finetycznym” aspektem tej gry, ponieważ pokazał subtelną zmianę prędkości, wijący się ekran z piłką i wsadzający obrońców do „więzienia”. Myślę, że miejscem, w którym Ivey może być absolutnie problemem dla obrony, jest sytuacja, w której Cade Cunningham, a nawet Killian Hayes, zaatakował obronę i zmusił ją do rotacji lub bycia niespokojnym, a następnie kopnął do Iveya, który miałby teraz przewagę i zdolność aby pokazać ten wybuch i atletyzm. Oczywiście będzie to wymagało od obrony respektowania jego zdolności do strzelania z obwodu, o czym niedługo opowiem.

Zanim przejdziemy do strzelania obwodowego, chciałbym poruszyć jego wykończenie na pasie, wokół obręczy i w środku zakresu. Chociaż jego wyniki były dobre w minionym sezonie w Purdue, myślę, że absolutnie ma miejsce, aby wykańczać grę z offhandu, zawsze grając poprzez kontakt i pokazując trochę więcej kontaktu ze swoimi finiszami.

Bardziej i prawdopodobnie najbardziej niepokojący aspekt jego pakietu punktacji znajduje się we wspomnianym średnim zakresie. Jego liczby strzałów od 5 stóp do 3-punktowej linii wykazały niską głośność ORAZ niską skuteczność, i często wyglądało na to, że nie mógł się zdecydować, czy chce strzelać z pływaka, czy z prawdziwego skoczka do podciągania. DUŻO WIĘCEJ na ten temat w filmie podział poniżej.

Mówiąc o jego skoczku, moja wiara w to, że Ivey z powodzeniem gra z Cunninghamem, bierze się również z wiary w to, że rzut za 3 punkty stanie się bardziej spójny. Przeszedł przez długie okresy niespójności podczas obu sezonów w Purdue, w poprzednim sezonie strzelając ponad 40% w pierwszej połowie sezonu i nieco poniżej 30% przez resztę drogi. Jest to również bardzo mocno ustawiony strzał, co może wyjaśniać problemy z podciąganiem na średnim dystansie i sprawia, że ​​zastanawiasz się nad jego umiejętnością wystrzeliwania ruchu i dryblingu na wysokim poziomie. Wierzę, że jego różnorodność typu „złap i strzel” jest znacznie większa niż ruch i brak dryblingu, ale naprawdę uważam, że „tylko” bycie szanowanym w tego typu strzałach jest więcej niż wystarczające, aby odblokować resztę jego gry.

Jednym z obszarów jego gry, w którym jestem absolutnie wyższy od innych, jest jego podanie. Przez większość sezonu słyszałem, jak ZŁY przechodnia, a nawet, że jest samolubny. Przyznam, że nie oglądałem wszystkich jego partii, ale filmy w pełnych grach, które oglądałem, a nie tylko skróty, nie widziałem tego tak często, jak mi wmawiano. Ponownie naciska na obręcz na tak wysokim poziomie, że często stawia się w sytuacji, w której wszystko, co musi zrobić, to wykonać prosty odczyt i kopnąć otwartego kolegę z drużyny na obwodzie.

Nie tylko był w stanie to zrobić, ale też bardzo chciał to zrobić. Nie zyskujesz reputacji złego przechodnia, którą miał Ivey, bez posiadania złych rzeczy i strat. Czasami trochę się na siłę i zgodzę się, że jeśli mówisz o lekturach drugorzędnych wyższego poziomu, to pozostawił pewne rzeczy do życzenia. Moim największym obszarem poprawy dla niego byłyby sytuacje z piłką, czytanie „tagu” lub pomoc obrońcy. Wyobrażam sobie, że Pistons mają wiele przedmiotów, które zaczynają się od ekranu piłki Cade’a, a jeśli nic nie zostanie stworzone, następuje jeden bieg Iveya. Musi być w stanie dokonać poprawnych odczytów w tym posiadaniu, a także umieć zdobywać punkty w tych sytuacjach.

Teraz przejdźmy na drugą stronę parkietu, gdzie nie mam aż tak dużo do zepsucia, ponieważ dla Ivey’a po prostu myślę, że sprowadza się to do braku konsekwencji i skupienia. Mógłbym użyć wszystkich modnych słów trenerskich, aby opisać jego złe rzeczy, takie jak „brak poczucia pilności” lub „nie podjął wielu wysiłków” lub „nie był zamknięty” i dalej. Pod koniec dnia myślę, że musimy zaufać młodemu człowiekowi, który rozwinie się jako obrońca i trener Dwane Casey i jego sztab, aby robić to, co robią i pomagać w dojrzewaniu. Wspaniałą rzeczą w Iveyu na tym końcu parkietu i nie będę ukrywał, że czasami było BARDZO źle na piłce i poza nią, jak pokazuję w filmie, jest to, że ma absolutnie fizyczny makijaż, aby przynajmniej być różnicą twórca na tym końcu podłogi, jeśli nie w pewnym stopniu pozytywny.

Chcę zakończyć ten artykuł, w którym zacząłem od parowania Jadena Iveya i Cade’a Cunninghama. Powiedziałem, że Ivey był po prostu „dobry” obok Cade’a, ale naprawdę wierzę, że Cade jest bez wątpienia IDEALNIE dopasowany do Jadena Iveya. Mocne strony i umiejętności Cade’a pozwolą Iveyowi pracować nad swoimi wadami, jednocześnie przystosowując się do gry NBA, jednocześnie stwarzając Iveyowi możliwości pokazania tego, co robi najlepiej, jeszcze bardziej. Myślę, że to najlepsza możliwa rola dla Jadena Iveya w NBA, z doskonałym towarzyszem na korcie, z którym mógłby się rozwijać. To w połączeniu z czystą radością, jaką Jaden Ivey i jego rodzina wydaje się mieć z gry dla Pistons, sprawia, że ​​jestem jeszcze bardziej podekscytowany tym parowaniem i tym, w jaki sposób wyrośnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button