gwiazdy

Gwiazdy dzielą się swoimi historiami o aborcji, aby dać nadzieję kobietom w USA

Fpo decyzji Sądu Najwyższego o unieważnieniu sprawy Roe v. Wade, prawie połowa stanów w Stanach Zjednoczonych jest gotowa do całkowitego zakazu aborcji, pozbawiając kobiety i inne osoby zdolne do zajścia w ciążę możliwości podejmowania ważnych decyzji dotyczących własnego ciała i żyje.

Te osoby publiczne opowiadają się za prawem do aborcji, dzieląc się swoimi osobistymi doświadczeniami z procedurą.

Uma Thurman

We wrześniu 2021 roku aktorka Uma Thurman napisała artykuł dla The Washington Post, w którym opowiedziała się przeciwko teksańskiemu prawu aborcyjnemu. „W nadziei na odciągnięcie płomieni kontrowersji od bezbronnych kobiet, na które to prawo wywrze natychmiastowy skutek”, powiedziała aktorka Kill Bill, wyjaśniając, dlaczego zdecydowała się otworzyć na temat swojego własnego doświadczenia z aborcją. Thurman opowiedziała o swoim doświadczeniu „przypadkowej zapłodnienia przez znacznie starszego mężczyznę”, gdy miała 15 lat i mieszkała za granicą.

Opisała, jak początkowo chciała zatrzymać dziecko, ale ostatecznie zdecydowała się na aborcję po rozmowie z rodzicami.

Nicki Minaj

W szczerym wywiadzie, którego udzieliła Rolling Stone w 2014 roku, 39-letnia raperka Nicki Minaj ujawniła prywatne informacje na temat aborcji, którą miała jako nastolatka. „Myślałam, że umrę” – powiedziała, opisując, jak to było dowiedzieć się, że jest w ciąży. Byłem młodym dorosłym. „Aborcja była najtrudniejszym przeżyciem, jakie kiedykolwiek miałam”, twierdziła.

Minaj pozostaje zagorzałym zwolennikiem wyboru, mimo że w wywiadzie przyznała, że ​​po zabiegu doświadczyła stresu psychicznego. ” “Nie byłem gotowy. Nie miałam nic do zaoferowania dziecku – zauważyła.

Phoebe Bridgers

W maju 2022 roku, po wiadomości, że Sąd Najwyższy zmierza w kierunku obalenia sprawy Roe v. Wade, 27-letnia niezależna piosenkarka weszła na Instagram, aby podzielić się swoją historią aborcji z 1,7 milionami obserwujących. Bridgers ujawniła, że ​​rok wcześniej dokonała aborcji i wyjaśniła, w jaki sposób jej osobiste doświadczenia ukształtowały jej poglądy na temat tego, jak ważne jest zapewnienie wszystkim dostępu do aborcji.

„Dokonałam aborcji w październiku zeszłego roku, kiedy byłam w trasie. Poszłam do Planned Parenthood, gdzie dali mi pigułkę aborcyjną. To było łatwe. Każdy zasługuje na taki dostęp” – powiedziała.

Mila Jovovicha

W odpowiedzi na gruziński „ustawę o bicie serca”, która zabrania aborcji, jeśli nienarodzone dziecko ma wyczuwalne bicie serca, aktorka i modelka Milla Jovovich opowiedziała o przeprowadzeniu awaryjnej aborcji podczas kręcenia filmu za granicą w Europie Wschodniej w 2016 roku.

„Nie lubię być polityczny i staram się to robić tylko wtedy, gdy naprawdę muszę, a to jest jeden z tych momentów” – napisała na swoim koncie na Instagramie. „Aborcja jest wystarczająco trudna dla kobiet na poziomie emocjonalnym, bez konieczności przechodzenia przez nią w potencjalnie niebezpiecznych i niehigienicznych warunkach” – wyjaśniła.

Whoopi Goldberg

Wbrew wiadomościom o projekcie Sądu Najwyższego 66-letnia aktorka i współprowadząca The View wygłosiła niedawno żarliwe przemówienie o autonomii ciała, zrównując dostęp do aborcji z opieką zdrowotną.

W poprzednim eseju do książki Angela Bonavogila „Wybory, jakich dokonaliśmy” Goldberg otwarcie opowiadała o swoich własnych doświadczeniach z ryzykowną aborcją. „Dowiedziałem się, że jestem w ciąży, kiedy miałem 14 lat. Nie dostałem miesiączki. Z nikim nie rozmawiałem. Spanikowałem. Siedziałem w gorącej kąpieli. Piłem te dziwne mikstury, o których opowiadały mi dziewczyny. chory – przypomniała sobie.

Jameela Jamil

Aktorka z The Good Place i adwokatka pro-choice, Jameela Jamil, wypowiedziała się przeciwko prawu Gruzji zakazującemu aborcji, opisując wcześniejszą aborcję, którą miała. Pomimo stosowania dwóch różnych metod antykoncepcji, obie zawiodły, a 36-letni Jamil dokonał aborcji osiem tygodni później, napisała na Instagramie.

„Aborcja uratowała mi życie” – powiedział Jamil. „To nie było dla mnie trudne, żyję bez żalu, tylko z głęboką ulgą i wdzięcznością” – powiedziała.

Laura Prepon

42-letnia aktorka Laura Prepon, najbardziej znana z roli Donny w serialu That 70s Show, ujawniła ludziom, że ona i jej mąż musieli dokonać trudnego wyboru, aby zakończyć drugą ciążę po tym, jak USG wykazało, że płód najprawdopodobniej miał wrodzoną niepełnosprawność .

Prepon została poinformowana, że ​​płód nie rozwinie się normalnie, a kontynuacja ciąży zagraża jej życiu. Powiedziała: „nasz specjalista ds. neonatologii powiedział nam, że mózg nie rośnie, a kości nie rosną”. Prepon podjęła decyzję o publicznym podzieleniu się swoim doświadczeniem, ponieważ, jak sama mówi, „aby przeprowadzić prawdziwą rozmowę o macierzyństwie, musisz dzielić się prawdami i mówić o tym, co naprawdę się dzieje”.

Keke Palmer

Po tym, jak gubernator Alabamy podpisał ustawę zakazującą prawie wszystkich aborcji, aktorka i piosenkarka Keke Palmer po raz pierwszy opowiedziała się o swoich doświadczeniach z aborcją w maju 2019 roku. tysiące kobiet online, które wcześniej zdecydowała się na aborcję, ponieważ nie była jeszcze gotowa na dziecko w tym czasie swojego życia.

„Martwiłam się o moje obowiązki zawodowe i bałam się, że nie mogłabym istnieć jako kobieta zawodowa i matka” – powiedziała.

Chelsea obsługi

Chelsea Handler, komiczka i aktywistka pro-choice, omówiła swoje 16-letnie aborcje w osobistym eseju dla Playboya. W swoim pamiętniku Handler opisała swój oryginalny proces myślowy, mówiąc: „Po prostu pomyślałam: ‘Dlaczego nie? Mogę mieć dziecko. Może będę miała bliźnięta i będę im nadawała rymowane imiona!”

Jednak patrząc wstecz, Handler, która miała 41 lat, kiedy pisała esej, przyznała, że ​​pomysł samodzielnego wychowywania dziecka w tak młodym wieku – kiedy nie mogłem nawet znaleźć drogi do domu w nocy – był absurdalny. Moi rodzice byli tego świadomi, więc zabrali mnie do Planned Parenthood po raz pierwszy w moim życiu i zachowywali się jak rodzice.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button