filmy

Każdy film Nicholas Sparks, oceniany przez krytyków

Najnowsza adaptacja Nicholasa Sparksa, „Wybór” z 2016 roku, została uznana przez krytyków za najgorszą.

wybór

“Wybór.”

Lwia Brama


Punktacja Rotten Tomatoes: 11%

W „The Choice” występują Benjamin Walker i Teresa Palmer jako sąsiedzi z sąsiedztwa Travis i Gabby, którzy mimo wszystko zakochują się w sobie (chociaż Gabby ma chłopaka, pozostawiając ją z wybór robić). Następnie, gdy Gabby bierze udział w tragicznym wypadku samochodowym, Travis ma wybór zrobić, jeśli chce utrzymać ją na aparacie podtrzymującym życie.

„My, ludzie, zasługujemy na każdy szalony zbieg okoliczności, piękną katastrofę, luksusowy montaż żalu i nadprzyrodzone ujawnienie ostatniego aktu. Śmieciowa rozrywka to wciąż rozrywka. Dlaczego więc „Wybór” prawie całkowicie rezygnuje z własnej gry?” napisał Dave White z The Wrap.

„The Best of Me”, wydany w 2014 roku, przeskakuje w czasie, aby pokazać parę byłych w teraźniejszości i ich związek w szkole średniej w latach 90.

najlepszy ze mnie

“Jak najlepiej potrafię.”

Gemma LaMana/Względność


Punktacja Rotten Tomatoes: 12%

W „The Best of Me” James Marsden i Michelle Monaghan grają odpowiednio współczesne wersje Dawsona i Amandy. Ich odpowiedniki z 1992 roku, zakochane w liceum, grają Luke Bracey i Liana Liberato.

Kiedy ojciec zastępczy Dawsona, Tuck, umiera, zostaje wezwany z powrotem do swojego rodzinnego miasta w Północnej Karolinie i jest zmuszony do ponownego nawiązania kontaktu z Amandą, z którą zerwał, aby powstrzymać ją przed pozostaniem w pobliżu i czekaniem na niego, gdy ten siedział w więzieniu za przypadkowe zabicie swojego agresywnego kuzyna — to długa historia — a zamiast tego zmusza ją do pójścia na studia. W teraźniejszości są w separacji, a Amanda nawet poślubiła kogoś innego… ale możesz się domyślić, co się stanie, gdy się ponownie zjednoczą.

„The Best Of Me”, jak wszystkie prace Sparksa, wolałby raczej zabić swoich bohaterów i pozostawić piękne zwłoki, niż kazać im kontynuować prawdziwy, pełen blizn związek.” napisał Scott Tobias dla The Dissolve.

„Bezpieczna przystań” z 2013 r. dodała trochę nadnaturalności do kanonu Sparks.

bezpieczna przystań

“Bezpieczna przystań.”

Media względności


Punktacja Rotten Tomatoes: 14%

Julianne Hough występuje w filmie „Bezpieczna przystań” jako kobieta, Erin, która po zadźganiu go nożem ucieka od swojego agresywnego męża policjanta Kevina i przybywa do Southport w Północnej Karolinie. Przyjmuje nową tożsamość, Katie, zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką Jo (Cobie Smulders) i powoli zakochuje się w jednym z mieszkańców Southport, Alexie (Josh Duhamel), wdowcu z dwójką dzieci.

Nie zepsujemy naprawdę szalonego zwrotu w tym filmie, ale powiemy, że dotyczy duchów.

„Film, którego puenta jest tak uroczo absurdalna, że ​​nawet gdy już wiesz, co się dzieje, i tak wypluwasz swoją Pepsi” napisał Wesley Morris dla Grantland.

„Ostatnia piosenka” była pierwszą prawdziwą główną rolą Miley Cyrus (obok Hannah Montany). Został wydany w 2010 roku.

miley cyrus i liam hemsworth w ostatniej piosence

“Ostatnia piosenka.”

Filmy Walt Disney Studios


Punktacja Rotten Tomatoes: 20%

„The Last Song” jest teraz najbardziej znany z tego, że jest filmem, w którym była para z listy A Miley Cyrus i Liam Hemsworth spotkali się i po raz pierwszy się zakochali. Cyrus gra w nim Ronnie, zniechęconą nastolatkę z Nowego Jorku, która porzuciła marzenia o graniu na pianinie, podczas gdy Hemsworth gra Willa, popularnego mieszkańca jego miasteczka na plaży w Georgii, który pracuje w akwarium i lubi Ronniego.

Oczywiście musi być jakaś tragedia – ojciec Ronniego, grany przez Grega Kinneara, potajemnie umiera na raka i został wykluczony z ostracyzmu przez mieszkańców miasta, którzy uważają, że przypadkowo spalił miejski kościół.

„Oto objawienie: Miley Cyrus jest naprawdę interesującą gwiazdą filmową w trakcie tworzenia, z intrygującym głosem, który mówi echo mglistego rogu i zdartą chłopczycą fizycznością (w trybie Kristen Stewart), która odróżnia ją od wyrafinowanych dziewczyn. ” napisała Lisa Schwarzbaum dla Entertainment Weekly.

Wydany w 2012 roku „Szczęśliwy” łączy się z „Ostatnią piosenką”.

Szczęściarz

“Szczęściarz.”

Warner Bros. Zdjęcia


Punktacja Rotten Tomatoes: 20%

W „Szczęściarzu” występuje Zac Efron jako Logan Thibault, weteran, który jest zdeterminowany, by wytropić kobietę na zdjęciu, które według niego zapewniało mu bezpieczeństwo podczas jego pobytu w Iraku. W końcu ją odnajduje i odkrywa, że ​​ma na imię Beth (Taylor Schilling), że rozwiodła się z Keithem, zastępcą szeryfa miasta, i ma 8-letniego syna Bena.

Logan i Beth powoli rozwijają związek, ale trzyma zdjęcie Beth w tajemnicy, dopóki nie odkrywa, że ​​oryginalnym właścicielem zdjęcia był brat Beth, Dan, inny żołnierz, który zginął w Iraku.

„Efron sprzedaje go prawie w pojedynkę dzięki czystej sile scrumminess” napisał Robbie Collin z The Telegraph.

„Spacer do zapamiętania” był pierwszą adaptacją Sparks, która skupiała się na historii miłosnej nastolatków. Został wydany w 2002 roku.

Moore i West w

„Spacer do zapamiętania”.

Warner Brothers/Getty Images


Punktacja Rotten Tomatoes: 27%

Dopiero druga w historii adaptacja Sparksa, filmowa wersja „Spaceru” aktualizuje scenerię powieści od lat 50. do Karoliny Północnej do początku XXI wieku. Shane West występuje w roli Landona Cartera, popularnego, choć trochę zagubionego licealisty. Po wplątaniu się w dowcip, który poważnie zranił jednego z kolegów z klasy, zostaje zmuszony do udziału w licealnej sztuce z Jamie (Mandy Moore), samotnikiem oddanym swojej wierze.

Jak można się spodziewać, zakochują się w sobie, ale jak w każdym filmie Sparks, jest tragiczny zwrot akcji.

„Wyreżyserowany przez Adama Shankmana z inspirującej powieści Nicholasa Sparksa „Spacer do zapamiętania” dowodzi, że film o dobroci to nie to samo, co dobry film” napisał AO Scott w The New York Times.

Romantyczny dramat „Dear John” z 2010 roku to kolejna adaptacja Sparka, której bohaterem jest żołnierz/weteran.

Drogi Johnie

“Drogi Johnie.”

Klejnoty ekranu


Punktacja Rotten Tomatoes: 28%

W „Dear John” Channing Tatum gra tytułowego Johna, żołnierza na przepustce w Charleston w Południowej Karolinie. Podczas swojego wolnego czasu poznaje studentkę Savannah, graną przez Amandę Seyfried, i oboje szybko się zakochują. Porozumiewają się listownie, ale gdy John kontynuuje rekrutację po wydarzeniach z 11 września, powoli oddalają się, aż John wraca do domu, by zająć się swoim umierającym ojcem, granym przez Richarda Jenkinsa.

“‘Dear John’ starannie destyluje wybrane elementy ludzkiego doświadczenia i redukuje je do słodkiego i strawnego syropu. Może nie jest to silne lekarstwo, ale dostarcza skutecznej, przyjemnej dawki czystego sentymentu i zastępczego bólu serca.” napisał AO Scott dla The New York Times.

Wydany w 2008 roku „Noce w Rodanthe” skupia się na historii miłosnej między Richardem Gere i Diane Lane.

Noce w Rodanthe Warner Bros

„Noce w Rodanthe”.

Warner Bros.


Punktacja Rotten Tomatoes: 30%

Gere gra doktora Paula Flannera, zakłopotanego chirurga, który przebywa w pensjonacie, w którym Adrienne, grana przez Lane’a, opiekuje się swoją przyjaciółką, zastanawiając się, co zrobić ze swoim zrażonym mężem, granym przez Christophera Meloniego. W ciągu weekendu zakochują się i kontynuują swój związek listownie, gdy Paul wyrusza w podróż do Ekwadoru, aby ponownie spotkać się ze swoim zrażonym synem Markiem (James Franco).

„Noce w Rodanthe to fantastyczna wizja romansu dla ponad 40-tki i naprawdę, co w tym złego? Aktorzy są dobrze dobranymi, odtwarzającymi wersje ról, które grali od lat.” napisał Reyhan Harmanci z SFGATE.

„The Longest Ride” (2015) cofa się w czasie od teraźniejszości do lat 40. XX wieku.

najdłuższa jazda

“Najdłuższa jazda.”

20th Century Fox


Punktacja Rotten Tomatoes: 31%

W dzisiejszej fabule Britt Robertson i Scott Eastwood występują w roli studentki Wake Forest University, Sophii, oraz profesjonalnego jeźdźca byków Luke’a. Zakochują się w sobie, mimo że Sophia nie pochwala niebezpiecznej kariery Luke’a.

Sophia poznaje 90-letnią Irę (Alan Alda) po tym, jak ratuje go z wypadku samochodowego. Kiedy go odwiedza, opowiada jej o swojej relacji z żoną poprzez retrospekcje, w których gra go Jack Huston, a jego żonę Ruth gra Oona Chaplin.

„Niestety błyskotliwość Chaplina, zabawna chrupkość Aldy i wrażliwość Eastwooda nie wystarczą, by utrzymać ten film na powierzchni” napisał Alex Abad-Santos dla Vox.

Pierwsza w historii adaptacja Sparksa, „Wiadomość w butelce” z 1999 roku, jest drugą najlepszą.

wiadomość w butelce

“Wiadomość w butelce.”

Warner Bros. Zdjęcia


Punktacja Rotten Tomatoes: 32%

Obsada „Wiadomości w butelce” jest bardzo złożona: występuje Robin Wright jako Theresa i Kevin Costner jako Garrett, jako odbiorca i autor tytułowej wiadomości, podczas gdy adoptowanego ojca Garretta, Dodge’a, gra legenda ekranu Paul Newman .

W „Wiadomości w butelce” Theresa znajduje w butelce wiadomość napisaną przez Garretta do jego zmarłej żony. Podczas podróży do pracy jako reporterka, aby dowiedzieć się więcej o Garretcie, obaj (jak można było przewidzieć) zakochują się, podczas gdy Garrett uczy się żałoby i odchodzenia od swojej żony — aż do tragedii.

„Klimatyczne wydarzenia są bezwstydne, wymyślone i szalenie niezgodne z resztą historii. Osiodłanie Costnera, Penna i Newmana tak głupim melodramatem jest jak zatrudnienie Freda Astaire’a i przypięcie traktora na plecach.” napisał Roger Ebert.

„The Notebook”, wydany w 2004 roku, pozostaje najlepszą adaptacją Nicholasa Sparksa.

Notatnik

“Notatnik.”

Kino nowej linii


Punktacja Rotten Tomatoes: 53%

Nawet przy stosunkowo niskim wyniku krytyki wynoszącym 53%, wynik oglądalności wynoszący 85% pokazuje, że „Pamiętnik” jest naprawdę zadowolony z tłumu.

Z udziałem Ryana Goslinga i Rachel McAdams w ich pierwszych dużych rolach głównych, „Pamiętnik” śledzi Noah Goslinga i Allie McAdamsa od początku ich historii miłosnej jako nastolatków, przez lata rozłąki, aż do ich ostatecznego spotkania w przeddzień ślubu Allie z Lonem ( grany przez zawsze czarującego Jamesa Marsdena).

Jeśli to nie brzmi że inny niż wszystkie inne filmy Sparks, pamiętaj, że to elektryczna chemia między Goslingiem i McAdamsem (którzy do tej pory chodzili do tej pory w prawdziwym życiu), która sprawia, że ​​fani powracają do tej historii raz za razem.

„Historia miłosna w miodzie z zaskakująco cierpkim posmakiem, „Pamiętnik” to lepsza niż można się spodziewać adaptacja bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa o tym samym tytule” napisał Leslie Felperin dla The Times.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button