sport

Zawieszenie Deshauna Watsona w 2023 roku może zmienić plany Brownsa

We wtorek, Deshaun Watson będzie stawić się przed rzecznikiem dyscyplinarnym NFL Sue L. Robinsonbyłego sędziego federalnego, w celu wyjaśnienia ewentualnej odpowiedzi ligi na ponad dwa tuziny oskarżeń o niewłaściwe zachowanie seksualne z udziałem Zatrudniono masażystów Watsona.

The dziennik “Wall Street w sobotę poinformował, że NFL domaga się „zawieszenia na czas nieokreślony”, które zasiądzie Watson na „nie krócej niż jeden rok”. Wiele innych mediów potwierdziło to myślenie, co jest znakiem, że liga chce, aby publicznie wiadomo było, jak poważnie chce ukarać Watsona.

Ma to na celu albo złagodzenie szoku związanego z ostateczną wysoką karą, albo domaganie się moralnego wyższości, nawet jeśli będzie ona krótsza.

Robinson został wspólnie wyznaczony przez NFL i NFLPAa związek będzie bronił Watsona i prawdopodobnie odwoła się od każdej decyzji, podczas gdy sam Watson będzie miał obszerną reprezentację prawną.

Jednak historia dyscypliny ligowej i systemu, w którym ostateczna decyzja o ewentualnym karze należy do komisarza Rogera Goodella lub osoby wyznaczonej sugeruje, że cokolwiek NFL chce tutaj, NFL dostanie.

Innymi słowy, nie spodziewaj się, że Watson zagra dla Cleveland w 2022 roku.

Chociaż zakaz na cały sezon wydawał się kiedyś w tym przypadku mało prawdopodobny, wiosna pełna oskarżycieli dalsze wysuwanie się rozszerzyło to na brzydka sytuacja public relations dla NFL.

Tam, gdzie konwencjonalna mądrość kiedyś krążyła wokół Watsona, który stracił sześć, a może nawet osiem meczów w nadchodzącym sezonie, Brownowie nagle muszą przygotować się na pomysł, że może to przedłużyć się do 2023 roku.

Prawdopodobnie wystarczyłoby wrzucić serum prawdy do wody w siedzibie firmy Browns, aby przyznać, że nie było to coś, do czego planowali, ale rzeczywistość jest taka, że ​​gracz i drużyna stoją – w kategoriach czysto futbolowych – nieoczekiwana kara.

Cleveland sprzedał trzy selekcje w pierwszej rundzie, przyszłą trzecią i dwie czwarte z Houston w celu przejęcia Watsona oraz selekcję z szóstej rundy w 2024 roku. Następnie przekazał Watsonowi w pełni gwarantowane 230 milionów dolarów na okres pięciu lat, podnosząc strukturę wynagrodzeń ligi, zapewniając warunki kontraktu, niezależnie od tego, czy Watson grał, czy nie… a la NBA lub MLB.

Umowa jest nawet ustrukturyzowana, więc pensja podstawowa Watsona na 2022 r. wynosi zaledwie 1 milion dolarów, co oznacza, że ​​wszelkie nieodebrane kontrole gry z powodu zawieszenia byłyby minimalne. Jego prawie 44 miliony dolarów premii jest już wypłacona i nietykalna. Ten rodzaj oczywistego wywrotu sprawiedliwości raczej nie sprawdzi się w NFL.

Browns sprzedali swoją przyszłość – i przesuwającą się skalę dobrej woli z niektórymi fanami – za szansę wylądowania rozgrywającego, który był uważany za jednego z najlepszych w lidze przed lawiną procesów o molestowanie seksualne. (Watson od tego czasu rozliczył 20 z 24 z nich.)

Teraz warunki umowy mogą zostać skrócone przez ligę. Pięć sezonów za 230 milionów dolarów może być trzema i pół sezonami za 230 milionów dolarów lub coś w tym stylu.

Jeśli wrzucisz serum prawdy do wody w siedzibie Brownsa, prawdopodobnie przyznają, że nie spodziewali się, że zawieszenie NFL Deshauna Watsona przetrwa do sezonu 2023.  Teraz to realna możliwość.  (Zdjęcie AP/David Richard)

Jeśli wrzucisz serum prawdy do wody w siedzibie firmy Browns, prawdopodobnie przyznają, że nie spodziewali się, że zawieszenie NFL Deshauna Watsona przetrwa do sezonu 2023. Teraz to realna możliwość. (Zdjęcie AP/David Richard)

Obejmuje to rok 2022, kiedy Browns mają załadowany skład, który wygląda na zdolny do konkurowania o długo oczekiwany Super Bowl… gdyby po prostu miał świetnego rozgrywającego.

Zamiast tego, po prawie zerwaniu relacji z Bakerem Mayfieldem, byłym numerem 1 w klasyfikacji generalnej i czteroletnim starterem, Browns mogą rozpocząć niegdyś obiecującą kampanię z czeladnikami Jacobym Brissettem i Joshuą Dobbsem.

Jeśli Brownowie nie mogli wygrać w zeszłym roku z Mayfieldem, który wciąż jest w składzie, ale oczekuje się, że zostanie rozdany, chyba że Cleveland będzie mógł (lub nawet nie chce) płaszczyć się i sprowadzić go z powrotem, to jak to się potoczy?

Właściciele Cleveland, Jimmy i Dee Haslem, wydawali się radośni i pewni siebie, kiedy ogłosili handel i podpisanie kontraktu z Watsonem na początku tej wiosny. Dyrektor generalny Andrew Berry i trener Kevin Stefański rozmawiali o swoim zaufaniu do Watsona „osobie” i kontynuowali niekończącą się pracę śledczą, którą zespół wykonał w tych sprawach.

Czy te uczucia pozostają?

Jedną rzeczą jest myślenie, że możesz stracić Watsona przez część wczesnych meczów w tym sezonie. Wszyscy się tego spodziewali. Jednak zawieszenie na czas nieokreślony – zwłaszcza w przypadku czterech nierozstrzygniętych procesów cywilnych – lub orzeczenie, które może znacznie powstrzymać Watsona w 2023 roku, zmienia dynamikę.

Watson, który we wrześniu kończy 27 lat, nie zrobił nic w NFL od sezonu 2020. Im dłużej siedzi, tym dłużej prawdopodobnie będzie trzeba strząsnąć trochę rdzy.

Watson był wspaniałym graczem, ale byłoby to ekstremalne wyzwanie, aby wskoczyć do akcji w cztery, sześć, a nawet osiem meczów w sezonie 2023 i nie oczekiwać utraty gry. Czy naprawdę może przejść od zera do Super Bowl?

Oznaczałoby to, że dwa najlepsze lata silnego zespołu zostałyby zmarnowane lub sparaliżowane, podczas gdy szansa na dodanie najlepszych talentów poprzez projekt jest ograniczona, a ogromna część przyszłych limitów wynagrodzeń jest związana z Watsonem.

Aby Watson mógł sprawić, że ta umowa była tego warta, będzie musiał być niesamowitym wykonawcą, kiedy w końcu będzie mógł wystąpić. A to pomniejsza wszelkie urazy fanów. Cleveland liczy na pomysł, że Watson odniesie tyle zwycięstw, że wszystko zostanie zapomniane (przynajmniej przez większość fanów). Zespół prawdopodobnie ma rację, ale to duża presja na Watsona, aby był naprawdę dobry po skoku.

Oficjalnie nic nie zostało ustalone. Jednak sygnalizacja NFL, że chce znacznej kary, nie jest dobra dla Watsona ani Browns.

Sezon 2023 jest teraz pytaniem i jest mało prawdopodobne, że Clevelandowi kiedykolwiek poważnie przyszło do głowy, kiedy sprowadził Deshauna Watsona.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button