sport

Royals wymienia Carlosa Santanę z marynarzami, promuj Vinniego Pasquantino

Mariners zdobyli pierwszego basemana/wyznaczonego hittera Carlos Santana i gotówkę od Royals w zamian za praworęcznych Wyatt Mills oraz William Fleming, za ogłoszeniem zespołu. Handel toruje Royals drogę do zaległego spojrzenia na najlepsze perspektywy Vinnie Pasquantino, którego kontrakt został formalnie wybrany z Triple-A Omaha, według zespołu. Praworęczny Ronald Bolanos został wyznaczony do przydziału w celu otwarcia miejsca w 40-osobowym składzie Kansas City.

Carlos Santana |  John Hefti-USA DZIŚ Sport

Poniedziałkowa transakcja zamyka książkę o ogólnie rozczarowującej kadencji w Kansas City dla Santany, która podpisała dwuletni kontrakt o wartości 17,5 miliona dolarów przed sezonem 2021, ale jeszcze nie osiągnęła formy, która uczyniła go tak cennym współpracownikiem od lat w Cleveland . 36-latek, który uderzył w przełączniki, zanotował 871 występów w Royals i zanotował zaledwie 0,25/0,326/,341 linii mrugnięcia — o 12% gorszą niż średnia ligowa po zważeniu dla parku i ligi, według miary wRC+ .

Santana zdołała jednak zmienić sytuację w ostatnich tygodniach i pokazała wystarczająco dużo w tym miesiącu, aby Royals przyjrzeli się tanim kosztom, gdy nagle znaleźli się w potrzebie pierwszej bazy. Ty Francja, najbardziej konsekwentny strzelec Seattle w tym sezonie, niedawno wylądował na liście kontuzjowanych, a liczba ta powinna trwać nieco dłużej niż to minimum 10 dni, biorąc pod uwagę diagnozę nadwyrężenia zginaczy stopnia 2. Nie należy oczekiwać, że Santana w pełni zastąpi genialną francuską linię mrugnięcia .316/.390/.476, ale sam udało mu się uzyskać wynik .298/.405/.468 w ciągu ostatnich 27 meczów i 111 występów na talerzu.

Według wszelkiego prawdopodobieństwa, Royals płacą zdecydowaną większość tego, co pozostaje w kontrakcie Santany. Nadal jest mu winien saldo tegorocznej pensji 10,5 mln USD (około 5,8 mln USD), a liczba ta wzrośnie w oparciu o występy na płytach. Santana, która ma już 212 występów na płytach w tym sezonie, zarobi dodatkowe 75 000 $ za każde 25. pojawienie się na płycie od 300 do 525.

To nie pierwszy raz, kiedy Mariners nabyli Santanę, ale za każdym razem, gdy pojawi się na boisku w koszulce Mariners, będzie to jego pierwszy prawdziwy mecz z drużyną. Seattle faktycznie nabyło Santanę razem JP Crawford w umowie, która wysłała Jean Segura, Jan Nicasio oraz James Pazos do Phillies w grudniu 2018 r. Jednak niecałe dwa tygodnie później Santana została sprzedana do Cleveland w zamianie trzech drużyn, która przyniosła Edwin Encarnacion do Seattle. Encarnacion spędził pół sezonu walcząc jako wyznaczony napastnik Mariners, zanim został przerzucony do Yankees za prawego Juan Wtedy.

Tym razem będzie to para praworęcznych jadąca do Kansas City w zamian za ostatnie trzy miesiące kontroli nad Santaną. Spośród dwóch prawicowych, o których mowa, tylko Mills ma do tej pory duże doświadczenie w lidze. 27-latek wykonał łącznie 21 1/3 klatek w ciągu ostatnich dwóch sezonów, ale z trudem osiągnął 7,59 ERA z gorszymi niż przeciętnymi wskaźnikami strajków i chodzenia w tym czasie (odpowiednio 17,3% i 10,2%).

Wyatt Mills |  Kirby Lee-USA DZIŚ Sport

Mills, numer 93 w ogólnej klasyfikacji w 2017 r., ma ciekawsze, ale także niespójne liczby w wyższych klasach młodszych. Na przykład w zeszłym roku prawy uzbrojony w broń boczną wachlował aż 44,7% swoich przeciwników przez 28 2/3 rund piłki Triple-A, ale wskaźnik ten został do tej pory zmniejszony o połowę w 2022 r. w ciągu 19 2/3 rund. Nie ma zmiany prędkości między jego kampaniami z 21 i 22 roku, chociaż Mills rzucił więcej szybkich piłek kosztem użycia suwaka podczas tegorocznej małej próbki 8 2/3 dużych inningów. Prawicowy mierzący 6 stóp i 4 cale nigdy nie był jednym z najlepszych kandydatów do Mariners, ale Baseball America umieścił go wśród 25 najlepszych pomocników rolnych w Seattle od czasu, gdy został powołany do draftu.

Tymczasem Fleming jest 23-letnim prawicowcem, którego Mariners wybrali w 11. rundzie zaledwie rok temu. Generalnie nie był również uważany za jedną z najlepszych perspektyw marynarzy — chociaż Eric Longenhagen z FanGraphs zaliczył go na 28. miejscu na początku tego roku — i opublikował dość przechodnie liczby w klasie A Modesto, mimo że był byłym pracownikiem college’u, który jest starszy niż jego średnia przeciwnik na tym poziomie. Jak dotąd Fleming rzucił 67 2/3 inningów w ciągu 14 startów i zanotował 4,92 ERA z 20,7% współczynnikiem przekreślenia w porównaniu do 8,4% współczynnika chodzenia.

Dla Royals broń otrzymana w zamian za Santanę jest drugorzędna, jeśli chodzi o ten handel. Większym celem tej zamiany było w końcu otwarcie czasu gry dla mierzącego 6’4″, 245 funtów Pasquantino, który wspiął się na pozycję najlepszego kandydata, dominując na każdym mniejszym przystanku ligowym, w tym na Triple-A w tym sezonie. Do tej pory Pasquantino wykonał 296 zwrotów na tablicy dla Storm Chasers i umieścił ogromną linię mrugnięcia .280/.372/.576 z 18 home runami, 16 dubletami, dwoma potrójnymi i więcej spacerów (37) niż skreśleniami (36).

Biorąc pod uwagę jego rozmiar i brak prędkości, Pasquantino jest zablokowany w profilu tylko na pierwszej bazie (lub wyznaczonym uderzającym), ale jak dotąd wszystko wskazuje na to, że jego kij będzie grał w Majors. Raporty skautingowe w Baseball America i FanGraphs wskazują, że jego rękawica poprawiła się na tyle, by być przeciętnym lub nieco lepszym, a Pasquantino nigdy nie odnotował OBP niższych niż 0,371 lub procentu spadku niższego niż 0,560 na żadnym z niższych poziomów ligowych. A biorąc pod uwagę brak strajków w jego grze, był w stanie utrzymać średnią 0,293 w całej swojej dotychczasowej karierze ligowej.

Nawet bez dużej wartości defensywnej, która wzmocniłaby jego wartość, Pasquantino plasuje się na 57. miejscu w grze w Baseball America. Sprawdza na 95. miejscu na FanGraphs i 98. na MLB.com, a wszystkie trzy raporty harcerskie chwalą jego plus (lub lepsze) narzędzie do trafień i ponadprzeciętną moc.

Nadzieja organizacyjna polega na tym, że między Pasquantino a kolegą sługusem Nick Pratto — także pierwsza perspektywa tylko w bazie, w pierwszej setce — będą mieli swoje pierwsze miejsca w bazie i DH w nadchodzących latach. Awans Pasquantino do Majors jest na tyle spóźniony, że powinien unikać statusu Super Two, a poza obecną kampanią będzie mógł kontrolować go przez co najmniej sześć pełnych sezonów.

Jeśli chodzi o 25-letniego Bolanosa, widywał akcję z Kansas City w każdym z ostatnich trzech sezonów, ale ogólnie publikował liczby pieszych. Kiedyś znany Padres wypisał się z Kuby, został sprzedany Royals wraz z Franchy Cordero w handlu 2020, który wysłał Tima Hilla do San Diego. Od tego czasu grał w 28 1/3 inningów piłki 4,76 ERA ze słabym stosunkiem 24 do 17 K/BB.

Bolanos ma przyzwoite 4,42 ERA w 18 1/3 inningów w tym roku, ale jego średnia fastball z prędkością 93,6 mil na godzinę spadła o około dwie mile na godzinę od szczytu i ta ERA pojawia się pomimo parzystej liczby spacerów do strajków. Dodajmy, że limpował do 5,49 ERA w 19 klatkach Triple-A 2/3 w tym sezonie i to wystarczyło, aby Royals zdecydowali, że chcą przejść dalej. Oczywiście DFA niekoniecznie oznacza koniec jego czasu w organizacji. Kansas City będzie miał tydzień na wymianę Bolanos, jeśli będzie zainteresowanie, ale Royals mogą również spróbować przekazać mu całkowite zrzeczenia się w pewnym momencie w przyszłym tygodniu. Jeśli nie zostanie odebrany, pozostanie w organizacji, ale nie będzie już zajmował miejsca w 40-osobowej liście.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button