filmy

Widzowie są gotowi zapłacić wysokie ceny za „Doctor Strange 2”

Może to być atrakcyjność obecnych filmów, ale widzowie domowi mogą zacząć dokonywać wyborów w oparciu o postrzeganą wartość po niższych cenach.

Zeszły tydzień, “Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa” (Disney / 19,99 USD) było dużym nowym wydaniem dla platform domowych. Chociaż nie mamy jeszcze doniesień o jego wpływie na subskrybentów transmisji strumieniowych Disney+, na listach przebojów PVOD pozycja Marvel Cinematic Universe znajduje się obecnie na 1. miejscu zarówno w Vudu, jak i Google Play oraz 2. w iTunes (gdzie była na pierwszym miejscu w swojej czwórce). dni).

W przeciwnym razie wykresy z tego tygodnia sugerują kontynuację trendu wykrytego w zeszłym tygodniu: poza najgorętszym nowym tytułem tygodnia konsumenci aktywnie szukają filmów dostępnych do obejrzenia za 5,99 USD lub mniej, zamiast wybierać droższe typy PVOD.

Przykładem? „Nie do zniesienia ciężar ogromnego talentu” (Lionsgate / 5,99 USD). Metakomedia z Nicolasem Cage’em w roli głównej, w której aktor występuje jako wersja samego siebie (wraz z mruganiem i kiwaniem głową wielu swoim ekranowym postaciom), jest obecnie numerem 1 w iTunes, piątym zarówno w Vudu, jak i Google Play. To, co jest godne uwagi w tym wyniku, to ogólnie znacznie silniejszy pokaz filmu niż jego początkowa reakcja za 19,99 USD dwa tygodnie temu. Częściej zdarza się, że wyniki o obniżonych kosztach odzwierciedlają poziomy początkowej odpowiedzi w rankingu, ale w tym przypadku początkowe większe zainteresowanie zredukowany koszt wzmacnia to, co wydawało się mieć miejsce w zeszłym tygodniu.

Może to świadczyć o tym, że Cage w ostatnich latach rozkwitał VOD-centryczne oferty, rodzaj filmów, które pojawiają się na VOD tego samego dnia, w którym trafiły do ​​kin. Te filmy prawie wszystkie wychodzą początkowo z niższą ceną, więc sensowne byłoby, aby rdzenni fani chcieli tutaj podobnie.

Ale to nie jedyny znak, że konsumenci szukają tańszych tytułów. Obie “Zbrodnie przyszłości” (Neon / 19,99 USD) i „Watcher” (IFC / 6,99 USD) zostały wydane w zeszłym tygodniu po swoich trzecich weekendach. Ten ostatni zajmuje trzecie miejsce w iTunes ze względu na swoją jedyną dziesiątkę listy, podczas gdy „Zbrodnie” nie znajdują się nawet na liście 30. W Google Play nie znajduje się w pierwszej dziesiątce. Tylko na Vudu, które jest uszeregowane według przychodów, tytuł Davida Cronenberga jest wyżej w rankingu.

„Nie do zniesienia ciężar ogromnego talentu”

zrzut ekranu

Żaden film nie podpalił kasa biletowa, z „Crimes” obecnie kosztującym ponad 2,4 miliona dolarów, o około pół miliona lepszym niż „Watcher”, a to z premierą w Cannes, a także kultowym reżyserem i znanymi członkami obsady. Tymczasem „Memory” (Open Road / 19,99 USD), najnowszy thriller Liama ​​Neesona, który cieszył się znacznie mniejszą uwagą w mediach społecznościowych niż którykolwiek z tych filmów, zdołał zająć 9. miejsce (ze względu na wyższą cenę) na Vudu, ponownie lepszy niż podobny koszt „Zbrodnie”.

Gdzie indziej, inne niedawno wydane filmy PVOD, takie jak „Downton Abbey: A New Era” (Focus / 19,99 USD) i „Wszystko wszędzie na raz” (A24 / 19,99 USD) mają tendencję do znacznie niższych po mocnych początkowych pokazach. „Downton Abbey” pozostaje tylko na wykresie Vudu opartym na przychodach. Jego upadek jest logicznie związany z niezwykle wczesną dostępnością w Peacock.

Są to wszystkie wydania o niższym budżecie, więc ten dodatkowy dochód (nawet jeśli rankingi nie są na trwałych najwyższych poziomach) nie sugeruje żadnych poważnych niedoborów. A „Doktor Strange” latający wysoko z równoległą dostępnością transmisji strumieniowej z pewnością sugeruje, że wysokie ceny niekoniecznie są jeszcze przeszkodą, przynajmniej w przypadku najlepiej zarabiających filmów.

Trzy tytuły, które znalazły się na wszystkich trzech listach przebojów — „Doctor Strange”, „The Bad Guys” (Universal) i „Everything Everywhere” — były PVOD za 19,99 USD. Cztery inne — „Morbius” i „Uncharted” (oba Sony / 5,99 USD), „Sonic the Hedgehog 2” (Paramount, obniżone do 3,99 USD) oraz „Waga nie do zniesienia” – również umieszczone na wszystkich.

Człowiek z Toronto.  (LR) Woody Harrelson jako Człowiek z Toronto i Kevin Hart jako Teddy w Człowieku z Toronto.  Kr.  Sabrina Lantos/Netflix © 2022.

„Człowiek z Toronto”

Sabrina Lantos/Netflix

Listy przebojów Netflixa zawierają dużą dawkę treści ze studia. Niedawno wydana i szeroko wyśmiewana komedia „Człowiek z Toronto” (Metacritic: 32) od razu stała się numerem jeden. Film z udziałem Kevina Harta miał być premierą kinową, ale Sony sprzedało go streamerowi.

Najbardziej intrygujące jest jednak to, że „Śpiewaj 2” jest #2 po spędzeniu pierwszych dni dostępnych na 1. miejscu. Wydaje się to kłopotliwe, ponieważ Universal ma własne ramię strumieniowe w postaci Peacocka. Jego nieobecność tam podczas długiego i bardzo często odwiedzanego odtwarzania VOD wydaje się dziwna, ale pojawiła się, ponieważ Netflix ma na razie prawa do przesyłania strumieniowego filmów animowanych z jednostki Universal Illumination Entertainment, podobnie jak poprzednie tytuły, które bardzo dobrze grały na stronie. To prawdziwy plus dla Netflix, oczekując, że będzie mógł teraz zobaczyć długi okres w swojej pierwszej dziesiątce. Ale wszystkie te oferty mają datę wygaśnięcia.

„Hustle”, mający już kilka tygodni, nadal ma się dobrze (#6). „Spiderhead” reżysera „Top Gun: Maverick” Josepha Kosinskiego, który był dla nich oryginałem, szybko spadł na 7. miejsce. „Love & Gelato”, nowa w tym tygodniu komedia romantyczna z Rzymu, jest na 5. miejscu tuż po debiucie.

iTunes i Google Play codziennie oceniają filmy według liczby transakcji. To są aukcje z 27 czerwca. Wymienieni dystrybutorzy są obecnymi właścicielami praw.

iTunes

1. Nie do zniesienia ciężar ogromnego talentu (Lwia Brama) – 5,99 USD

2. Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa (Disney) – 19,99 USD

3. Obserwator (IFC) – 6,99 USD

4. Źli faceci (uniwersalny) – 19,99 USD

5. Wykonawca (Najważniejsze) – 2,99 $

6. Spider-Man: Bez drogi do domu (Sony) – 5,99 USD

7. Morbiusz (Sony) – 5,99 USD

8. Wszystko wszędzie Wszystko na raz (A24) – 19,99 USD

9. Jeż Sonic 2 (Najważniejsze) – 3,99 $

10. Niezbadane (Sony) – 5,99 USD

Google Play

1. Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa (Disney) – 19,99 USD

2. Jeż Sonic 2 (Najważniejsze) – 3,99 $

3. Spider-Man: Bez drogi do domu (Sony) – 5,99 USD

4. Morbiusz (Sony) – 5,99 USD

5. Nie do zniesienia ciężar ogromnego talentu (Lionsgate) – $5.99

6. Wszystko wszędzie, zawsze wszystko na raz (A24) – 19,99 USD

7. Zaginione Miasto (Najważniejsze) – 4,99 $

8. Niezbadane (Sony) – 5,99 USD

9. Źli faceci (uniwersalny) – 19,99 USD

10. Ojciec Stu (Sony) – 5,99 USD

Vudu

Vudu plasuje się według przychodów, a nie transakcji, co podnosi poprzeczkę tytułów Premium VOD. Ta lista obejmuje 20-26 czerwca

1. Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa (Disney) – 19,99 USD

2. Źli faceci (uniwersalny) – 19,99 USD

3. Morbiusz (Sony) – 5,99 USD

4. Sonic the Hedgehog 2 (Najważniejsze) – 3,99 $

5. Nie do zniesienia ciężar ogromnego talentu (Lwia Brama) – 5,99 USD

6. Niezbadane (Sony) – 5,99 USD

7. Opactwo Downton: nowa era (Skupienie) – 19,99 USD

8. Pamięć (briarcliffe) – 19,99 USD

9. Zaginione Miasto (Najważniejsze) – 4,99 $

10. Wszystko wszędzie Wszystko na raz (A24) – 19,99 USD

Filmy Netflix

Najczęściej oglądane, aktualny ranking na dziennym wykresie Netflix z poniedziałku 27 czerwca. Oryginały obejmują zarówno wyprodukowane, jak i nabyte przez Netflix tytuły, które początkowo prezentuje w Stanach Zjednoczonych. Netflix publikuje własne cotygodniowe top 10 we wtorki na podstawie czasu oglądania.

1. Mężczyzna z Toronto (2022 oryginał Netflix)

2. Śpiewaj 2 (2021 wydanie kinowe)

3. Mgła (wydanie kinowe 2007)

4. Ślad wstecz (Wydanie VOD 2018)

5. Miłość i lody (2022 oryginał Netflix)

6. Pośpiech (2022 oryginał Netflix)

7. Pająk (2022 oryginał Netflix)

8. To (wydanie kinowe 2017)

9. Zając kurczak i chomik ciemności (2022 oryginalna animacja Netflix)

10. Połowa (2022 oryginalny film dokumentalny Netflix)

Zapisać się: Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami filmowymi i telewizyjnymi! Zapisz się na nasze biuletyny e-mailowe tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button